Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anduta...Gineco a spus sa mentin aspenterul din cauza riscului de tensiune. Fluxurile uterine le-am avt 0,67 in 17 ian si 0,6 sapt trecuta, Nu stiu cum ar trebui sa fie...cred ca trebuie un nivel mai mic. Clexane mi-a dat initial 0,4 cand aveam 66 kg...acum am ajuns la 72 kg.

Sarcina usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună!Dragele mele am o mare rugăminte la voi,sunt într-un mare impas,am 14 saptamani si am intrat pe o schema de clexan de 0.4.aseară am făcut a treia doza de Clexan 0.4 iar acum am început sa sângerez. Care dintre voi a trecut prin asta?nu știu ce sa fac,mor de frica,doctorul nu raspunde...ce credeți ca poate fi,este riscant,ce este de facut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, nu mi s-a intamplat….insista sa-ti raspunda gineco si da fuga si la un hematolog.

 

Anduta, acum am vazut ce m-ai intrebat…..am scos agolutinul din sapt 12 cand am facut din 2 in 2 zile. Oricum, ma saturasem sa ies in frig sa fac injectia ba la clinica, ba la spitale sau acasa la asistenta.

Dea, daca o sa aiba [aerob] pilozitate o sa dau vina pe soata! [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

V-am descoperit de putin timp, si ma bucur sa vad povesti cu final fericit la FIV.

Eu am la activ un FIV nereusit, dupa mai multe inseminari, si urmeaza acum sa fac primul FET.

Vroiam sa intreb fetele care au facut procedura la Wellborn, la ce medic au fost, si ce impresii generale au vis-a-vis de alte clinici (daca a fost cazul).

Va doresc la toate bebei sanatosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salut fetelor, V-am descoperit de putin timp, si ma bucur sa vad povesti cu final fericit la FIV. Eu am la activ un FIV nereusit, dupa mai multe inseminari, si urmeaza acum sa fac primul FET. Vroiam sa intreb fetele care au facut procedura la Wellborn, la ce medic au fost, si ce impresii generale au vis-a-vis de alte clinici (daca a fost cazul). Va doresc la toate bebei sanatosi!

Lili eu sunt o graviduta marca Wellborn, Dr Bolintineanu , eu endometrioza , sotul teratozoospermie , am facut fiv defalcat stimulare august, transfer in noiembrie cu 2 embrioni, unul a ramas cu mine , astazi avem 15 saptamani. Eu am luat contact si cu Doamna Predoi si Dr Oana Moise toate mi se par ok, Bolintineanu pare mai rece si repezita dar e profesionista ai eu am rezonat bine cu ea. Am fost multumita de conditiile din clinica si de abordarea personalizata in cazul meu de endometrioza. Mult succes la FET

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili si eu o recomand pe Bolintineanu Alina ! O profesionista, super om! Am colindat vreo 4 clinici prin București dar ea de departe mi-a oferit un răspuns corect, concludent si fără ascunzișuri! Nu am avut nevoie de prietenia unui doctor in acest lung drum al inferitilitatii, am avut nevoie de corectitudine si adevăr. Cu ea am rezonat si eu perfect ! Recomand ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...