Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aaaaa :)) Tamara mă trage de bărbie spre ea doar dacă mă uit si vorbesc cu un alt copil, nici nu îndrăznesc să îl iau în brate :)) dar nu e geloasa pe adulți, dacă o pup pe bunica, pe tati, pe verișorul, nu e problema. Să nu fie un bebelus de care să mi placa ca e jale :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)) să vă povestesc eu atunci. Tamara a învățat să se clăteasca si sa scuipe după ce se spala pe dinți. A tot exersat cu scuipat apa din gura, până m-am necăjit ca se tot uda pe bluza si am luat o cratiță din bucătărie și ne am pus serios pe scuipat la tinta :)) acum nimerește chiuveta si nu mai da pe ea!! Când pleacă cu amândoi de acasă, vrea să îi punem amândoi ghetele, si ni le arată, gheata-mama, gheata-tata :)) se uită la niște desene cu un pitic care face traznai si imită zgomote si mișcări, face un zgomot ca de sperietura ( hii) si se uita in dreapta, iar hii, se uită in stânga și tot așa , parcă e pe scena :)) face pe strada ca lupul, cu capul pe spate și urlet ca la carte :)), încearcă să își bage degetele unele în altele, ca la rugăciune, si se încurcă în ele; ia rufele uscate strânse si le baga in Masina de spălat; zice că face pipi, se asează pe oala, se șterge, dar nu face nimic de fapt, doar se maimutareste cu olița. Cere crema să se dea pe labele picioarelor, si se da serios, de parcă are pielea uscata si face vreun tratament; baga mâinile în mâncare si se unge pe fata; pune obiecte la ureche si se duce in oglinda să se vadă "vorbind la telefon"; își pune pătură pe ea si se chinuie să se plimbe prin casă, ca împăratul, dar se împiedică la fiecare pas ca pătură e groasă și ea mică :)), zice "senchiu" dar nu are habar ce înseamnă :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...