Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru că și noi suntem activi și plini de idei, normal că și fata e la fel :)) s-a obișnuit să ne maimutarim in fel și chip, așa că jocurile obișnuite nu mai prezinta interes, fără putina adrenalina acolo...  Sper doar sa învețe și să fie prudenta cu ea, să o stiu în siguranță !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fi mea vrea să mănânce doar: morcov crud, portocala, pară, avocado, covrigi, biscuiți, pâine cu unt uneori cu miere, semințe/nuci, fulgi de porumb, cereale cu lapte, prosciuto de la magazin, unt de cocos, iaurt, cașcaval uneori, lapte praf. Nimic, dar nimic gătit.... :( Oare se descurca organismul cu cele de mai sus ?? Că deocamdată nu vrea și nu stiu cat o să o tina faza asta. Scuipa imediat ce simte un alt gust decât cele enumerate. Eu gătesc tot felul dar nu reușesc să o atrag. Foarte rar paste, sau mămăligă.... ma gândesc că în laptele praf e supliment de fier, și poate mai ia ceva vitamine din chestiile crude.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 2 zile Iulia imi cere sa o adorm seara in brate. Am zis ok, numai ca ii placea sa se alinte in brate si dura pana si 20 min sa o culc. Asa ca aseara i-am zis ca pe mami o dor mainile(efectiv ma dor umerii). Eh si a inceput fata sa protesteze ca: cuce tati(sa o culce tati), ba canta, se juca cu suzeta.... facea orice sa o iau eu in brate. Cand a vazut ea ca nu cedez s-a culcat resemnata.

Si sunt hotarata sa nu cedez pt ca efectiv anchilozez de umeri si in plus somnul trebuie asociat cu patul. Acum deja suntem fetite mari [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, of :) rasfatata mică, ce drag îmi e de ele  [il]

A mea ma pupa pe burtă ca să o iau din pat, dar nu cedez, că m am obișnuit, plânge puțin și apoi chiar adoarme, bine, asta pe la 11 , 11 și ceva.... Când deja am epuizat toate variantele, jocurile, răbdarea :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Și mie îmi plac copiii răsfățați, a nu se înțelege obraznici, dar cei care se simt iubiți și în siguranță și din care cauză fac toate prostiile din lume că ei cred despre ei că pot :)

 

Apropo de asta iti recomand sa citesti-Te iubesc orice ai face de Ioana  Chicet Macoveiciuc(printesa urbana). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mâncat eu ciorbita, delicioasa de altfel, pui de casă, sunt sigura că nu e vorba de gust cat de încăpățânarea de a refuza mâncarea oferita de mine, și ea a mâncat cereale cu lapte, sorbite chinuit din cana, că doar așa le-a acceptat.

Asta e, încă nu mă impacientat cu meniul ei aiurea, nu a slăbit, e activă, digestie bună, pur și simplu nu mai am chef sa ma mai agit cu 7 feluri de mancare. Alții au două feluri câțiva ani, că atât își permit, și nu mai fac nici nazuri, nici foamea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...