Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Administrators

De ce regret ca mi-am invatat bebelusul sa adorma leganat

 

Este o idee rea sa iti legeni bebelusul? Depinde. Nu este niciodata o idee rea sa iti imbratisezi sau mangai bebelusul pentru a adormi! Dar atunci cand leganatul devine ceva cu care nu mai poti tine pasul, poate deveni o problema.
Hai sa vedem de ce regreta o mamica faptul ca si-a invatat bebelusul sa adoarma leganat ...si poate experienta si sfaturile ei pot ajuta alte mamici de bebelusi...

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/leganatul-bebelusului-regret-5312016.jpg

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu, nu regret nimic din ceea ce am facut sa se simta alinat puiul meu. Asa cum si tinutul in brate se pare ca duce la asa zisa 'obisnuinta'. L-am leganat sa-l adorm si sa-l alin in conditiile in care durerile de burtica erau atroce de la colici si mie-mi cadeau ochii-n gura de somn. SI dupa cele 4 luni de chin pt amandoi, l-am adormit in continuare leganat. SI mi-a dormit perfect toata noaptea - al meu nu a facut pipi, n-a mancat pe timpul noptii - un copil linistit, ponderal, fara nici un fel de probleme. Si acum, uneori imi zice : mami, mi-e dor sa ma legeni pe picioare si ne amuzam amandoi cat de mare a crescut si nu mai are loc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cazuri si cazuri. ... Sunt la fel copii care obisnuiti fiind sa adoarma doar leganati sau doar tinuti in brate sau doar....(a se completa diverse) ajung sa devina chinuitori si pentru ei si pentru ceilalti.

Nu stiu daca se pot da reguli sau daca acestea sunt general aplicabile (incln sa cred ca nu) insa vorba aceea obisnuinta a doua natura a omului cred ca se aplica in proportie majoritara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...