Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Educația sexuală – Războiul împotriva copilăriei. De la vârste fragede, copiii sunt învățați cum să obțină plăcerea sexuală


Recommended Posts

buflea, ce spui tu aici ca ai luat din cultura rom sunt preferinte...nicidecum principii de viata.

ai luat doar ce ti-a placut, pe cand principiile de viata date de Dumnezeu nu sunt preferentiable.

 

dezpe homoseeaxualitate -asa ccum a spus Francis COllins, directorul lab de genetica , om de renume mondial, a spus clar ca tine in cea mai mare de preferinta, este o alegere. Exista in tr-o foarte mica proportie, ca multe alte o predeterminare din nasstere, dar restul e influentat de societate si de simpla alegere a individului.

 

nu spun ca personal ma deranjeaza indivizii, desi sunt multi care ma deranjeaza prin expunearea exagerata, dar e vorba ca alegerea le apartine si cum nu toate alegerile sunt sanatoaase din punct de vedere moral ... pt toti membrii societatii, inca nu am cum si nu voi avea vreodata mandria sa spun ca stiu mai bine decit Dumnezeu.

Da, e o alegere de multe ori, dar daca e alegerea lor sa fie sanatosi. Aici parerile sunt atat de impartite!

Mie de exemplu mi se pare tampenie sa legalizezi casatoriile intre homosexuali, dar nici nu voi lupta impotriva acestui trend/politici pentru ca nu am de ce. Dreptul acestor persoane trebuie respectat.

Nu e vorba ca nu e sanatos din punct de vedere moral. Morala reprezinta niste reguli umane specifice unei anumite societati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 338
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De ce este o "timpenie" sa legalizeze căsătoria intre doi oameni care se iubesc?

 

Facem un salt acum in alta direcție si luam la puricat homosexualitatea? Eu sper ca ne-am lămurit cum stam cu idee de la subiect, nu si ne-am lămurit cum stam si cu privire la campania de dezinformare cu privire la educația sexuală in scoli si de ce nu e bine sa amestecam religie la scoala publica.

 

Eu nu împărtășesc vederea lui Michelle ca este o alegere absolut deloc.

Poate trebuie subiect separat pentru asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

dezpe homoseeaxualitate -asa ccum a spus Francis COllins, directorul lab de genetica , om de renume mondial, a spus clar ca tine in cea mai mare de preferinta, este o alegere. Exista in tr-o foarte mica proportie, ca multe alte o predeterminare din nasstere, dar restul e influentat de societate si de simpla alegere a individului.

Nu e o alegere Michelle! Tu ai fi putut alege vreodata o femeie, daca asta era norma? Eu nu, clar!

 

Am vazut interviuri cu gay celebri (Boy George, Elton John), plingeau si spuneau cit de greu le=a fost sa "come out of the closet" in fata familiei si prietenilor, cit de mult au incercat sa fie ca ceilalti, pur si simplu nu au putut. 

 

Unii s-au casatorit sau trait initial cu femei (Elton John, Freddie Mercury), tocmai ca sa incerce sa fie normali, nu a mers! Pur si simplu nu a mers! Cei mai multi ar da orice sa fie "normali", insa nu pot. Si decit sa traiasca in minciuna toata viata, intr-o relatie "normala"  barbat/femeie, mai bine accepta oprobiul unei anumite parti a societatii si traiesc cu cine se simt bine si aproape.

 

Nu stiu de ce nu poti intelege si accepta. Asa sint ei!  Iar daca continuii sa-i bagi in cap lui Will ca "to be gay is a sin" si altele s-ar putea sa aiba mari probleme in viitor la locul de munca, la faculate, la liceu si asa mai departe. Discriminarile nu sint vazute cu ochi buni in societatile avansate, Eu as fi foarte atenta ce ii spun copilului,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa spui ca este o "alegere" este din start o modalitate de blama persoana respectiva. Este o forma de excludere din societate...daca "si-o fac cu mina lor" este mult mai comod pentru restul societății sa arunce cu pietre in ei. Știința infirma încet-încet teoria asta. Sexualitatea este mult mai complexa decit credeam acum 50 de ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce este o "timpenie" sa legalizeze căsătoria intre doi oameni care se iubesc? Facem un salt acum in alta direcție si luam la puricat homosexualitatea? Eu sper ca ne-am lămurit cum stam cu idee de la subiect, nu si ne-am lămurit cum stam si cu privire la campania de dezinformare cu privire la educația sexuală in scoli si de ce nu e bine sa amestecam religie la scoala publica. Eu nu împărtășesc vederea lui Michelle ca este o alegere absolut deloc. Poate trebuie subiect separat pentru asta?

Da, e clar! Cei ce nu au avut copiii la astfel de lectii, sint importiva! [:D] Nu a venit nimeni pina acum sa spuna, uite copilul meu a avut ore despre sexualitate si nu mi=a placut ca au discutat despre asta si asta, sau nu mi-a placut cum s=a pus problema si drept urmare imi retrag copilul! Nu, mai bine ne imaginam cum decurg acele lectii si ne dam cu parerea pe forum! [:D]  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa spui ca este o "alegere" este din start o modalitate de blama persoana respectiva. Este o forma de excludere din societate...daca "si-o fac cu mina lor" este mult mai comod pentru restul societății sa arunce cu pietre in ei. Știința infirma încet-încet teoria asta. Sexualitatea este mult mai complexa decit credeam acum 50 de ani.

Binenteles! Cine nu si-ar dori sa fie "normal" daca ar putea? Cine si=ar dori sa iasa in evidenta, mai ales cu asa o chestie? Cine? Numai cit bullying poate suporta la scoala un copil cu asa o deviatie! Ce n-ar da copilul ala sa fie ca toti ceilalti? Pentru ca da, aceasta deviatie se manifesta de la virste fragede. Boy Geroge spunea ca de la 6 ani el a stiut ca nu e ca ceilalti baieti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce este o "timpenie" sa legalizeze căsătoria intre doi oameni care se iubesc? Facem un salt acum in alta direcție si luam la puricat homosexualitatea? Eu sper ca ne-am lămurit cum stam cu idee de la subiect, nu si ne-am lămurit cum stam si cu privire la campania de dezinformare cu privire la educația sexuală in scoli si de ce nu e bine sa amestecam religie la scoala publica. Eu nu împărtășesc vederea lui Michelle ca este o alegere absolut deloc. Poate trebuie subiect separat pentru asta?

nu am spus ca e o tampenie.

Am spus ca mie mi se pare ca e o tampenie.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun eu care-i relevanta: eu spun ca cele religioase au fost primele.

 

 

 

Poti sa demonstrezi, te rog? citate istorice, fapte, documente...

 

te rog lumineaza-ma. care a fost religia care a existat inaintea unei organizari sociale.

 

si nu imi spune ca a fost cea crestina, iti dai seama ca ar fi ridicol, da?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce valorile religioase sunt in contradictie cu societatea?

 

 

 

pentru ca in zilele de azi, orice religie e mai ingusta decat societatea. majoritatea societatilor "duc" in interiorul lor mai multe forme religioase.

 

crestinismul identificand homosexualitatea ca un pacat, este in contradictie cu valorile unei societati moderne care cere recunoasterea drepturilor tuturor persoanelor.

 

islamul, prin abuzul constant asupra femeii, este in contradictie cu valorile unei societati moderne care cere recunoasterea drepturilor tuturor persoanelor.

 

nu cunosc f bine hinduismul sa ma pot pronunta, de ex. dar sunt insa curioasa cum se impaca religiile in india cu societatea indiana in care, de asemenea, femeia este tinta unui abuz permanent.

 

nu te mai impedica in conceptul de iubire crestina, ca nu-i universala. e ca in fabula cu egalitate, dar nu pt catei. ideologic vorbind. si in practica, toleranta si iubirea aceea dispar chiar si intre caini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...