Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Fetelor,

Ma bucur sa va citesc (chiar daca, recunosc, pe diagonala). Am tot vrut sa intru... ma logam, ieseam inapoi. Mnoh.

Am citit si vesti mai bune si mai putin.

Eu nu prea mai sunt de mult in dispozitia de a povesti... a iesit ok RMN-ul si tot ce am mai facut, dar sunt sub supraveghere inca o luna datorita unor potentiale cheaguri.

In orice caz... I-am taiat motzul lui Ionut (fetele cu fb au vazut, hee hee)...

Achizitii avem destule. In copaci ([pup] pup Carmen) nu ne urcam inca, in rest pe oriunde altundeva. Ne intelegem foarte bine, fac niste cursuri de psihoterapie...ceva de parenting, si tot ce aplic e super. Colaboram bine. 

In rest ... incerc sa fiu ocupata permanent pentru a nu ma gandi la nimic. Am lasat actele de divort la notar zilele trecute, acum avem 30 zile pentru a stabili ce si cum. Nu sunt ok. Sunt varza... dar, va trece si asta.

Imi cer scuze ca sunt mai putin expresiva, dar... 

 

 

...

 

 

O sa incerc zilele urmatoare sa incarc poze cu figura de punkist a lui bebe.

 

PS: am numarat 33 cuvinte. In rest mult mai multe expresii nonverbale.

 

Va imbratisez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 377
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragele mele,

 

Inainte de a intra in vacanta va las si eu cateva vorbulite. Ca de citit promit sa va citesc, dar de scris nu promit nimic ca ma va tine cu siguranta Puturosul ocupata si nu ma va lasa sa-mi plimb destele pe vreo tastatura.

 

Flory de-ai sti cat de schimbata esti. Cat de calm vorbesti, plina de entuziasm, de relaxare. Bravo! Ma bucur pentru voi si sper ca te voi citi in continuare la fel.

 

Noi am fost in Albena, o statiune placuta (mai fusesem deja), hotelul nu ti-l pot recomanda. Este si aproape de casa, doar ca bulgarii au preferat sa schimbe calitatea (si nu in bine) pentru a mentine pretul. Si se vede.

La greci n-am fost niciodata (exceptie excursia de o zi in Chios), nu stiu cum este.

In Turcia am fost la Cesme, o statiune la marea Egee cu izvoare termale direct in mare. Desi era septembrie tarziu era apa calda, calda datorita lor. A fost in 2013 si am uitat numele complexului. Oricum am mers cu masina si am ramas o noapte in Canakale. Cu Ioana ma gandesc ca ar fi destul de lung drumul si obositor.

 

Poate gasesti ceva cu avionul sa ajungeti mai repede. Succes!

 

Miha ma bucur ca ai reaparut. L-am vazut pe Ioan si-i sta bine, ii pune in evidenta fatuca aia de baietel pus mereu pe sotii. Este superb!

 

Sanatate multa si putere sa treci peste momentele dificile!

Te astept sa revii in forta!

 

Lory eu incep vacanta azi si o termin pe 5 septembrie cand Alex va relua cresa.

Plecam in concediu in 22 august si revenim in Romania pe 27. In rest...ne vom mai lua doua zile sa petrecem un weekend prelungit in 15 septebrie, la Praid.

Si cu siguranta (adica asa sper!) vom mai misuna ici si colo intre timp.

 

Putin si despre Alex.

Dimineata a rostit un nou "cuvant" in ton cu vremea de afara: po-o. Adica "ploua".

 

Am tot zis sa va povestesc aventurile noastre din masina. Adica de pe vremea cand aveam radio.

Bun! Urc intr-o dimineata cu el sa-l duc la cresa si, ca de obicei dau drumul la radio (daca nimeresc reclame il schimb asa ca fatai des canalele). La un semafor incepe Ac/Dc-Thunderstruck si imi intorc fara sa vreau privirea catre el si el...dadea din plete (pe vremea aia nu era tuns). Imi zic ca mi se pare si continui drumul.

Numai ca zilele urmatoare s-a repetat "isprava" si la alte melodii numai ca am ratat mereu momentul de filmat, iar cand ma pregateam sa-l filmez se oprea din "dezmatat".

Intr-o alta dimineata, in timp ce-l schimbam de sosoni la cresa, aud in clasa "Voltaj - 20" si cand il introduc in clasa destrabalare totala pe copii (toti erau la mesele lor agitand manutele in aer si zambind cu gurile pana la urechi).

"Aha" asta-i sursa! Un pic m-a deranjat, apoi am trecut peste.

Banui ca le pune si cantece populare intrucat se suceste stanga-dreapta cand le aude si bate din palme.

Asa ca...rock-on! Acum mai greu, ca asteptam casetofonul de la casco si reusesc sa-i pun pe internet numai un singur post. Dar cand il intreb daca dam drumul la radio se lumineaza, zambeste si da din cap ca "da".

 

Ma opresc aici. Sa va gasesc cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun regasit dragele mele mamici,

 

Iar am lipsit ceva timp dar am avut o perioada cam aglomerata :)

 

Am pus poze mai actuale.

 

Soparlica, asa face si Sofia cand aude muzica, se leagana stanga-dreapta si da din maini. Sa aveti concediu minunat.

 

Flory, intrebai de tari pt vacanta, noi am fost 3 ani in urma in Turcia , in statiunea Goynuk hotel Mirada del Mar, si a fost superb. Servicii ireprosabile, daca am mai avea posibilitati financiare tot acolo am merge oricand. In celelalte tari nu am fost la mare.

 

Well, voiam sa va zic ca va admir f mult pe cele ce aveti mai mult de un copil, pt cum faceti fata si va descurcati. Spun asta pt ca am avut ai eu 2 copii "pe cap" pentru o saptamana- Sofia si un nepot de 8 ani.

 

A fost foarte solicitant pt mine mai ales ca aveau program de somn doferit , mancare diferita, care si cand avea chef, unu dormea celalalt facea galagie. Greu. Dar m-am descurcat.

 

Probabil cand il astepti pe al 2 -lea 9 luni te pregateati psihic pt ce va urma , dar asa peste noapte e altfel.

 

Am fost si noi la mare 3 zile aici in Ro. A fost frumos. Sofia s-a bucurat tare mult cand a dat de apa, cu scandal o scoteam pe sezlong sa se mai usuce, si atunci dupa cateva minute fugea la apa. In schimb avea o problema cu nisipul pe talpi:))) sa vezi ce mergea cu cate un picior ridicat sa o scutur si apoi il punea jos si iar vedea ca s-a murdarit si tot asa.

 

A avut colacel din ala de pus in jurul gatului si a innotat singura. Am revenit acasa si de atunci imi cere la fiecare baita si colacelul.

 

Este cam maraita in perioada asta ca ii ies un dinte si 2 canini de odata. In scimb continua sa manance foarte bine.

 

Se catara peste tot. Orice gaseste gen lighean, gqletusa cutie le intoarce cu fundul in sus si se urca in picioare pe ele.

 

A facut ai eaun nr2 la olita odata si sa vezi mandrie pe ea , s-a ridicat si eu o laudam cu bravo si ea se aplauda singura.

 

Pe 12 a fost ziua sotului si azi il sarbatorim la fratele meu la curte.

 

Cam atat acum. Mai vin. Sa va gasesc cu bine

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaaa, 

 

Fetelor, mi-ati lipsit! Si inca imi lipsiti pentru ca e tare liniste pe aici!

 

Soparlici, am vazut poze cu tunsulici :). Ce dragalas e el asa tuns. E un baietel in toata regula, i-a disparut bebelusenia! Sa aveti o vacanta frumoasa dragii mei, sa va simtiti bine, sa va incarcati bateriile, sa va jucati, sa va bucurati de soare, de familia voastra frumoasa. Meritati din plin! Si eu abia astept sa vad poze din locurile frumoase prin care mergeti. Am ras cu dansul si cantarile lui Alex, ce caragioshenie! Si cum trebuie ca aratau ei cu totii cantand si dansand pe mese  [batcap]  [batcap]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . 

 

Nadia, bine ai revenit! Am vazut pozele cu piticuta voastra frumoasa! E asa de delicata si feminina! imi place tare mult de ea, are asa un aer boem! Imi plac pozele la mare, imi plac pozele cu voi trei! Tu esti asa de frumoasa! Stralucesti! De fapt toti sunteti frumosi, iar voi doi, tu si tati, tineri si fericiti! Cataratoarea mica...Te inteleg complet, si Ver se catara pe tot ce prinde, si daca nu gaseste ceva atunci isi improvizeaza ceva de catarat!

 

Flory, am vazut si pozele voastre frumoase! Ce gene luni are Ioana! Si eu ca si Soparlici te citesc mai calma, mai linistita, si ma bucur mult de tot! Imi pare bine ca s-a adaptat asa de bine la cresa! Referitor la decizia de a sta la cresa toata ziua...o sa vezi cum se va adapta! Daca ei ii e bine, atunci nu ai de ce sa nu o duci! Comunitatea nu are cum sa ii strice! Iar timpul cat de cat liber pe care o sa il ai, o sa te ajute si pe tine sa iti pui ordine in ganduri! Imi place sa te citesc asa, tine-o tot asa da?

 

Mihule, pe tine te imbratisez tare tare tare, si sper din tot sufletul sa iti gasesti linistea si echilibrul! Astept sa vad poze cu motatul da? Si tie draga mea, iti doresc sanatate si putere! Ooooffff, sa nu ne dea Dumnezeu cat putem duce... [flo2] . Ma bucur sa citesc vestile bune, ca te intelegi bine cu Ionut, ca puteti comunica bine, bravo!

 

Lory fata mea draga si frumoasa, ce poze minunate! Put si simplu m-ai transferat in Tenerife, in bucuria voastra, in viata voastra frumoasa si plina! Se vede ca Ley mananca nisip cu remorca draga mea  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . Ii mai dati de mancare dupa o zi de plaja sau doar niste apa, sa se duca bine nisipul?  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  (si la noi tot cam asa era, nisip cu pumnii si apa bauta din galeata....). Am remarcat verighetele (inelele?) tatuate (desenate?) ale voastre si mi-au placut mult. Imi plac pozele cu voi patru, imi place si poza cu voi trei, fetele in pat, cu Marmo jucandu-se cu zambetul tau. Mi-e draga tare poza cu fetele dormind, emana tare multa iubire. Si imi place imbratisarea aia completa de o primeste tati de la Marmo! Doamne', te topesc copiii astia nu? Si cum se uita Ley cu jind la acea imbratisare...abia isi asteapta randul, nu? Am inteles de ce aveti voi poze asa frumoase cand am vazut ce obiectiv are iubi vostru la aparatul foto..... [pk]  [pk]  [pk] . Poza aia nu i-am aratat-o lu iubu' meu, ca 1. devine gelos si 2. Sa nu ii dau idei.  Cum stati cu pregatirile de nunta? Cand plecati? Marmo cand incepe scoala? Aoleu, daca nu pun la intrebari, zici ca sunt de la politie  [alcool]  [alcool] . Mi-am inchipuit-o pe piti ia summer camp! Ce draguuuut! Ea chiar cucereste toate inimile! Creata frumoasa si razacioasa! E asa de "pupabila si rontaibila". As smotoci la ea cu orele. Mi-o inchipui razand zgomotos si vorbind asa tare si muuuult.  [il]  [il]  [il]

 

Asa, sa va spun si despre mine cate una alta, ca e ceva de cand nu am mai intrat! A trecut auditul cu bine evident, asa ca la servici cel putin urmeaza o perioada mai linistita! Nu intru in detali referitor la starea mea, incerc sa ma organizez cat pot de bine, si par a merge pe drumul cel bun. Dar inca am oarecare atacuri de panica si temeri pe care le-as fi considerat neintemeiate acum cateva luni. Insa par a merge pe drumul cel bun. 

Em e ok-ish cu scoala. In sensul ca dupa spusele invatatoarelor ii place. Dimineata cand o ducem nu e foarte entuziasmata, si plange adesea. Noroc ca nu o duc eu de obicei, ci iubi'. Eu o iau si sunt primita cu urale si imbratisari din alea stranse stranse de ma topesc. Insa face o gramada acolo, invata o gramada de chestii, stiu ca sunt doar 2 saptamani de cand a inceput, dar mi se pare ca s-a schimbat mult. Vorbeste mult, face constructii de propozitii/fraze complexe. A invatat deja o gramada de cuvinte in engleza (scoala e bilingva, si in permanenta au un invatator care vorbeste doar engleza). Asa ca deja spune culori, numara, spune "good morning, good afternoon, good bye". V-am spus ca mi-a spus ca "pamantul e rotund"? E cuminte asa si delicata si mi-e drag de ea de nu mai pot!

 

Godzi ii duce lipsa mult Emmei, o cauta, o striga, merge le educatoare sa intrebe de ea. Si cand mergem sa o luam (sunt intotdeauna cu Em atunci) e asa o iubire intre ele, sa iau in brate, se pupa, se mangaie de zici ca nu s-au vazut de o viata! In masina se tin de mana sunt delicioasa!

In rest Veru a inceput sa vorbeasca mult (si destul de bine). Am fost in weekend la un hotel aici in Olanda si a fost deliciul hotelului, ca se ducea la toti oamenii sa le spuna buna dimineata si cand plecam trecea pe la toate mesele sa spuna "la revedere" si sa faca delicat cu mana. E foarte incapatanata, daca se supara pune botic si nu ii intri ii voie cu nimic! Azi dimineata spre exemplu a fost suparata pe mine ca am indraznit sa o trimit cu taica-su si sora-sa jos, si eu am ramas in camera sa termin de strans bagaje (nu de alta dar cu ele sa fac bagaje sunt cam ca mesterul Manole....cum ma intorc cu spatele, se face noapte si se darama tot ce am construit...). Ei, dar piti a fost suparata pe mine, si cand m-a revazut mi-a aratat clar ce gandeste, a venit la mine, mi-a spus "mama, boos" (in Olandeza suparat"). Si apoi a pus botic.... 

 

Aaaa, sa nu uit, am fost saptamana trecut la biroul de consultatii, care monitorizeaza cresterea copilului pana la 4 ani aici. Gozi are 81 cm si 12.2kg. Asa ca e la regim  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . Pai cu cine sa semne grasuna mea...Cu ma-sa  [alcool]  [alcool]  [alcool]

 

Va pup dragele mele, si ma trec (noi plecam abia pe 25 catre Ro) asa ca mai trec pana atunci sigur. Si va las si niste poze mai recente. Gata, termin foiletonul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete,

 

Soparlici vacanta frumoasa va doresc! Budapest e un oras incantator, va doresc sa-i gasiti farmecul si sa va bucurati de familia voastra draga! [flo2]

 

Miha ma bucur ca rmn-ul a iesit bine si-ti doresc sanatate! Abia astept sa vad Ioanul dezmotat, el are, oricum, un licar aparte in priviri...licarul invingatorului! [il] Ce-mi place sa citesc despre evolutia lui si despre cat de frumos va intelegeti!  Sfaturi nu am, iti doresc putere si-ti spun ca timpul, pe langa majorul defect ca trece foarte repede, are si o mare calitate...aceea ca estompeaza ranile si, deseori, le si cicatrizeaza! Numai bine, fata incercata! [flo2]

 

Flory da, am mai zis-o si eu, o zic si fetele, s-au mai asezat lucrurile la voi si tare ti se simte asta in vorbe. Cu intarcatul nu dau sfaturi, este un moment mult prea personal. Iti spun doar ca se poate sa ai o surpriza tocmai de la 'dependentii astia'. Ley era asa de 'tzitzofila', incat am crezut ca o marit cu ea in bagaj. Dar nu, cand a fost sa fie, s-a comportat ca un copil matur si intelegator. A pastrat doar framantatul interiorului bratelor, asa cum facea cand sugea. Tin pumnii sa fie lin pentru amandoua! [flo2]

Despre concedii: cu toata inima recomand Grecia, desi eu pe cea continentala nu o stiu f in amanunt; insulele insaaaa, fiecare are locul ei special. Bulgaria nu o stiu, am fost o singura data in Sunny Beach, in 2011, cand prietenul nostru drag (bulgar) isi aniversa o varsta rotunda. Hotelul fain, statiunea curata, ma rog, nu genul nostru dar categoric mult deasupra a orice din Ro. Turcia nu o recomand acum, este o zona teribil de instabila.

 

Va doresc sa vi se alinieze planetele si sa aveti o vacanta minunata, oriunde ar fi ea! [flo2]

 

Nadia la multi ani sotului, sa fie sanatos si fericit alaturi de voi! Sunteti o familie tanara si frumoasa! [flo2]

 

Carmenus, draga mea, ce frumoase sunt fetele. Ce codite adorabile si zambet strengar are Godzi; ce privire profunda si ce blandete aparte are Emma. Poza in care Em e in rosu si are cerul ala interesant in spate, mi se pare superba! Tu esti frumoasa, draga mea si implinita! Ii doresc Emisorului sa se adapteze cu scoala si sa nu mai existe ramas cu plans, nu mai e un secret ca ea e febletea mea, asa ca-i doresc numai bine! Iar Godzi e amazing, cred ca nu o vor uita curand oaspetii hotelului.(poate incercati si unul din Dub) [:)]  Si lasa ma fata, cum adica dieta? Mie mi se pare foarte bine, e dulce si pufoasa. (marmo avea tot 12 kg la 18m dar 87 cm si era mare, asa ca Ver e perfecta asa cum e. Pai cand om ajunge noi la control, le descentram alora cantarul, sigur [:)] ).

 

Multumesc pt cuvintele frumoase, ca intotdeauna. Da, avem verighete tatuate, pt ca cele clasice ni se tot rupeau(a mea de la arma, a lui de la diving). Acum ca vom fi nasi, mama tot insista sa le purtam si pe alea, ca vezi doamne, sa nu lesine taica popa...dar pe mine ma lasa rece chestiile astea. Hehe, vine Craciunul, poate ii cumperi lui iubi macar o lentila [:)] ...noi avem nenumarate si nu ne oprim din luat...dar eu, cat am fost singura cu fetele, tot cu tel si cu camera subacvatica (pt ca aia rezista la tavaleala prin nisip si apa) am facut...din pacate,... Spre Ro sapt asta plecam si sunt singura cu bagaje, job, copile, ultimele cumparaturi, caci iubul a zburat acum ceva ore spre London. Eh, asa-i in tenis...

 

Fetele sunt bine. Ley creste si ne uimeste. A reusit sa inunde baia mare si, vorba lu' nanny, uite asa realizam ce uimitor de repede cresc, caci in iulie nu ajungea la mecanismul de blocat dopul  [:)] ; urca si coboara scari cam in viteza si eu am aritmii cand o vad; nu mai vrea lapte deloc, asa ca-i dam pace, bea benecol si mananca f mult iaurt si branza si aia e; cu baia s-a reimprietenit chiar in extremis, acum vrea sa faca diving [:)] ; se joaca fel si fel si are idei interesante; mai deunazi isi pusese un scutec pe cap (noi folosim numai tip chilot) si un scutem pe fiecare mana si mergea asa cu picioarele batz zicand: Leya bo-bat. (adica robot) [:)] ; a descoperit stafidele si toata ziulica cere: eisin (raisins); iubeste sucul proaspat din ananas+coconut+banana; vorbeste de toate pt toti si e, in general, o minunata!

 

Marmo este fantastica, vad ca devine persoana publica din ce in ce dar nu am voie sa spun mai multe, nu ma lasa. [:)]

 

Azi noapte la 2 ne-am trezit noi astia mari, marmo, iubi si eu, ca sa-l putem urmari pe Usain Bolt in finala de 100m de la Rio. Cred ca eram haiosi toti carpiti de somn, sarind si 'urland in soapta'. [:)]

 

Altfel, eu simt ca nu-mi mai gasesc cuvintele potrivite si ca am cam monopolizat spatiul pe aici si nici n-am transmis mesajele pe care vroiam sa le transmit. Mai incerc si dupa ce revin din Ro, poate...Daca nu si nu, o sa ma retrag in cochilie, poate asa reapar si fetele demult pierdute. [:)]

 

V-am mai lasat ceva poze. Le voi sterge pe toate cand revin, ca sa fac loc.

 

Va imbratisez si va doresc sa va bucurati de vara si de bulgarasii vostri speciali! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory, "ioooooi" ca sa spun asa. Am intrat si vazut poze cu minunile. Creata vorbicioasa e asa de dulceeee. Ce carliontata e si ce cap rotund are. Zici ca e o papusa. Si picioarele bine bine infipte in pamant! Asa deci, va inunda? Io cred ca ea incerca sa "construiasca" o piscina, daca tot zici ca ii place apa. Sa o ia tati cu ea la diving, ca tot e a lui (fizic vorbesc - voi vi le-ati impartit clar, Marmo delicata, slaba, lunga, frumoasa, par lung, fata ovala...esti tu in miniatura. Iar Leyu, e clar tati, bonoma, rade si cu parul, rotunjoara asa si pusa pe sotii, nu-i rezisti si nu ai cum sa nu o iubesti - clar tati).

 

Am ras la pozele din cada (seamana bine cu ceea ce se intampla la noi in cada - azi spre exemplu era o joaca si o aruncare de apa din cada catre noi...si o chiraiala....). Frumoasa excursie ati facut. Aaa, si ma topesc dupa poza cu Leyu coborand treptele, serioasa foc [:-)))] [:-)))] [:-)))] . Auzi, si poza aia cu omul paianjen roz catarat pe peretele - e marmo nu?

 

Inteleg ca ati sarbatorit cu savarine 18 luni ale Leyshourului? Dupa cum se vede e integrata si gata de vizita in Ro, ca savarinele ii plac (la multi ani sanatosi, imi cer scuze ca urarile vin cu intarziere).

 

Draga mea, multumesc pentru cuvintele frumoase. Poza a Emmei e si favorita mea, e asa de calda si linistita si "sfatoasa" asa fata mea. Ma topesc dupa ea, dupa ele amandoua de fapt. Pai poate venim si in Dublin, asa de un city trip ;). Cine stie?

 

Pup fetele, succes cu pregatirile, impachetarile, imbarcarile, etc :). Drum bun si sa va fie bine si frumos! Sa va traiasca finii si asteptam poze si povesti loryceshti.

Si sa nu care cumva sa te opresti din scris, ca te bantui, ti-am mai spus...

 

Pup mamica frumoasa si tatuata, si fetele minunate (si pe tati cel londonez).

 

Te asteptam

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pam pam....buna dragele mele,

 

Miha...offf....imi pare rau, clar nici eu nu stiu ce si cum sa zic, doar ca esti tanara, frumoasa, puternica si ai cel mai frumos copil si luptator pentru care merita sa mergi inainte cu speranta si incredere. Te asteptam cu poze si cu povesti mai detaliate. Suna f interesant ceea ce faci cu cursurile si eu sunt curioasa rau sa stiu mai multe.

 

Soparlici....pai?! Asa deci Budapesta....hmmm...concediu placut si sa auzim de baterii incarcate si povesti cu poze frumoase la intoarcere. E un oras frumos....pentru mine a avut dublu impact...l-am vizitat de 2 ori caci 2 din fiv-uri acolo le-am facut. Noi am stat cazar in zona deluroasa ( mereu incurc cred ca Buda ii zice ) aproape de clinica dar am vizitat tot ce se putea vizita.

 

Nadia...la multi ani sotului si ma bucur ca ai mai scris. Iti multumesc de recomandare...dar cam scump domnule. Acum am zis ca poate gasim ceva de 5-6 zile un sejur sa nu depaseasca 1000euro....de buget de austeritate. Si sincer nu ne permiteam nici atat daca sotul nu era despagubit pentru faptul ca a fost lovita rau masina lui si el a reusit sa o repare la jumatate din pret si ne-a ramas si noua ceva si am zis sa ii folosim frumos.

 

Carmen....ce dulci sunt fetele. Poza cu bunicii este deliciu, iar ele pe jos intinse e ceva de vis. Imi place asa tare cum reusiti voi la sfarsit de saptamana sa va destindeti in familie si sa va reincarcati bateriile dupa o saptamana nebuna. Sunteti minunati.

 

Lory...cum sa dispari?! Si eu vin sa te bantuii.

Orice sfat legat de intarcat e binevenit. Ioana ma vede cred o mare tazta. Efectiv acum cum e in bratele meu cum " taztzi" si trage de tricou....de cele mai multe ori doar sa o vada. Deci...o sa fie greu....nu zic ca dupa baie la culcare daca mai zabovim si nu mergem direct in "locul de alaptare"...vine dupa mine maraind cu degetul in gura si strigand ca un cd stricat "taztzi". Trebuie sa incep sa cumpar sa vedem ce lp ii place. Am inteles ca astea care nu au proteina de lapte ar cam fi oribile la gust si costa si o caruta de bani cutia. Incercam mai intai peste zi ce ii place ca apoi sa inlocuim seara la culcare. De fapt asta vreau strict pentru seara la culcare ca peste zi ii mai pot sa diverse vegetal si mancare....dar trebuie sa fie alternativa. Imi e doar teama de a fi bolnavioara sau masele care ies si sa refuze mancarea si sa nu accepte nici un fel de lapte...ca in cazuri din astea taztzi era baza.

Oricum e alergia ei, dar ne apropiem si 2 ani si vreau sa mai incercam si cu ce avem congelati la banca de embrioni sa le dam o sansa si cine stie poate iese cu un fratior sau surioara.

Iar poza cu fetele cu limba scoasa sau cea in canapea sunt de vis. Carmen are dreptate ati "impartit" fetele.

Concediu placut si petrecere frumoasa. Daca poti da un semn si ai timp prin Bucuresti poate o scoatem de o intalneala....eu zic.

Deci Grecia zici tu. Soata ma inebuneste cu Turcia ca cica acum e de profitat ca este turismul iefti si ca suntem safe in resort. Oricum cu avionul vrem sa mergem doar saca ajungem la Bulgaria mergem cu masina. Eu am zis in cele 3 locatii ca mi se par cele mai aproape de Romania.

Acum daca stiti ceva ok pentru copii si pe buget astept pareri.

 

Am lasat si eu niste poze. Au fost niste zile frumoase. Ioana e un copil cu personalitate puternica, noi stiam asta de mica insa ne-a fost confirmat si de la cresa. Ii place....merge cu placere si se da in spectacol de cate ori poate. Singurul lucru ce il regret este ca pierd multe din dezvoltarea ei...are cuvinte care nu le pot asocia, caci ea le dezvolta la gradi...e nervoasa ca nu o inteleg si eu frustata.

In rest am luat casca de bicla ca vrea sotul si scaunel pentru bicla lui si toata ziua de duminica dupa ce am cumparat-o a stat numai cu ea pe cap...mai sa facem baie si sa nu vrea sa o dea jos. Mie cica imi ia trotineta...ca eu sunt cam paralela...adica bicla mea e la soacra la tara ca nu o stapanesc f bine de exemplu in trafic si ma plimbam cu ea doar prin parc din an in paste, cu rolele am avut tentativa si am duduit asfaltul si fundul a fost terci...asa ca vedem cum ma descurc cu trotineta dupa ei in parc cand or sa se plimbe cu bicicleta.

Deci in week-end avem din nou ocupat...ziua nepoatei care ne este si finuta si turta nasicii Ioanei....apoi poate ne legam de concediu si cam gata cu distractiile cred ca pe anul asta.

Sper sa nu vorbesc singura pe aici.

 

Va pupicesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un banc citit zilele trecute care cam are legatura cu ceea ce a zis Carmen....poate il stiti dar pe mine m-a amuzat teribil.

 

" Mama care il surprinde pentru prima data cand primul ei copil mancand pamant din gradina....suna disperata la ambulanta, la cel de-al doilea copil il ia de mana il duce la baie il spala si ii da apa sa bea, la cel de-al treilea il intreaba " si,spune te-ai saturat sau mai vrei sa iti gatesc si pranzul?"

 

Puuup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Daca tot a atipit Alex sa scriu si eu un raportel scurt ca nu se stie cand mai apuc. Nu de alta, dar acasa zilele trec ingrozitor de repede și parcă nu am timp de nimic. Acum e miezul noptii, acum suna din nou ceasul.

 

Flory nu te necaji, eu consider ca acesta "desprindere" de noi le este benefica si ii invata sa fie independenti.

Ma bucur ca ii place si ca este dornica sa mearga la cresa.

 

La noi casca e pe post de cos de cumlaraturi. O târăște după el și o umple cu jucării. Mai incercam.

 

Carmen nu erau PE mese ci LA mese. Asta ar mai fi lipsit.

 

Cu bagajele cred ca e regula generala ca si la noi e la fel. Alex arunca tot din geamantan si apoi se baga în el și cu greu îl mai scoți. Asa face si cu coșul de rufe.

 

Lory imi sta inima numai când citesc. Nu de alta, dar dimineata am avut un episod de căzături. A cazut peste brațul canapelei direct pe gresie si a dat cu capul de ea. Apoi s-a impiedicat de furtunul aspiratorului.

Ieri a cazut din leagan ca a zis "gaca" si pana a terminat de zis era cu curu'-n sus.

Trebuie sa fii mereu numai cu ochii, mainile si gura pe el ca altfel ranjeste si le plesnește.

 

Nadia v-am vazut mereu. Sunteti frumosi din cale afara, dar vino mai des sa ne scrii.

 

Fetelor am o maaaare rugaminte la voi. Lasati pozele pana in 5 septembrie cand reincep munca, altfel nu cred că reușesc să le vad!

 

Noi am fost la Curtea de Argeș în week-end. Dar am nimerit la Marii si Marioare si aniversați cu zile de naștere și nu am facut altceva decât sa petrecem. Sâmbătă am facut o plimbare până la manastire pe jos (noroc cu tanti Ana ca a fost traficul oprit), duminică am văzut Barajul Vidraru din mașină (era un balamuc de ma și mir ca am putut intoarce), iar luni am fost la Aninoasa.

 

La Budapesta am mai fost in urma cu 9 ani, dar ne-am dorit sa revenim (nu cred ca e vreun loc in care am fost sa nu vrem sa ne intoarcem). Speram ca de data aceasta sa funcționeze trenulețul copiilor sa mergem cu el.

 

Migrez sa fac de mancare Puturosului ca acus se trezește și cere "papa".

 

Va multumesc pentru urări și va doresc vacanțe placute și liniștite. Sa va gasesc cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...