Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ei, Mămici, ocupate tare? Eu sunt in continuare in dileme... Nu mi "s-a arătat" nicio cale mai bună de urmat cu pitica... Bona de care eram încântată e plecată, alta a găsit altceva, la prima cresa refuz, când sa o duc la a doua, alarma cu stafilococ... Tot nu stiu încotro, ca nicio variantă nu îmi pare mai buna ca alta, bona nu am, la cresa plânge rău :((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau Anda ca nu aveti optiuni.

Dar sa stii ca la orice cresa/gradinita va merge tot timpul vor fi amenintari de streptococi. Adica poti fi multi purtatori sanatosi fara sa stie ca-l au si-l fac cadou la cei cu imunitatea scazuta. Cam asta e unul din probl colectivitatii.

Despre bone nu am/pot sa fac recomandari din pacate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia a inceput sa redevina mamofila. Cum dispar cum fuge si ma cauta/striga. Cred totusi ca e efectul post concediu unde am stat non stop cu ea.

De vreo 2-3 nopti e agitata si banuiesc maselutele de care vorbeai tu Anda.

Si mai sunt un pic stresata ca de dim tusea putin. Ioana a fost racita, vreo 2zile cu febra dar acum e ok. Acum m-a luat si pe mine dar fara febra, ea poate scapa totusi. I-am dat de vreo 2zile cu Tantum verde in gurita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am asociat e multe ori somnul agitat cu experiente noi, emoții puternice care o destabilizează si cred ca le revede în somn. Adică bucurii, descoperiri, oameni noi... Ei sunt foarte usor de impresionat acum și ke rămân neuronii încordați... Adică eu așa mi-am explicat. În afară d...masele alea :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, mai mult ca sigur oboseala de la serviciu e rezultatul si asteniei asteia de toamna, oboseala de acasa, grija ca inca nu ai gasit o gradi/bona potrivita pt Tami. Poate nu ar strica un supliment de magneziu. E f recomandat in stari de oboseala [flo2]

Dar o sa treaca. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei Iulia a fugit din mana doamnei vineri, s-a impiedicat de o piatra si s-a julit la coloana. Are 3 julituri.

Mi-a zis doamna ca nu a plans deloc. In schimb Ioana cand a vazut-o a plans 15 min de mila sora-sii. Mi-a fost asa mila de ea:((

Si nici pe doamna nu o pot condamna- ca la cat de iute e Iulia e suficient doar sa clipesti. Saraca a ajuns si ea acasa si tremura toata de Iulia si apoi de ce o sa zicem noi. Evident ca nu am zis nimic doar am rugat-o ca pe strada sa iasa cu caruciorul si in rest sa alerge cat vrea prin curte.

Totul s-a intamplat cand se duceau sa o ia pe Ioana de la autobuz pe o strada unde trotuarele sunt praf [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...