Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

Multumesc mult Claudia si Vera!

Eu am ajuns la Wellborn dintr-o intamplare....urologul sotului meu l-a trimis sa faca un test care se pare ca se face numai la Wellborn (problema noastra fiind "materialul" lui), si fiind acolo am solicitat si eu o programare la o consultatie, si m-au trimis la Dr Moise. 

Mi-a placut, nu am fost la alti doctori acolo, dar mi-a placut ca nu este expeditiva si iti raspunde pe indelete la intrebari. 

Am continuat sa mergem la dansa, am facut FIV acum cateva luni cu PICSI, dar din pacate nu a reusit. Am avut o beta foarte mica, deci inteleg ca s-a implantat, ceea ce se pare ca este totusi un semn bun..........Eu am fost foarte increzatoare, poate si de asta dezamagirea a fost cu atat mai mare. Acum urmeaza sa fac FET, mai am 3 blastocisti congelati, ma rog sa reziste si sa se prinda. Am tot citit, si am vazut ca reusita procedurii, ca si factor extern cuplului, s-ar datora in mare parte laboratolrului - faptul ca voi ati reusit la Wellborn imi spune totusi ca este ok. 

Numai bine fetelor va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am patru prietene care au reușit la Wellborn, acolo am facut si eu 3 fiv-uri, cu toate ca reușita mea a fost in Cehia, nu imi pare rau pentru încercările făcute la ei, "defecțiunea" fiind eu ! ;) . Am facut si eu un eco de monitorizare la Moise, cand Bolintineanu lipsea, o finuța ! Îți doresc Lili ca următorul Fet sa Se lase cu ochișori ! Succes ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


Fetelor voi cand ati simtit miscarile bebelusului? Eu am 15 saptamani si inca nu il simt sau nu imi dau seama

 

Eu am simțit ceva, ceva parca pe la 17 saptamâni . Dar cu trecerea săptămânilor simți din ce in ce mai bine. Acușica vine momentul :).

La fiecare e diferită perioada cand începe sa simte bebele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Eu sunt insarcinata in 17 sapt si culeg info acum si sper sa ma ajutati si pe mine. Voi unde veti naste? Eu as avea doua optiuni....Sanador sau Sp Buftea. Sincer m-as indrepta catre buftea pt ca este de stat iar la sanador o cezariana m-ar costa vreo 65 mil dat fiind faptul ca doctora mea e doar colaborator. Stiu ca e inca poate devreme dar...mi-ati de mare ajutor cu orice informatie.

 

Eu l-am simtit pe micut saptamana asta .....17, ca o bataie dearipioara fffff delicat, alta data ca si cand se zbatea inima....gen...cioc cioc, alta data ca si cand aluneca.....sotul zice ca atunci se da pe topogan. Insa....sunt f delicate si rare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor [flo2]

 

si eu tot pacienta dnei dr Bolintineanu sunt. Am facut trei inseminari, un FIV reusit cu sarcina gemelara dar SOE la 10-11 saptamani, un a doilea FIV reusit deplin (am acasa pe Cel Mai Iubit dintre Pamanteni, baietelul meu de 2 ani)...si urmeaza FIV 3 candva anul asta, cat de curand. Eu din suflet o recomand pe dna dr pentru ca pentru mine a fost om mai inainte de a fi medic, pentru ca mi se pare cerebrala si corecta, pt ca nu m a mintit si nu mi a zis vorbe frumoase dar goale, pentru ca mereu a fost constanta si echilibrata.

Dar stii care e sfatul meu...sa mergi intai la o consultatie, sa o cunosti, sa vorbiti...si apoi sa decizi daca va potriviti sau nu. Pentru mine da, a fost si este asa cum ti am zis...dar poate nu toata lumea o percepe la fel.

 

Legat de nastere, nu mai stiu cine intreba: eu la Regina Maria am nascut. A fost super ok, singurul lucru pe care l as schimba e ca as opta pt a sta singura in rezerva (am stat cu o tipa ft simpatica...dar depresiva rau dupa nastere si care avea vizitatori de dimineata de la 7 pana seara la 19-20 continuu...)

 

Asa imi place ca s a mai animat topicul  [:)]  [:)]  [flo2]

 

va pup, gravidute si mamici si sarcini usoare si la termen [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saramaria si pentru mine Dr. Bolintineanu este om inaite de toate, bun profesionist, nu iti da sperante desarte. Intamplarea cu 2 persoane in rezerva , sincer multumesc pentru pont, eu ma gandeam ca singura ma plictisesc dar mai bine plictisita decat plina de nervi. Sa dea Dumnezeu sa vina si bebe2 anul asta sau cine stie bebe2 si bebe3.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...