Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Suntem in plin proces de intarcare. Ma incearca multe sentimente, nu stiu daca am procedat cum trebuie, poate trebuia sa.i mai dau...acum faptul e consumat.

 

Matei este relative OK, a inteles ca nu mai pot sa.i dau ca am "buba" si "bandaj"...mi.am dat cu albastru de metil pe piept sa vada ca am probleme. Cand vede pieptul albastru da din manute si zice "beak" [:-)))] .

 

De sambata noaptea, l.am lasat la mama sa doarma, sa se obisnuiasca fara tzitzi. A fost OK peste noapte, a dormit ok.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde si de dotarile gradinitei, de cat de curata si aranjata este. Sunt gradinite de stat curate, ingrijite, cu mobilier nou, modern pentru copii dar sunt si din acelea neingrijite.

 

Mare atentie trebuie acordata in cazul celor particulare, trebuie vazut daca sunt acreditate.

Am avut surpriza ieri sa constant ca o gradi particulara, aproape de casa, sa nu fie acreditata...si se bateau cu pumnii in piept ca au acreditare si ca o dau in judecata pe o doamna care le.a contestant activitatea si acreditarea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, în buc sunt mai multe si trebuie sa ai in vedere asta. Maibe o chestie, nepota miu a fost la particulară în București și au fost mulțumiți de grupa mica, dar când a mai crescut l-au mutat la stat, pentru că la unele particulare este tendința de a amesteca copii de diferite vârste, încât ajunsese el să fie cel mai mare din grupa, si nu mai era stimulat deloc. Nici nu știa să țină creionul în mana la 4 ani. Acum e foarte incantat la stat, are aproape 5 ani. Eu mă gândesc că la grupa mica, un an, e preferabilă particulară pentru că sunt mai putini si mai bine supravegheați. Majoritatea au si camere. Si apoi, la stat. Adică eu așa vreau să fac la anul, sunt niste bani dar prefer să stau liniștită în primul an de acomodare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy mult succes cu inrarcarea. Se pare ca voinicelul e baiat mare si a inteles cum sta treaba. 

Iar tie iti doresc sa depasesti cat mai usor aceasta etapa. Cum se zice ' been there done that' si stiu framantarile. Va doresc din suflet o trecere cat mai lina a acestei etape si sa va bucursti din plin de ceea ce urmeaza [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...