Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cosmetice - Valabilitate


Recommended Posts

Stiati ce inseama semnul aste pe produse cosmetice.

Eu am vazut un articol pe FaceBook,  ca de fapt inseamna cit este valabil dupa deschidere.

Eu habar nu aveam.

De cind am citit verific la toate sa vad daca e  [:-)))] a devenit obsesie

 

 

 

For products with a lifespan longer than 30 months, cosmetic products must show a "period after opening" time. That is, the time in months when the product will remain in good condition after the consumer has used the product for the first time. A symbol of an open cream jar is usually used instead of words and the time in months can be inside the symbol or alongside it. 

 

 

post-23178-0-59319000-1463768724_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu stiu de semnul asta, insa la multe dintre produse nu mai stiu cand le-am deschis prima oara. Fac periodic ordine printre ele si multe, pe care nu le-am folosit in ultima vreme iau calea gunoiului.

Ceea ce nu stiu eu sigur inca este daca parfumurile expira. Eu tind sa cred ca da, dar tare-mi pare rau de unele sa le arunc... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ceea ce nu stiu eu sigur inca este daca parfumurile expira. Eu tind sa cred ca da, dar tare-mi pare rau de unele sa le arunc... [:)]

Eu pe sticla de parfum nu am vazut semnul asta,deci nu cred ca expira.

 

Insa si la parfumuri,eu m-am rezumat la unul ,ala e al meu,ma caracterizeaza,ma reprezinta,imi ajunge o sticla cam vreo doi ani.Deci...n-are cum s aexpire.

 

De fapt am primit de la sora mea unul d evara ,anul trecut de ziua mea,si il folosec cu drag,pe toata perioada verii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu am de fapt tot un singur parfum pe care-l folosesc, dar am 3 sticle la fel si nu din alea micute, ci de 100ml  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Si mai am unele primite pe la diverse ocazii si diverse calatorii ale sotului meu. Le folosesc ocazional, dar tot mi-ar parea rau sa le arunc.

Eu am citit undeva ca valabilitatea unui parfum e de 3 ani. La unele chiar am fost atenta si am vazut ca si-au schimbat culoarea. Pe astea le-am aruncat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...