Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of :( acum m-au apucat alte griji, ma gândesc că, când va avea tamara 15 ani, ... Eu voi avea 50 :((. Dacă de acum mă simt depășită de unele situații, ce mă fac atunci? Nu mă gândeam că e așa greu pentru mine să fiu părinte. Nici să iau o decizie cu gradi nu sunt în stare, tot aștept un semn să apuc o cale, între timp fata sta acasă, si poate ii era mai bine acolo. Alis are fetița la cresa, tare sunt curioasa cum e?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa lasi gandurile astea deoparte. Lasa timpul sa decida.

Si de luat hotarari o sa fie greu tot timpul nu doar in privinta gradinitei.Daca ai stii de cate ori m-am gandit si razgandit (in special la Ioana, ca e mai mare)in diferite probleme: sanatate, gradi, scoala, educatie etc. 

Nu e deloc vorba ca nu esti in stare sa hotarasti, e vorba ca vrei sa faci ce mai bine pt puiul tau, luand in calcul avantaje vs dezavantaje. Dar sa stii ca nu e niciodata regula ca ce functioneaza maxim la mine, o sa dea rezultate si la tine.

Trimit si revin....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa iei hotararea de una singura sau impreuna cu sotul,( ca in rest gura lumii o stim cu totii) si sa fiti voi impacati cu hotararea voastra.

In rest mereu o sa fie un DACA si niciodata nu suntem siguri de nimic. Nu te simti vinovata in privinta gradinitei. Sigur ai incercat, ai vazut ca nu functioneaza, acum cauti solutii alternative.

Iar referitor la varsta,eu nu vad legatura. Traim intr-o societate moderna, cu acces la tot feluri de informatii, cu oameni pregatiti sa ne ajute la nevoie, deci cu multe avantaje.

Varsta e doar o cifra [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum recunosc, pana acum am dat niste info evazive. Pe Ioana am dus-o la niste sedinte de terapie, iar la un anumit interval de timp, psihologul ne chema si ne invata cum sa abordam problemele.

Am pastrat legatura cu ea, e tanara,cool si cu un mod de abordare care mie chiar mi-a placut . cand o sa ma mai impotmolesc o sa apelez la ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...