Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am nevoie de un sfat, va roog ! Fi mea nu mai adoarme seara decât după 12 .... Nu stiu ce sa fac. O trezim dimineața pe la 8, la 13 adoarme de prânz ca e taaare obosită, si doarme cam 3 h, 3h jumate... Si seara parcă are baterii, noi murim de somn pe lângă ea. Nu îi dau dulciuri să zic ca are exta energie, nu stiu ce sa fac.... Să nu o mai las să doarmă la prânz??!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoropo de virusi-sora mea are pneumonie si nepotelul e racit.

Iulica vad ca e mai bine.

Acum despre somn (iti spun cum e la noi):

Iulia se trezeste in jur de ora 7- are activitati( se plimba,joaca,etc). In jur de 12-12.30 somn de pranz pana la 14.30-15. Dupa care iar activitati.

La somnul de seara avem acelasi ritual- dus, biberon, stins lumini in toata casa(asta pana cand adoarme ea) suzi, white noise si nani. Acum nu mai adoarme in brate-o pun direct in pat, se mai fataie 5-1O min si adoarme(in jur de 21.15).

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult! Sper sa ne facem bine curand.

 

La noi nu este nicio problema cu somnul de seara, desi Matei doarme in timpul zilei can 3-4 ore, in 2 reprize.

 

Problema ca fi cand nu o sa.l mai alaptez :(...ca nu stiu cum o sa reusesc sa.l adorm.

 

Anda, cum se mai simte Tami?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ea e veselă, mulțumesc! :) Dar eu si tati... Călcați de tren, răciți si nedormiti, ca ea recuperează ziua trezirile nocturne, noi nu prea avem cum! De mâine mi-am propus să o trezesc dimineața la 7.30 , poate e mai bine așa.... Nu mă mir neapărat de ea, ca eu sunt la fel de nocturna, dar parcă nu mi se pare normal pt copii așa mici să adoarmă seara l 12-1, si nu as vrea sa acumuleze oboseala... Dacă nu merge nici așa, o să o las mai puțin după amiază la somn.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...