Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu a vrut, o lua de mana pe soacra-mea si o ducea la frigider sa-i dea iaurtul.

Diseara merg la niste cumparaturi si vreau sa iau niste piept de pui sa-l toc si sa-i fac chiftelute la cuptor(pe hartie de copt). 

Va tin la curent....

A si noi suntem fani paine goala.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum de cate ori face caca se duce si ia singura olita si ne arata sa o punem sa faca. Nu suporta sa mai faca in pampers.

Acum cand vine caldura vreau sa iau protectie pt saltea si sa o invat cu chilotei. Sper sa imi iasa. Ioana la 1,8 ani facea totul la olita. Acum sa vedem cum e cu socoteala de acasa. . ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si la Ioana si la Iulia la inceput le puneam pe olita fara sa stiu daca fac sau nu. Si le puneam cam din 2 in 2ore sau din3 in 3. Depinde si daca vroiau sa stea. Daca nu, nu insistam. Cand vroiau vorbeam cu ele ce urmau sa faca, ca sa zic asa. Si daca faceau ziceam bravo, aplaudam..

Dupa ce am renuntat la pampersul din timpul zilei a ramas doar cel de noapte. E si cand am vazut dimineata ca pampersul este uscat am zis ca e pregatita sa renunte si la cel de noapte. Numai ca mi se parea pauza cam mare, ca sa zic asa. Asa ca o data pe noapte cand incepea sa se foiasca o puneam pe olita. Vreau sa spun ca facea in somn, si chiar facea. Adica umplea olita. Dupa cae isi continua somnul linistita.

Acelasi plan il am si cu Iulia. Acum sa vedem daca o sa-mi iasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Totul depinde si de cum colaboreaza copilul.

La polul opus este nepotelul care in iulie face 3 ani si refuza categoric olita.

Cand face caca vrea omul sa fie singur, dupa draperie, in sifonier, oriunde. Dupa ce face te anunta.

A incercat pe olita, cu colac special pt WC orice nu vrea si pace. Ba mai rau fie se inhiba fie face doar putin si termina in pampers.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, pai o sa vad... tamara nu vrea sa o schimb de multe ori o apuca nervii... nu o deranjeaza sa doarma cu panpersul plin si de... si de... ... mai tare tipa cand ii pun unul curat :)) la vara... cand o veni vara asta o data!!! ma gandeam sa o las direct in chilotei si poate se prinde ca... nu e misto :))!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...