Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 6


Recommended Posts

V-am povestit că nu mai am bona:)) ? Între timp am găsit o soluție temporară, va sta cu mătușa ei proprie și personala, cumnata mea, dar am rămas destul de încurcată când m-am sunat bona veche din senin să mă întrebe dacă vreau sa mai colaboram, că ea și-ar mai fi găsit cate ceva și să știe dacă eu vreau... Pai, am fost de acord să încetăm colaborarea, în aceste condiții, ca să mă sune apoi peste o săptămână să mă întrebe dacă totuși ar mai putea veni... Până în februarie :)) eu nu stiu de unde au unii oameni așa idei, am râs mai nervos așa, dar asta e. Mi-a făcut până la urmă un serviciu că nu eram oricum tare incantata de serviciile ei. Că exemplu ducea gunoiul când dormea fi -mea, deși nu avea nicio treaba ea cu asta, în spatele blocului, la gheba, timp în care lasă copilul singur. Dormea, dar totuși.... Eu nu as avea curaj sa las copilul altuia singur în casă....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Chiar vroiam sa te intreb cum se descurca Tami cu bona. Asa deci....

E bine ca ai avut un plan B. Si matusa poate sta pe termen lung?

Vai Anda, cand o sa mearga Tami la gradi, scoala atunci o sa vezi de fapt cum sunt oamenii. Eu nu mai am asteptari si nu ma mai mira nimic.

Personal am cunoscut o mamica din grupul cu care se juca Ioana cand era mica si stiu ca atunci cand isi culca baiatul de 2-3 ani il lasa singur in casa, lua autobuzul si pleca la hala sa faca cumparaturi [fal] . Si nu era o mamica singura sau fara ajutor. Am ramas socata de-a dreptul. 

Cred ca nici pana la scara blocului nu ajungeam de frica sa nu se inece,etc,etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar cu bonele e complicat rau. Greu in ziua de azi sa gasesti OM. Unele dezinteresate,altele prea relaxate, altele din contra.

Chiar vroiam sa va intreb cum faceti cu gradinita?

Eu ma gandeam sa astept totusi pana la 3,9 ani. 

Din sept mi se pare prea mica si oricum daca raceste raman descoperita, deci tot cu doamna.

Sper sa poata doamna si la anul

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai mătușa este intre joburi așa că nu va sta prea mult, măcar să se mai încălzească afară și o voi duce la creșă, că nu am alta variantă... :( Nu as fi vrut, că nu mănâncă și e cam răsfățată acasă, în sensul că nu i se îngrădește nicio libertate, dar ... Asta e.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Ce mai faceti?

Noi am experimentat sambata mersul la restaurant cu mandrele. Bine, de Bulinuta nu imi era teama, ca sa zic asa, de Iulia mai mult.

Am serbat-o pe mama, la o frumoasa varsta rotunda.

Ei bine Iulica s-a comportat exemplar. S-a asezat pe scaun si a inceput sa se serveasca de pe masa cu diverse [:-)))] si nici nu am simtit ca avem un copil mic la masa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tami sta foooarte cuminte în scaunul de acasă, mai ales daca are de făcut ceva, colorat, plastilina, cuburi, etc. Dar oriunde în altă parte, parcă o frig scaunele, se urca, ia o bucățică în mână, coboară, o mănâncă in alergare, iar vine, iar se urca..... Face așa la nesfârșit. Dac mă așez eu , vrea acolo, dacă stă tati, vrea acolo, se fataie in continuu.... În schimb acasă , în scaunul de bebe, nici pas. Aseară nu ne lasă să o scoatem că avea niste jucarele noi și nu se plictisise de ele, le tot învârtea și sucea acolo, cred că asta 1 h

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am depistat o greșeală în alimentație, am văzut aseară un lapte hipp nou apărut, 2+, și când m am uitat pe el, e cu mai puține calorii decât cel de pana acum, și cu o ușoară diferența la compoziție. Mai slab sa zic. Până acum îi dădeam tot 3, asta fiind singurul găsit, nu văzusem 2+ asta pana acum. Ma gândesc că poate îi ținea de foame prea mult.... Să vedem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...