Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

Buna,

Am avut un weekend plin de musafiri.

Iuli a stiut sa se poarte si sa intre pe sub pielea invitatilor. O faza tare, cand a plecat nasa si a vrut sa o pupe, Iuli i-a intins mana [:-)))] . In rest joaca si mancat. Ar fi in stare sa manance din farfuria fiecaruia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De plimbat ne plimbam zilnic.

De cand cu luminitele iesim aproape zilnic in centru. Plus ca trebuie sa vedem daca au mai adaugat scari la palatul culturii [batcap] .

Mai nou donsoara daca se supara se lasa pe vine si pune mana la ochi. 

Sa nu va spun ca am prins-o ca se prefacea ca plange. Era cu mainile la ochi, dar cu degetelele departate, sa ma urmareasca pe mine, si tipa [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)) foarte drăguță Iuli :)) Tamara nu mai vrea să mănânce prânz  [fri] , de câteva zile vrea doar pâine cu unt, miere, migdale, cașcaval/branza, roșii/ardei, sunculita, biscuiti, puțin fructe, iaurt, lapte praf. Niciun fel de mâncare gătită. A ba da, paste, să le mănânce ea, si apoi își întinde sosul pe față, gen masca. O fi dorind să mănânce ea singură, dar nu poate duce linguriță la gură plină, nici pâine nu vrea în ciorba.... Nu stiu ce sa fac deocamdată. Bine ca mănâncă cele de mai sus...măcar... Dar nu am idee ce sa gătesc să înlocuiască ciorba/supa.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda eu zic sa nu te ingrijorezi, mananca cat poate. 

Iuli a avut o perioada in care ar fi mancat non stop,apoi o perioada in care doar ciugulea. Acum a revenit la prima varianta [:-)))]

Ce as putea sa te sfatuiesc este sa te faci ca uiti de ex un snitel, il lasi la vedere si vezi daca reactioneaza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum despre scarlatina....

Acum un an fix pe 17 dec m-am internat cu Ioana la Movila pentru ca facuse scarlatina.

Am stat 6 nopti internate cu ea.

Din ce spui tu, inteleg ca nepotelul nu are.

Perioada de maxima contagiozitate este de max 3-5 zile inainte de eruptie.

Cel mai sigur sa vada daca a contactat boala este sa faca un exudat faringian sa vada daca are prezent streptococul beta hemolitic, responsabil de aparitia scarlatinei.

Poti fi si purtator sanatos de streptococ, fara insa sa faci scarlatina.

Noi ne-am testat cu totii, culmea aveam prezent streptococul, inclusiv Iulia, dar nu a dezvoltat boala. Adultii nu fac scarlatina.

Dr ne-a dat Ospen pastile pt noi si sirop pt Iulia si totul a fost ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...