Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hmmm... Acum îmi fac griji că nu are frica de nimic. Mi a venit ideea azi, am fost la cineva cu caine, Tamara s-a dus fix la el, dar acesta a dat să muște, si ea nici nu si a dat seama, ca s-a repezit la spate si nu a înfipt colții, dar m am speriat de lipsa ei de grija pentru ea, nici macar instinct de conservare?! Sau apare mai târziu? Zicea tati ca si in parc a făcut la fel, dar câinele respectiv avea botniță. Pe strada, ibtr-o curte, latră un câine foarte tare si ea se amuza, ar fi băgat mâna prin gard dacă nu o luăm cu forța. De mașini nu se fereste, nici măcar de bicicliștii din parc... Când e undeva mai sus, nici nu e atentă dacă sunt aproape si pune pasul în gol, am prins-o mereu ca stau cu ochii pe ea din pricinile de mai sus, dar mă întreb cum e mai bine, să îi sădesc ceva frici, sau să o las așa?! Unele acțiuni pot avea consecințe chiar foarte neplăcute, nu mai zic de mâncat pământ și băut apă din cadă, dar ...cum sa fac, nici nu vreau să o sperii, nici sa o las să le învețe pe pielicica ei, cum sa ii ofer informații?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput si scoala. Clasa 1- Doamne unde zboara timpul asta????

Revenind la subiect: si Iulia e la fel de neinfricata- incearca tu sa o protejezi de la distanta- dar fara sa o sperii. Va veni vremea cand se va schimba, iar daca tu o sperii acum ca sa o protejezi, va cadea in extrema cealalta.

Iti spun din experienta, numai ca Ioana a fost dintotdeauna mai fricoasa si din pacate acum este la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, Mămici, am nevoie de susținerea voastră, de mâine "întoarcem foaia"!! Ce spun de mâine, chiar din momentul ăsta! Am ajuns să nu pot merge la baie ca nu vrea prințesa să mă lase... În curând jucam pe sarma, si așa ceva chiar nu se mai poate! :) Ma pregătesc psihic pentru tavaleli pe jos, dar până la urmă noi suntem adulții si domnișoară trebuie să respecte minime reguli! O fi ea fara-de-frica, dar nici mie nu mi-a frica de dânsa :) c ziceți, vreun sfat util înainte de "lupta"?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda o sa intorci foaia si o sa o lasi, iar o sa intorci .....cam asta va fi drumul nostru de acum inainte.

Sa-ti zic ca si acum la 7 ani Ioana intra peste mine la baie? A si daca o vede Iulia intra si ea? Deja nu ma mai stresez. Or sa inceteze ele candva. Trec printr-o perioada in care vreau sa ma relaxez mai mult sa nu mai ma stresez la orice tipat, plans etc.

Sa stii ca si Iulia ma urmareste peste tot. Daca dispar din radarul ei fuge prin casa pana ma gaseste- fie pe toaleta, fie in cada, la bucatarie,etc, cand oricum nu e singura- fie cu tati, Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Ioana a fost la fel. Dupa care urmeaza etapa sa o chemi si sa nu te auda [batcap]

si altceva ce am invatat de la psihologul acela- cand plange, lasa-l sa planga, sa refuleze la tine in brate si il anunti ca dupa ce se linisteste vrei sa vn cu el. Am incercat si cu Iulia si functioneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...