Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am facut Panorama la Medlife. Am ales Panorama pt ca site-ul celor de la Natera (laboratorul din America unde sunt lucrate) mi-a inspirat cea mai multa incredere. Panorama se face si la Regina Maria dar cei de la Medlife au fost primii de pe piata care au inceput sa il faca si in pret este inclusa si o consultatie cu un medic genetician de la care poti afla detalii legate de testare, te ajuta sa alegi pachetul potrivit (sunt 3 pachete), etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu am facut Panorama la Medlife. Am ales Panorama pt ca site-ul celor de la Natera (laboratorul din America unde sunt lucrate) mi-a inspirat cea mai multa incredere. Panorama se face si la Regina Maria dar cei de la Medlife au fost primii de pe piata care au inceput sa il faca si in pret este inclusa si o consultatie cu un medic genetician de la care poti afla detalii legate de testare, te ajuta sa alegi pachetul potrivit (sunt 3 pachete), etc

Multumesc pentru raspuns. Asa ai ales tu sa il faci sau a fost indicatie dupa ce ai facut dublu test?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut panorama cu microdeletii. Cu toate ca embrionul a fost testat genetic mi s a recomandat si testarea cu panorama sau harmony avand in vedere varsta de peste 35 ani. Eu am facut panorama la 10 saptamani si 3 zile si pentru ca riscurile erau minime nu am mai facut dublu test. Am facut doar morfo de trim I

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in cazurile de risc de preeclampsie, ar trebui sa repet mai des sumarul de urina sa vad daca sunt prezente proteinele?

La ultimele analize, mi-a iesit glucoza in urina 300 mg/dL. Ce ar trebui sa fac ?....sper sa nu dau in diabet gestational.

Sideremia mi-a iesit 150 limita maxima fiind 145, dar asta nu cred ca incumba probleme, iar fibrinogenul peste limita ca de obicei. Asta asa imi iese de ani de zile. In schimb sunt multumita ca mi-au scazut transaminazele, care erau peste limita.

Gineco mi-a spus sa i le trimit, le-am trimis dar nu am primit niciun raspuns de doua zile...ma fierbe, nu alta. Abia saptamana viitoare am programare la eco.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Nikos, preeclampsia este legata in principal de  cresterea tensiunii arteriale si prezenta proteinelor in urina. Astea sunt de urmarit. 

Pentru diabet gestational se face o analiza specifica in trimestrul 2 care arata predispozitia.

 

Fetelor, fie ca faceti dublu test, triplu test and so on...dar vreti sa fiti absolut sigure ca totul este in regula, trebuie sa stiti ca toate aceste teste au valoare prognostica. Din ce stiu eu singurele cu valoare diagnostica sunt amniocenteza si CVS (biopsia de vilozitati coriale).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...