Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Bine v-am gasit!

 

Am reusit sa va vad, dar zilele trecute, asa ca trebuie sa-mi mai fac timp de inca o sesiune de poze noi.

 

Eyna m-a topit poza cu Gabitul mesteros in care tine/alearga cu un ciocan in mana. Ar face echipa buna cu Alex. Si la "gainusii" de altfel. Cred ca s-ar lauda unul altuia cu nazdravaniile lor.

Iti doresc rabdare si putere si sa-ti fie bine!

 

Flory nu te ambala ca nu este cazul. O sa fie bine, o sa va descurcati si o sa va bucurati de vacanta. Curaj mamico!

 

Sincer? Mi-a stat inima cand am vazut-o pe Ioana jucandu-se cu capacul. Eu nu-l las pe Alex nici sa-l atinga de frica sa nu-l scape, sa se sparga, iar el sa se taie-n cioburi.

 

Nu stiu unde sunt puse kilogramele tale, dar in pozele in care esti tu cu Ioana in masina (?) esti asa de slaba... Acum depinde si de constitutia fiecaruia. Poti sa ai 100 kg si sa fii schilod sau poti sa ai 40 si sa arati ca un hipopotam. Incearca sa nu te stresezi nici cu asta caci stresul este un factor ce conduce la a pune kilograme pe tine.

 

Carmen te inteleg cu Emma. Nici la noi reintoarcerea din vacanta nu este mai lina. Desi a trecut o saptamana il las tot urland dimineata. Iar dupa ce se linisteste este cel mai iubaret copil.

 

Cu somnul iar stam prost, dar au facut un pas inainte doamnele si au reusit sa-l duca in dormitor si sa-l puna in patut. Asa ca sta si motaie in picioare pe marginea tabliei. DAR poate va fi bine in final.

 

Vera e adorabila cu pantofii tai si mereu zambareata. Emma se transforma pe zi ce trece intr-o domnisoara eleganta cu tinuta impecabila.

 

Lory eu nu cred ca te lauzi. Eu te apreciez ca ai putere sa faci atatea si ca ai doua fete minunate. Imi doresc ca si Alex al meu sa aiba inclinatii cum are marmotica ta fenomenala.

 

Comparativ cu Vera, pe Leya o vad mereu serioasa, intr-adevar "opil", dar e tare ginagasa cu buclele ei si cu siguranta are mereu replica pregatita atunci cand trebuie.

 

Apropos de "fa tu". Alex cand nu vrea sa spuna/imite cum face cutare scoate numai un "cucucuo" (adica "cucurigu") printre dintii inclestati intr-un zambet strengaresc, iar cu asta deja te-a inchis.

 

Carmen, Lory l-ati descris perfect si pe sotul meu la capitolul dans. Nu ca eu as fi vreo profesionista in ale ringului, dar macar ma balangan si eu cam cum face fie-miu' in filmulet orice s-ar canta, mai ales daca e si atmosfera de asa natura.

 

Iar cu certurile...tare-mi e ca si la noi tot gaina are pliscul mai ascutit. Iar cocosul lasa nebuna sa cotcodaceasca cateva minute pana ii trec damblalele. Damblale de "copil rasfatat" cum imi spune el.

 

Noi ne simtim cel mai bine in excursii, concedii, in natura, asa ca nu avem de ce sa nu fim veseli si zambareti.

 

Sa va povestesc acum o faza de ieri ca cine stie cine ma mai intrerupe si azi si ar va las asa cu ochii-n soare.

 

Intru si eu la buda ca tot omul inainte sa plecam spre parc. Si sezand eu asa, intra uraganul peste mine dupa "n" "mami-mami" si ciocaneli in usa (de obicei imi fac treburile fara probleme). In fine, cand ma vede da sa-mi bage mana intre picioare si incepe sa strige raspicat "cu-cu". Am ramas stana de piatra. Nu stiam cum sa reactionez asa ca am inceput sa rad ca nebuna si el a inceput sa rada de rasul meu.

 

Si ca o ultima noutate...de ieri suntem "propertarii" unui mic teren langa Magurele si visam sa ne ridicam o casuta in care sa ne traim batranetile.

 

Acum zbor, va las cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 377
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani sarabatoritelor!

 

Lory, m-ai tras de urechi si merit. Ai avut dreptate, esti mereu atenta! [pup] Azi s-a implinit termenul... azi am semnat divortul. Dupa un scandal monstru, dupa ce si-a dat seama ca nu vrea sa imi faca mie placerea de a avea acelasi nume cu propriul meu copil, am plecat cu amintiri strambate, cuvinte aruncate (mai exact primite, caci mi-a dat Dumnezeu taria sa ascult si sa nu zic nimic, sa nu improsc cu noroi ce a fost) si cu numele meu de fata.

Am trecut prin multe luna asta... de la infectie cu ecoli si rotavirus, deshidratari, slabit 2 kg (el) si eu vreo 4... pana la lovituri urate la cap (el), progrese in limbaj si altele.

Iertati-ma ca nu am avut forta sa va scriu. Am dus si duc in continuare un razboi teribil cu mine insami. Sunt inca in starea de negare in care nu imi vine sa cred ca o luna intreaga nu a intrebat macar o data de copil... nu pot sa cred ca mai poate sa arunce vina tot pe mine si ca el tot nu intelege nimic. Sunt sfasiata pe interior, dar ma lupt sa nu arat nimic, caci oricum nu castig nimic. Am cateva weekenduri de nunti, si as da orice sa nu trebuiasca sa ma duc. As vrea sa pot sa adorm cateva saptamani, sa ma rup de tot, sa mi se vindece rana aceasta profunda pe care o am in suflet. Stiu ca despartirile dor, dar mi-as fi dorit sa fi fost altfel.

Ma iertati ca nu am forta sa va scriu altceva.

Ionut acum e bine. E o minune de copil si il iubesc din toata fiinta mea.... dar uneori simt ca nu mai pot.

 

Va imbratisez cu drag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Miha, oh mai fata draga! Imi pare rau pt toata suferinta si pt toate nedreptatile care vi se intampla!

Mi se pare, si-mi cer scuze ca indraznesc, asa de mojic fostul tau sot! Regretele vor aparea si pt el, in legatura cu relatia lui cu Ioan (sau lipsa acesteia); adesea este prea tarziu. Tie nu stiu ce sa-ti spun, poate doar sa treci prin toate etapele, sa lasi durerea sa arda, ca mai apoi sa apara vindecarea! Am trecut impreuna cu prietena mea, fosta cumnata, prin divortul lor (fara copii dar cu la fel de multa umilinta si mojicie din partea cumnatului) si stiu cat a durut-o si cat de mult i-a luat sa poata sa se reechilibreze. E un drum cu multe ups and downs, e un drum pe care trebuie sa-l parcurgi, tu cu tine si prin tine insati! [flo2]

Esti foarte puternica si ai fost atat de incercata, desi esti atat de tanara, incat nu pot sa spun decat ca esti o invingatoare! [pup]

O sa vina si linistea ta. Si momentul tau! Si echilibrul tau. Si soarele tau. Or sa vina toate, poate mai anevoios dar vor veni!

 

Te imbratisez straaaans si iti trimit toate gandurile mele bune! Daca pot sa te ajut in vreun fel, sunt aici!

Pupici nenumarati luptatorului nostru minunat [il]  si multa sanatate amandurora!

 

Carmenus cum a fost ziua voastra, mama-fiice? Ma mai gandeam ca acum in weekend, poate intr-un moment in care sunteti cu totii si foarte relaxati (la o inghetata, un capucino, stiu eu) sa ii povestiti ca si voua, tie si lui iubi, v-a fost f greu in primele sapt la job. Ca totul era nou pt voi, ca birourile pareau mari si reci, colegii neprietenosi (nu stiu, mergeti pe linia pe care o stiti, adica pe fricile ei, gasiti-le corespondent in povestea cu jobul vostru), ca seful era asa mare/inalt/cu voce groasa, incat era infricosator (ca profesorul ei) dar ca apoi, dupa ce timpul a trecut, ati realizat ca e un loc unde va simtiti bine, oamenii sunt draguti, atmosfera calda, seful e un tip minunat, etc. [:)]

La fel ma gandeam sa-i validati starile/fricile dar sa o intrebati pe ea ce solutie crede ca e mai buna, ca sa ii placa scoala? Nu se accepta sa nu mai mearga, scoala este 

jobul ei; voi daca nu mergeti la job, ramaneti fara bani, etc etc. Poate ajuta sa se simta empowered! [flo2]  Si, dincolo de toate metodele, categoric fiti alaturi de ea, poate doar are nevoie sa planga, pana isi regaseste echilibrul. Este si foarte mica si responsabilitatile foarte mari pt umerii ei de copil!

 

(ah, sa stii ca o car toata ziua desi, clar, e f grea. Si stiu ce spui, marmota avea la 3 ani juma 16 kg si 107 cm dar asta e, junioara e mare. Si nu e mai prima in toate, ca nu-i concurs intre ei. Toti se dezvolta frumos si armonios, daca noi le suntem alaturi 101%, chiar daca unii bifeaza milestone-urile mai rapid sau mai putin rapid.)

 

Flory, draga mea, o sa fie bine! Repeta-ti asta, pana iti dispare starea de agitatie! Mai stii tu oare, cate ganduri iti faceai cu mersul Ioanei la cresa? Si iaca-ta ce fetita mare si bine adaptata ai!

Zborul e unul scurt, copiilor, in general le place. Sa ii dati sa bea apa sau, daca mai alaptezi si vrea, sa suga la decolare si aterizare, ca sa nu i se infunde urechiusele. Altfel, cat e semnul de centuri on, va sta la tine sau tati in brate, cu centura pusa 

(se agata de centura voastra), apoi poate sa se ridice in picioruse, sa mearga pe culoar, eventual. Trece repede, Turcia e colea.

La resorturile turcesti, si in functie de ce ati ales, au de toate. Si colt unde ii poti prepara mancarea, daca ce au ei nu va multumeste. Ea are intoleranta la lactoza, nu? Cu glutenul nu are probleme, banuiesc, asa ca pe langa fructe/legume/carne, poate sa manance si diverse 'patiserii' fara lapte. La hotel ati anuntat despre 'conditia' Ioanei? De regula sunt f helpful pe oriunde, cu cei care au nevoi diferite.

 

Hai, fruntea sus! Ai asteptat si dorit asa de mult iesirea asta, incat ar fi pacat sa nu te 

bucuri de ea, din cauza de ganduri gri (nefondate). Ia-o si ca pe o sansa sa va regasiti, tu si sotul tau, la un pahar de vorba, la malul marii, unde lucrurile par, oricum, mai optimiste! Te astept cu poze delicioase si soricel bronzat! [pup]

 

Soparlici ce m-am distraaaaat! Deci ti-a crescut cuc, inteleg.:))))) Bestial! Sa fie intr-un ceas bun cu terenul si sa aveti casuta mult visata! [pup]  Ce diferit vedem...chiar ti se pare Ley serioasa? Ce tare, ea e o hlizita si toata lumea si aici si in Ro spunea despre cum zambeste cu ochii asa, are o expresie pe moaca.

Ei, nu conteaza, sanatosi sa fie!

 

Noi suntem ok, un du-te/vino general. Marmota a inceput gymnastics, foarte incantata, numai in roata si spagat e toata ziua.:)) Am mers sa-si vada si calul, care, se pare, a fost cumparat de un scotian si deci va pleca spre 'sora' Scotie.:D. Cam tragedie asa si mi-e mila de ea dar sunt convinsa ca isi va gasi un alt cal.

A reinceput si inotul pt junioara. Care junioara zici ca-i magarul intre oi in piscina, printre toti micutii de acolo.:))

Am lovit si masina, personala de data asta. Si de data asta din vina mea, uneori ma uimesc eu pe mine ce tantalau pot fi. Ma cred houdini, bag seama, de cred ca pot strecura biata masina intr-un loc unde este evident, de pe luna, ca nu incape. Mnoh...

 

Altfel fetele mele sunt bine, sanatoase si zapacite. Se iubesc enorm, se cauta, se alearga, se mai si enerveaza una pe alta, se imbratiseaza si pupa continuu. Marmotei ii place la nebunie cum ii miroase parul Leyei si o adulmeca de zici ca-i un catel.(de fapt tuturor ne place si ne cam batem care s-o pupe :)))

Junioara e fan selfie-uri:)). Ia tel meu, stie sa dea pe reverse camera si apoi isi lipeste capul de capul sora'sii si zice: cheese. Nu-s, desigur, cele mai bune sau bine incadrate poze dar eu le pastrez pe toate. [cupisi]

 

Marmota cand vine de la scoala sau de pe unde e plecata, intreaba: Creatura mea creata unde e? Asa o alinta ea, creatura creata sau creatura grasana.:))) Doamne si o ia in brate si o arunca si o invarte. Si eu ii zic ca o va durea spatele dar nimic. Imi replica instant: este sora mea si de la ea nu ma doare nimic.:)

 

Zilele astea ne-am plimbat pe la un castel, prin gradini cu rhododendroni, prin parcurile uriase si verzi. Am savurat inghetata, cafele aburinde si ciocolata calda, in natura, in gradina castelului, astfel incat marmota ne-a intrebat cam cand vom avea bani sa ne cumparam si noi unul. Un castel, adica.:))) Am cumparat fish and prawns and calamari de la fish market; am cumparat langosi cu branza de la niste unguri simpatici si tot asa. Si am muncit mult, noi astia marii, caci astazi e o zi importanta pt jobul meu, maine pt al iubi-ului. Ne-am incarcat bateriile alaturi de bestiile noastre 

minunate. [pup]

 

V-am lasat poze, multe, de tot felul. Le mai raresc eu dupa ce le vedeti.

 

Hugs [grup]

 

p.s. iar am visat ca Alinuta e insarcinata, cu gemeni, chiar. De data asta si Nadia era insarcinata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai seara buna si din Olanda cea caniculara si de la mine dragele mele :)

 

Mihule drag, ce ma doare sufletul de durerea ta draga mea! Am sperat pana in ultimul moment ca se vor linisti apele si la voi, ca veti lupta pentru relatia voastra. Tineri, frumosi, cu o minune de baiat luptator...nimic nu va statea in calea. Daaaar, nebanuite sunt caile Domnului! Nu pot decat sa ma gandesc ca poate asa e mai bine! Cred cu tarie ca vei gasi un OM care sa te merite, cu care sa imparti fericirea si pe carliontatul mic si frumos! Sunt alaturi de tine cu sufletul draga mea, te imbratisez tare si ma gandesc la voi!  [flo2]

 

Soparlici, sa fie intr-un ceas bun, sa stapaniti sanatosi terenul si sa va ridicati acolo casuta visurilor voastre. Ce simpatic Alex cu cautatul de "cuc". Si asa deci, n-ai! Pai io zic sa iti pui...ca altfel e copilu' nedumerit! 

 

Flori, fata draga, tu esti pe genul omul cand nu are griji, isi gaseste singur... Acu' dupa ce asteptasi atata vacanta asta, dupa ce se pare ca apele se linistesc si la voi, cand tocmai te citeam linistita, optimista...iaca gasisi motiv sa-ti faci griji  [batcap] . In afara de alergia Ioanei (despre care daca am inteles bine ai anuntat, deci o sa tina cont de asta) nu ai niciun motiv de teama. E bine sa iesiti "in lume". Va face bine voua ca si cuplu, tie ca prea ai stat doar pe langa ea, voua ca si familie (pentru ca o vacanta in trei da asa un sentiment de normalitate) si ii face bine ei ca ii largeste orizontul. Asa ca, eu zic sa incerci sa nu iti faci griji inutile, sa te bucuri de perioada asta premergatoare concediului, si apoi de concedul in sine.  [flo2] .

 

Lory multumesc mult pentru sfaturi  [flo2] . Ca de obicei esti "aici" cand e nevoie de tine! [pup]. Am vazut pozele asa pe repede deci scriu la cald (vreau sa ma mai uit mai pe seara pe indelete). In primul rand WOW draga mea, ce frumoasa frumoasa frumoasa nasa ai fost! Mi-nu-na-ta! Feminina si delicata si puternica si, si, si! Tare mi-a placut de tine! Respiri bucurie prin fiecare por, ochii iti stralucesc! Mi-a placut mult tinuta te zi (te-ai asortat cu paru' ce sa zic) si machiajul. Rochia de seara nu am vazut-o prea bine, doar intr-una din poze dar era mai de la distanta asa, era frumoasa tare, dar nu am inteles exact toate detaliile. Poate mi-au scapat niste poze si mie, ma mai uit! Toti patru frumosi frumosi! Creatura creata e delicioasa! Si ei ii sticlesc ochii, e mereu pusa pe sotii, asa as smotoci la ea! In rochita ei frumoasa de fata nasei si in picioarele goale. Cu talpile alea grasute. Ce as mai pupa la ea... Ai tuns-o iar pe Marmo? Ca parca in pozele de la nunta pare ca are parul mai scurt? Si Marmo e dragalasa tare iar poza cu ele cu  spatele si tinandu-se de mana este atat de delicata si spune asa de multe! Mama ta e tare frumoasa si are o privire calda si o bucurie in ochi (probabil pentru ca va vedea pe voi). Tare frumoase toate! Tati mandru si iubit (cum se uita fetele astea la el! El e zeul, e eroul, e clar dragostea lor. 

Succes si tie si iubi-ului draga mea! Oameni frumosi si destepti! Sunt convinsa ca o sa reusiti ce va propuneti, munciti mult, si va sprijiniti unul pe altul intotdeauna! Tin pumnii!

Tu te intorci pentru sarbatoarea celor 11 ani? Parca si iubu e tot in perioada asta nu? (asa tin io minte, ca anu' trecut ati sarbatorit 10 si pe "sotul vostru" impreuna, nu?) Pupici multi!

 

Noi am avut un weekend linistit! Vineri eu cu fetele, ne-am jucat "de'a scoala" si de data asta am insistat ca ea sa fie invatatoarea si eu si Ver eleve...dar nu a vrut sa fim ea niciuna dintre noi. Nu a fost insa nimic shocking, am nimic sa justifice temerile ei! Dar cine stie, mai cautam, mai investigam. Am stat mult cu ea in weekendul asta, am vorbit cu ea, ne-am iubit, ne-am alintat, ne-am facut parul una alteia...Vorbeste mult despre colege de la scoala. Si in seara asta spunea ca asteapta sa mearga maine la scoala... om vedea.

In rest, am facut un gratar cu niste prieteni ieri (sambata) si azi chestii organizatorice / logistice pe langa casa, si o plimbare lunga in 4. E cald si frumos, canicular pentru standarde olandeze. 

Ne asteapta o saptamana grea, dar sanatosi sa fim noi, ca ii facem fata!

Ver ca de obicei, razacioasa si mancacioasa. Azi a facut no 2 la WC (pentru ca nu mai vrea pe olita, vrea pe WC ca sora-sa...) si s-a aplaudat vreo 10 min. Ne tot invita pe toti la WC sa ii admiram "creatia" si a plans dupa ce a tras apa cand a vazut ca s-a dus.... [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Pup fetele, va doresc o saptamana frumoasa  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory, iti multumesc din inima pentru toate cuvintele minunate! Ai, ca intotdeauna, dreptate cu tot ce spui! [pup]

Citeam povestile cu papuselele...si parca vedeam un film minunat. Ai niste copii superbi, o familie superba, si e normal sa fie asa, tu fiind atat de minunata!

Sper, totusi, in privinta accidentului, ca nu ai incercat spatiul stramt in viteza si ca nu s-a lasat cu mai mult de una-doua zgarieturi pe caroserie.

 

Carmen, de asemenea iti multumesc pentru incurajarile calde! [pup] Deocamdata nu ma pot gandi la inlocuitori. Am deja un barbatel in devenire extraordinar care imi ocupa tot timpul si care, parca simte ca e ceva in neregula in sufletul meu, ca a devenit extrem de mamos si ma pupa intr-una, si cand ma astept mai putin.

Nu pot sa cred ca deja ati ajuns la WC! Noi suntem inca in etapa in care ne punem olita in cap si facem pe jos in fata ei. In niciun caz nu concepe sa puna fundul pe ceva cand se screme :))...si daca incerc sa ii explic parca as vorbi limbi straine. Probabil daca ar avea o surioara mai mare/un fratior mai mare...ar fi mai usor. Nu stiu. Zic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

Am intrat pe fuga.

Anunt ca am urcat niste pozici.

Vad ca a scris si miha.

Revin dupa ce citesc ce ati scris.

 

PS. Nu stiu cum reusiti sa va faceti timp sa urcati poze sa scrieti si in acelasi timp job, copii, sot, casa, prieteni, iesiri etc. Eu stau acasa fara job si tot imi mai trebuiesc cateva ore in afara celor 24 din zi sa fac cate ceva. Va admir profund.

 

Va pup tare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Flory am invatat sa fac mai multe treburi odata. De exemplu, acum va scriu si-mi savurez masa de pranz. Dupa ce o sa-ti reiei serviciul o sa gasesti si tu un echilibru. Va fi mai greu la inceput, dar te vei obisnui.

 

Eu in locul tau m-as documenta ce altceva inafara de plaja si balaceala as putea face/vizita (pe jos sau cu transportul in comun) in acea zona. Cand am fost la Cesme am facut o excursie de o zi la Chios (am traversat cu feribotul si apoi am batut orasul pe jos).

 

Gandeste pozitiv si va fi o vacanta reusita!

 

Miha, Miha sa stii ca am plans pentru tine pentru ca, indirect, si eu asist la o astfel de drama. Finii mei au divortat (de comun acord). Finul este plecat la munca in Anglia (decizie luata tot de comun acord) si ajunge destul de rar in tara sa isi vada copilul. Cu toate astea ii este refuzat si ingradit dreptul de a-si vedea copilul (nu mai spun de luat cateva zile sau alte minuni) desi el isi doreste forte mult. Ba chiar saptamana trecuta a facut cunostinta si cu actualul iubit, doar ca respectivul s-a prezentat cu pumnul.

 

Daca te ajuta cu ceva sa stii ca mama a divortat cand fratele meu mai mic avea aproape 3 ani si nici tatal lui nu s-a interesat de el (nici macar nu i-a platit pensie alimentara vreodata, desi instanta stabilise altceva). A mers in primavara sa-si vada tatal de curiozitate, dar a fost mai dezamagit decat se astepta si nu mai vrea sa-l vada vreodata. Asa ca decat un tata care vine cu scarba, de nevoie la copilul lui, mai bine lipsa si veti fi amandoi mai linistiti asa.

 

E greu si vei mai simti ca se prabuseste totul pentru tine, dar nu uita ca ai o faptura minunata care te simte si te pupa pentru suferinta ta, iar gestul lui cu siguranta valoreaza mult mai mult decat un simplu telefon din partea fostului sot.

 

Carmen cum a fost ziua de azi a Emmei? Sper ca indrumarile Loricicai au dat roade si s-a mai linistit.

 

Felicitari Verei pentru nr 2. Noi tot la "caca" dupa ce iese (in scutec) suntem, dar nu-l pisez cu nimic, va ajunge si la pasul asta.

 

Lory pai si eu vreau un castel la cat de frumos va petreceti voi timpul acolo. Se pare ca la tine ora are mai mult de 24 de ore ca nu te vaiti niciodata de oboseala sau de lipsa de timp.

 

Spune-i Mamotei ca isi va gasi alt calut langa care sa-si desfasoare activitatea, trebuie sa aiba numai putina rabdare.

Pe ele cine le duce/aduce la/de la activitati? Eu ma gandesc sa incep si eu cu Alex ceva (nu stiu ce!), dar mi-e groaza ca n-as avea timp suficient (si la cum e traficul in Bucuresti, mai mult as face pe drum).

 

Lory, Carmen multumesc! Va mai dura pana ne vom apuca de construit o vreme buna, dar sa speram ca o vom face.

 

Noi am fost in excursie la munte sambata. Am mers cu masina pana la Piatra Arsa si apoi am urcat la Babele. Un pic am fost dezamagiti ca n-am ajuns si la Crucea Caraiman, dar  vom merge altata data.

 

Alex s-a bucurat de peisaj, de pietre, ierburi. Ba chiar a plans cand i-am zis sa-si ia "la revedere" de la munte si tot arata spre varfuri.

A urcat aproape tot drumul; la intoarcere l-am dus mai mult in sistem ca era obosit.

Langa masina erau cativa cai ("cu-cu" - si la iepuri tot "cu-cu" le zice) si vreo doi manji, si desi n-am procedat corect, ca sa-l urcam in masina i-am spus ca punem un calut in portbagaj sa-l luam acasa. Atat de dragi i-au fost.

 

Ieri cu treburi organizatorice si noi si dupa-amiaza am fost la nasi la un gratar.

 

Azi tot plangand l-am lasat si deja imi rasuna in urechi vesnicul de acum "n-a vrut sa doarma mami".

 

Incerc sa va pun cateva poze si sa va vad (dar nu promit).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Multumesc tuturor pentru incurajari si sfaturi. Imi prind chiar bine.

Carmen ,suna, ca mama....ca eu daca nu am problememi le fac singura.

 

Pff....MIHA. Nu stiu ce sa zic, decat ca sunt/em aici pentru tine daca ai nevoie de ceva si simti sa te descarci sau sa spui orice.

Asa de incercati ati fost amandoi cu sarcina ta, incat in loc sa va apropie mai rau v-a departat. Eu numai pentru un copil asa dorit si luptator as fi luptat sa functioneze relatia cu partenerul, el vad ca a ales altfel. Eu cu mana pe inima iti zic ca nu pot intelege asa comportament.

Ma bucur ca Ioan este un copil sanataos si iti aduce zambetul pe buze. Tu esti o femeie si o mama minunata, sa nu uiti nici un moment asta.

Te asteptam cat poti tu de des sa ne scrii orice si poze cu Ioan.

 

SOPARLICI....CUCU. Sa stapaniti sanatosi terenul sa reusti sa va faceti casuta cat mai repede ca sa va bucurati cu totii de aer curat si curte de alergat.

Multam de sfaturi, noi nu vrem sa mai cheltuim extra vacanta, caci suntem si asa stramtorati, caci totalul excursiei a depasit bugetul alocat si a trebuit ceva suplimentat si cam nu ramane loc de nimic decat de ceva maruntis pentru tipsuri si cevapentru neprevazut. Excursiile extra resort costa din pacate si nici toate activitatile din resort nu sunt free ci mai sunt si contra const, dar noi ne limitam la ce e free.

 

CARMEN....chiar ca reusita si frumoasa poza cu ele ascunse in cutie. MA bucur ca atiavut un week-end relaxant si timpul cu fetele a umplut bateriile pentru noua saptamana grea.

Sunt sigura ca Emma o sa se acomodeze, poate doar ca s-a maturizat , a constientizat si orice schimbare e dificila pentru oricine de la mic la mare.

Ele sunt ca doua ,acadele, ti vine sa le mananci cu pofta deodata.

 

LORY....superbi. De la nasicile mici pana la cei mari. Rochiile mi-au placut maxim si te reprezinta, parca au fost pentru tine facute.

Marmota e o domnisoara de incredere si este ,un adult, la cate face si ce energica si devotata este. Nu mai zic de ambitia si raspunsurile ei de ,om mare,.

Carliontata este savuroasa ca inghetatele pe care le tot mananca ea si cu care apare mai mereu in poze. Mie imi place poza in care ea doarme bustean in scaunul ei.

Sa imi dai si mie reteta ta de a fi tot timpul asa de atenta cu toti si toate, de a rezolva task-uri pe zi date de la job dar si de familie, de a petrece timp cu fetele si cu sotul...ce mai...eu ma declar oau.

 

Ioana a intrat in perioada in care daca un cuvant i se pare interesant il repeta la nesfarsit si epuizare. face propozitii scurte, gen ,ami nani, a se citi ,mami hai la nani,. Intr-o zi in parc nepoata a luat-o inaintea noastra si ea alerga dupa ea si o striga , ati tai; a se citi ,Nati stai,

Iar sambata in parc a fost cireasea cand asezata intr-un elicopter tot imi arata geanta si cu degetul unde sa pun cardul sa o hatane, zicand ,ami aco, a se citi ,mami acolo,, eu stiam ce vrea dar incercam sa o determin sa zica ce anume vrea...pana am zis eu ;vrei cardul?, iar ea a zis , ami cadu aco, a se citi , mami cardul acolo,.

E o ranjita asa o lauda doamnele de la gradi si o lipicioasa. Intr-o zi o doamna imi povesteste ca la grupa ei mica copii cantau si ea se auzea cantand pe limba ei peste toti copii dintr-o alta sala unde ea avea clasa cu copii de grupa mare.

Are cica un prieten baietel este de origine chineza si il cheama Ței-Ței si ca toata ziua il pupa si il striga. Asa am elucidat si eu misterul de ce acasa striga Ței-Ței.

 

Eu la cum de panicata ma prezentam nu am facut nici un bagaj, am sa incep mai intai sa pun pe hartie sa nu uit ceva apoi dupa harte in geamantane.

Am 8 zile de dieta si 1,5kg in minus, dar luptate...adica eu nu retin apa desi beau mult, la mine este carnita la propriu si asta se da greu jos asa ca fac si 30 min de sport dupa un dvd de 5 ori pe saptamana si cand si cand mai pot si 15min stepper.

Sper sa ma tina si in concediu sa nu fiu tentata de cine stie ce, caci se vade bine acum si de abia astept sa se vada si mai bine cu ele -kg plecate de la mine.

Maine ma duc sa ridic certificatul Ioanei, deci oficial am sa depun hartile si sa vedem de ce mai putem beneficia din partea statului si pana la vara 2017 imi pot prelungii si CCC.

Acum dintre voi eu sunt cea mai codasa...stau acasa...nu zic ca sunt seri in care ma gandesc ca nu mai am asa o incredere in mine si jobul mi se pare un bau bau....ceva s-a intamplat, un declick ceva legat de faptul ca am stat asa mult acasa, kg si felul in care arat cu faptul ca nu mai pot face fata ca alta data cerintelor.

BRR.

 

Eu va tuc dulce , sper sa mai intru inainte de bagajul de duminica caci luni la pranz avem zbor.

PS. Oare cata apa am voie in avion...aici ma intereseaza mai mult pentru Ioana.

 

Tuc tuc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Doua cuvintele si de la mine inainte de plecare sa nu ma urecheti.

 

Flory mi-a placut de Ioana la cumparaturi. Hotarata si cu tinta fixa. Iar cu pantofii lui tati...este o bomboana.

Tu zambeste mai des ca esti frumoasa. Te imbatraneste incuntrarea.

 

Cu apa in avion...noi am avut asa: apa in canita lui cam pe trei sferturi (are 250 ml), apa calda in termos (600 ml) pentru lapte si o sticla de 2 L de apa plata aproape plina. Ni s-a zis ca avem voie cu atata apa cat am nevoie pentru bebe.

Vezi ca ai prioritate la imbarcare (dupa cei de la clasa I) si alt traseu la verificari (bagaje, scanner corporal). Intreaba pe cei de la securitate si te indruma ei ca sa nu mai stai la coada.

 

Nu te mai stresa referitor la statul acasa. Profita de orice facilitate acordata de stat ca si asa ne auspresc destul.

 

Carmen si mie tot poza cu cutia imi place. Dar mi se pare mie sau chiar au "lucrat" ceva la poza?

 

Lory poza in care Marmota danseaza cu tati mi-a uns sufletul. Iar fata "zambitoare" a Leyei m-a amuzat teribil. Rochiile tale nu le-am studiat inca in amanunt, dar asa o pofta de tort mi-a facut pitica....

 

Fug! Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...