Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

Tamara își ia avânt din ușă de la baie, aleargă tot holul și se oprește în canapeaua din sufragerie. De câteva zeci de ori :))

Se așează la masă la laptopul lui taica su, și după ce tipa de o aude tot blocul, îi deschide omul un Word sa scrie și când îi dă voie :)) abia atinge tastele, și sta timida in fata tastaturii de zici că o mănâncă 

De câteva zile a redescoperit șapca mea de vara, portocalie și mare de ea, și vrea să stea numai cu ea pe cap, aranjată in fata oglinzii, cum se cuvine, dar întoarsă, că rapperii. Și asta vara la fel a stat, că nu voia altceva pe cap și am avut noroc că asta i-a plăcut

Aseară ne-a băgat la coafor pe amândoi, ne mângâia parul cu mâinile, apoi îl ciufulea cu o periuța de fata a mea, care a devenit a ei de când a putut ajunge la ea.eu a trebuit sa desfac și să fac coada de ceva ori, că nu îi convenea ei cum se așează :)) tat și a scăpat mai ușor :))

Se baga in ultimul raft din șifonier, după ce mă strigă în prealabil sa scot hainele de acolo, le am și mutat de fapt că mă plictisisem sa le scot și să le pun de câteva ori pe zi, închide ușa și se face că sforăie

O apuca cheful de curățenie și matura, șterge cu șervețele și cu un burete de vase cam tot ce ii iese in cale

Cere hainele noastre groase sa se îmbrace cu ele, cere să închidem fermoarul, să i punem gluga și apoi fuge la oglinda și se admira, apoi se străduiește să apuce diverse obiecte cu mâinile prin mânecă și se amuza că nu prea ii iese

Ne aduce câte o păturică la fiecare, și eu, și eu, și are și ea una, le punem in cap și ne alergam prin casă că fantomele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

În această minunată seara, domnișoara Tamara s-a plimbat cu o galetusa pe cap, amuzată că se izbește de toate alea prin casă, pentru că îi acoperea tot capul, îi ajungea până la gât :)) 

A mai făcut isprava de a cere singura cașcaval din frigider, s-a învinețit la frunte, inevitabil in alergare s-a împiedicat la un moment dat....

A refuzat categoric supa , adică nu a refuzat decât să o înghită, că o soarbe din lingura, apoi o scuipa pe masă și mazgaleste cu ea.....

Sunt deosebit de amuzată și încântată că la această oră nu doarme , deci nici eu nu pot face nimic prin casa :( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

În această minunată seara, domnișoara Tamara s-a plimbat cu o galetusa pe cap, amuzată că se izbește de toate alea prin casă, pentru că îi acoperea tot capul, îi ajungea până la gât :)) A mai făcut isprava de a cere singura cașcaval din frigider, s-a învinețit la frunte, inevitabil in alergare s-a împiedicat la un moment dat.... A refuzat categoric supa , adică nu a refuzat decât să o înghită, că o soarbe din lingura, apoi o scuipa pe masă și mazgaleste cu ea..... Sunt deosebit de amuzată și încântată că la această oră nu doarme , deci nici eu nu pot face nimic prin casa :(

 

Vad ca nu te plictisesti [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...