Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dragii de ei!! Alis nu a mai intrat de mult sa mai vedem prințesa mică, Geuta, hai cu poza! :) Eu nu reușesc să le șterg, dar dacă le las ce se întâmplă? Nu stiu unde găsesc opțiune Șterge, eu intru pe tel și am varianta mobil că cealaltă ma enervează car de greu se mișcă

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici Matei nu are un meniu diversificat:

 

  • dimineata mananca un terci din fulgi de ovaz cu lapte;

 

  • dupa primul somn, mananca fructe: mar + biscuiti; mar cu banana+ biscuiti; avocado+banana+crema branza; para; depinde de ce fructe vrea atunci sa manance
  • La urmatoarele mese: ciorbita (de vita; pui); pilaf cu legume, somon la gratar cu piure; mamaliga+branza; cus cus cu branza; supa crema de linte; tocanita de legume; paste cu lapte; paste cu branza; snitel din carne de vita; mazare; iaurt

Branza si iaurtul le fac in casa, ca i-am luat aparat. Este innebunit dupa branza, ca iese ca o crema de branza, pe care o combin cu fructe, mamaliga, piure legume, cartofi.

 

Mai mananca paine cu unt si gem, miere.

 

A mai mancat de la noi varza, cateva bobite de fasole, acum de sarbatori a mancat si niste carne de porc prajita/cuptor (nu am avut ce sa-i fac, plangea la masa sa-i dam si lui).

 

Nu prea mananca legume crude, am incercat sa-i dau dar refuza.

La inceputul diversificarii manca broccoli, acum nu se mai atinge de el.

 

Peste mananca cam la 2 zile, ii iau file somon din Kaufland, pe care il portionez si il pun la congelator. In general ii iau cate o buc de file, care ii ajunge o sapt. Carne nu prea mananca, de aceea i-o blenduiesc si o pun in ciorba, mancare.

Snitelul il mananca fara probleme  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...