Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

Buna,

Nu mai scrie nimeni aici?

Micuta Tamara ce nazbatii mai nascoceste la malul marii?

Daisy ati avut petreceres de mot?

Noi suntem bine in parametrii, asteptam concediul.

Iulia e din ce in ce mai nazdravana si asta ma bucura maxim ca e semn de sanatate:)). Duminica dimineata a dus-o caputul sa scoata cheia din usa de la baie si sa ma inchida prin exterior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[hia]

 

Sambata avem "motul".

 

De duminica seara, Matei e cu febra. Momentan e pe antitermice. Azi a fost mai bine, dar continui sa.i mai dau niste Panadol.

 

Si cum ai reusit aa iesi din baie?

 

Cand nu.i convine ceva, zice "Nu Nu Nu" si se mai si pune in fundulet. [:-)))]

Azi dimineata il curatam in nasuc si in timp ce se zbatea in bratele mele zicea "gata gata gata"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petrecere frumoasa sambata Daisy!

Sanatate multa voinicului [flo2]

Sa se refaca usor si sa nu fie vreo boala a copilariei ca de obicei astea asa debuteaza cu febra in primele 3 zile. Iulia exact in perioada asta anul trecut a avut roseola infantum- 6 a boala a copilariei, dar si cea mai usoara fara prea mari dureri de cap.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, cum ai ieșit din baie? :))

Daisy, multa sanatate!!

Tamara a intrat imbracata in apa, ca ne jucam doar pe nisip din cauza de frig, dar nu a mai contat nimic cand a vazut un baiat cu o pompa oe care si o dorea :) a trebuit sa intru dupa ea, ca " Nu e voie!" al meu e ignorat total, ca de obicei!

Apuca copiii de tricou pe strada in caz ca e vreunul care ii atrage atentia,,se agata de sacosele oamenilor la trecerea de pietoni, ma striga Mama pe diferite tonuri,,stand intinsa in pat, doar asa de distractie, ca sa vin de 100 de ori :)) , se agata de garduletele mici si vrea sa le cocoate,;abia o smulg de pe ele,, iubeste caii, ii mangaie, vrea calare ( am pus o pe ponei sa vad daca ii e frica si era tare mandra), cerseste orice vede de mancare,;ca mi e si jena sa ma mai duc cu ea la piata, ca oamenii ii dau dar ea de fapt nu vrea sa manance, doar aa primeasca, si arunca pe jos boabele,,fructele, biscuitii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar stiti cum cerșește. ... face ochii mari,,intinde mana si scanceste ca ai zice ca e nemancata de ieri... si toată lumea e impresionata, desi le repet sa nu i dea ca nu vrea sa manance.... chiat si frate miu,,unchiul ei, s a lasat pacalit :)) , zicea ca sunt eu rea si nu vreau sa i dau copilului sa guste :))

A. Si tot unchiul credea ca eu vreau sa chinui copilul si o plimb prin casa cu tenisii mei, cand, realitatea era ca daca nu o incaltam si o ajutam sa patruleze, aveam un mare scandal :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-a apucat efectiv sa ma inchida ca am auzit cand a bagat cheia si am deschis usa. Altfel strigam ajutor la tati.

Au asa o expresivitate copiii astia in ei de conving pe toata lumea.

Mi-e asa de drag cand vad cum povestiti de ei [:)]

In alta ordine de idei Iulia a cazut din pat(pe asta n-o bifasem [batcap] ). Aseara am adus-o langa mine in pat si am pus-o la perete. Am iesit putin din camera si aud Buf si plans. Cazuse in fundulet pe parchet. Mai mult s-a speriat. Am luat-o in brate,suzi si s-a calmat imediat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi e tare frica de cazaturi , dar nu cred ca o mai pot tine mult...

Azi se lupta cu o trotineta, o tragea, o impingea, o trantea... doar doar o merge singura :)) ca se urca cu ambele picioare si... astepta :))

In trambulina se pune in cap si ridica un picior in spate....

Mamici voi cum procedati cu spalatul pe dinti? Eu ii dau periuta umeda si doar atinsa de pasta de dinti dimineata, si o las sa se "spele" singura, mai mult musca din ea... dar nu mai insisit si la pranz sau seara ca e de obicei semiadormita cand o pun in pat... ii dauneaza asa putin, sa insisit de 3 ori pe zi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de pasta de dinti folosesti? 

Iulia nu se spala pe dinti- ea suge periuta [batcap] si apoi o arunca-am schimbat cateva periute pana acum. Si daca incerc sa o spal eu iese cu scandal.

Si cu Ioana la fel a fost-abia dupa 2ani s-a spalat cu adevarat.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...