Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tamara-calimara face fitze toata ziua, ma apuca "nervozarea" uneori dar ma straduiesc sa ma abtin.... vrea jos din căruț, dar nu de mana, sa faca ea ce vrea, sa traga de capacele de canal, sa scormoneasca in pamant, sa manance diverse de pe jos, sa ia ce obiecte ii plac ei din magazine, sa fuga de mine, sa coboare trotuarul.... uf! Abia aștept sa ne înțelegem omeneste, sper sa se reducă caposenia cand o vorbi ca lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Matei face nebunii, nu sta deloc, se agita, se zvarcoleste, alearga...mai nou se joaca cu pietricelele si imi este teama sa nu le bage in gurita.

Se plictiseste repede de jucarii, nu are rabdare deloc.

 

Aseara iar mi.a facut scandal la baie, am intrat cu el in cada, l.am pacalit oarecum cu o cana de plastic in care punea apa de la dus....faceam cu schimbul, cand se juca cu dusul eu il clateam cu cana [:-)))] ... Am reusit in cele din urma sa.l spal si sa.l clatesc pe cap.

 

Apropo...de cate ori spalati copiii pe cap?

 

Azi i.am comandat palarie din aceea de protectie pentru baie...va spun cum decurge baia...sper sa primesc zilele astea palaria.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o spăl cam 1/saptamana la par, am tuns-o foarte scurt, si in afara de asta am spalat-o de la nastere cu sapun de casa ( nu din cel cu soda, normal, din uleiuri presate la rece) asa ca o pot sapuni fara scandal. Apoi la sfarsit, ma incordez bine, ii pun dusul pe cap sa o clatesc, o șterg repede cu prosopul pe ochi si fugim din baie. In câteva minute uita sa mai urle si gata! :) Ce ma amuza e ca in apa de mare se baga singura cu capul/ochii/nasul si mai si rade .....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)) noi avem in cadita bile, capace, burete,mai nou si lopatica, sticle inhatate de ea de prin baie... aproape ca nu mai are loc si ea... si ii place maxim, asa ca nu ma stresez ca se imbufneaza la spalatul pe cap, mai ales ca vad ca si nepotul o tine lunga.. din obisnuinta si el.... si daca ma gandesc bine, chiar si eu faceam scandal la spalatul parului in copilarie... asa ca o iau ca pe normalitate :) si gata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept ( exista si vremea aceea) sa se joace cu ceva anume, sa o pasioneze ceva. Vad la nepotul de 4 ani jumate ce bine e, isi ia dinozaurii si nu ai grija lui, isi construieste castele, ii aseaza in fel si chip :). Trebuie doar sa am putintica rabdare sa creasca si fetita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf...am.scris un mesaj lung si l.am pierdut.

 

Mai avem de asteptat pana sa stea linistiti sa se joace, sau sa citeasca o carte. Abia astept momentul in care o sa stam tolaniti in pat, sa citim.

 

Si noi in baie avem o ratusca, un urs, o broasca, un catel...dar nu prea vrea sa.i spele, ii baga in apa si apoi ii aranjeaza pe marginea cazii [:-)))] mai am mutunei din astia ce pot fi bagati in apa si carticele dar nu ii baga in seama.

 

Mai nou ii place sa spuna "asa". Azi de dimineata a venit incaltat in camera sa ma duc sa ma "calt=incalt", m.a luat de mana, era inaintea mea, eu dupa el, ma tragea mana si zicea "asa"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...