Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

Buna dimineata,

Daisy, ma bucur mult ca ne-ai mai scris. Sa stii ca si Iulia e la fel cu bubitele din cauza caldurii. Toata ziua are pielea umeda. Seara si eu o culc in pampers si un maieut subtire. Doarme dezvelita, bine asa a dormit dintotdeauna. 

Referitor la cuvinte ne striga si pe noi dupa care zice TASI(adica taci). E asa de amuzanta si haioasa. E iute foc, alearga ca Tami, nu se sperie de nimic, vrea sa incerce tot. Sambata era in curte si se aplecase cu capul pe beton si se uita printre picioare, iar eu in spatele ei mi-era ca-si suceste gatul [fri] . Din punctul asta de vedere nu seamana deloc cu Ioana. Ioana era o fricoasa nu vroia sa incerce nimic.

Pai ca sa nu uiti perioada asta, poate ii mai faceti o surioara sau un fratior lui Matei [:)] , dar sa stii ca din pacate timpul zboara la fel de repede, sau poate chiar mai repede la al doilea copil. Eu mereu zic sa mai stea Iulia asa, ca la Ioana nici n-am constietizat cand a crescut si am dat-o la scoala.

Serbare, nu a fost una propriu zisa- s-au intalnit si doamna i-a strigat sa le dea diplome la fiecare. Era si f f cald asa ca a fost mai bine ca a durat mai putin. Dar sentimentul acel sa auzi numele copilului si sa-l vezi ca merge in fata sa-si ea diploma e ceva de nedescris. Daca sunteti mai sensibile ca mine sigur o sa apara ceva in coltul ochiului  [:)] . Dupa serbare am fost doar noi doua la cofetarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anda- ma bucur ca va distrati si ca Tami si-a intrat in ritm.

Si noi avem in plan o iesire la mare- mai ales ca Ioana isi doreste foarte tare.

Ai intrat Tami in mare? Ii place nisipul?

Sunt tare curioasa cum a reactionat sa stiu la ce sa ma astept de la Iulia.

Pupici si vreme buna, [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aah.. bubitrle de transpirație sunt si la noi, la orice cutulita de piele :( i au mai trecut de la apa marii si de la apa termala, dar nu chiar de tot, ca acum trebuie sa i dau si cu crema de soare si se incinge mititica...

GEUTA, ce sa zic, vai de picioarele mele pe plaja, de prima data s-a dus pieptis in apa, ca vazuse ca fac valurile spuma si voia acolo, se tragr din mana mea si aluneca si de la crema, ia trante ar se ridica si ii da înainte.

Are sandale de plastic ca aici sunt multe scoici ( saturn) si se inteapa, dar sr cam impiedica de ele, ii dau cu crema inaintr sa plecam ca dupa aia nu stiu cand o mai prind, neaparat trebuie ceva de mancare ca i se face imediat foame de la valuri, plus o gramada debjucarii ca altfel stau si o culeg de pe toate cearsafurile unde vede ceva colorat....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy, Alis, ce planuri aveti? :)

Tamara s a facut obraznicuta tare de când cu mutările astea, sau poatr e varsta... sper! Ca nu vrea sa asculte nimic, nimic, acum face tragedie si cand o schimb.... de parca mare chestie ce i se întâmplă. ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...