Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

Ce mai faceti, ce mai ziceti?

Iulia ieri s-a tot jucat, invartit prin camera iar la un moment dat a vomat, dupa care fata si-a reluat linistita activitatile [batcap]

Aseara in schimb a trebuit sa scoatem covorul din camera, ca mirosea a acru. Azi il ducem la spalat.

Daisy, ce mai face Matei?

Anda ati gasit bona? Ce nazdravanii mai face micuta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ugh, noi avem mocheta lipită :( nu mai stiu cu ce să o dau acolo unde a vomat :( vanish, biocarpet, miros frumos dar tot am impresia ca e miros de brânză mucegăită, sau e doar un creierul meu...

Am găsit o bona, începe de luni, pare ok, nu s-a speriat fata de ea, nici prea prietenoasa nu e deocamdată.

Daisy, sper sa ii treacă repede, micuțul de el!

Geuta, Iuli a vomat de la învârtit? Ca si tamy are acest obicei mai nou, dar am lasat-o în pace sperând că se plictisește.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy- sa treaca ii cat mai repede, voinicelului  [flo2]

Anda am auzit la sora mea despre o firma care vine si curata covoare acasa cu produse eco. Daca vrei o intreb si iti spun cum ii cheama. Si la noi mirosea a acru cu tot frecatul si uzura palmelor [batcap]

Banuiesc ca de la invartit, bagat degetelor pe gat pana isi atinge omuletul [fri], pentru ca dupa aceea nu a mai avut nimic. Ba chiar a mancat si de pranz si bateriile au tinut-o pana tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceți, fetelor? Mie mi se pare așa frig... Dar tot ieșim la aer ca altfel nu doarme. De exemplu azi nu a dormit la prânz, a stat în pat și a bolborosit, a mosmondit, a cântat, dar somn nu si pace. Cred că din cauza ca nu am scos o dimineață ca aveam de făcut supa si am zis ca obosește si pe aici... Ei as! Deși se cocoata si aleargă tot nu e ca afara. I-am făcut culcuș din perne si paturi pe jos și e tare incantata, se baga acolo 1 Min, iar fuge, iar isi amintește :)) e pasionată să cotrobăie prin sertare si s-a cadorisit singura cu niste mărgele colorate , brățări si alte bijuuri mai mari pe care mi le agata de toate clantele :)). Împodobim casa pentru sărbători ! Se baga in patul meu și se învelește, dar musai cu ochelari de soare la ochi, ca fata sta la plaja :)). I-a luat tatsu un caiet întreg cu abțibilduri, si avem acum tot felul de steluțe si fructe prin toată casa, inclusiv pe haine si pe fețele noastre :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, noi am scăpat de muci, mai facem de la frig, dar na, sunt normali acum, dar nu stiu daca de la lactobacilii înghițiți sau pur și simplu corpul a făcut ce trebuia să facă. Eu sunt ceva mai bine cu nasul, tot nu e trecuta rana ( am un fel de bubita care face coaja, dar nu de sânge, mă rog) dar e mai mică și nu mai doare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce vant e azi. Am iesit putin cu fetele azi la Manastire la Ghighiu si batea un vant tare tare. Noroc ca le-am echipat bine. La intoarcere Iulica a mancat toata ciorbita si acum somn de voie. E obosita-a vrut sa mearga singura fara ajutor [:)]

Anda ma bucur mult ca ati scapat de muci, deci a fost cum am zis eu si nu era infectie.

Sa stii ca Iulia doarme la pranz si daca doar isi face de lucru prin casa. Media e de 2ore. Exceptional a dormit 4ore, dar am rugat-o pe doamna sa nu o mai lase asa mult si sa o trezeasca. Seara greu adormea si o deranja pe Bulinuta, care a 2a zi e la scoala.

Mi-o si imaginez pe Tami in pat cu ochelari de soare [:-)))]

Bona corespunde criteriilor voastre? Stiu ca Tami intoarce capul doar la femei blonde, daca mai tin bine minte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...