Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Multi ani traiasca, multi ani traiascaa, Laaa muuulti aaaani! Florycel, sa traiesti si sa infloresti, sa fii sanatoasa, puternica, hotarata si cu dramul de noroc si sansa, in buzunarul tau! Sa iubesti si sa fii iubita si sa te bucuri intotdeauna de comoara ta cea mai de pret! [deziuata]  [flo]  [pup]  Si da, astept poze cu sarbatorita slaba, pustoaica si zambitoare! [pup]

 

Soparlici ma bucur ca s-a linistit Alexul! Sa stii ca se poate sa fi 'somatizat' cumva tot stresul serbarii, poate si teama de Mos, zgomote, cine stie. In capusorul lor mic, toate capata o alta dimensiune. Iti doresc sa va linistiti si sa va bucurati de sarbatori, alaturi de mega dulcele vostru baiat. [pup]

Ah si lasa ca-i bun orice bradut, important este ca-l aveti. Si de la tine o sa astept poze.

 

Ah, ca tot suntem aici. Mai, eu sunt singura care o data la 3-4 sapt pune calup mare, 80=100 poze+filme. Asta inseamna ca ocup niste GB doar eu si asta e motivul pt care nu le las o eternitate. Oricum fac poze continuu, nu-i bai. Pozele de gravidute si ale fetelor care nu mai scriu, ocupa cam 7GB, noi cele care suim poze, trebuie sa ne descurcam cu restul de pana la 15, cat avem limita fara plata. Sper ca pe astea le-ati vazut, ca in cateva zile, le sterg. (app, Soparlici, da, e cu zburlit de par..sunt filmele pe drive, daca vrei sa asculti, nu stiu daca suna cum stiai tu dar mie copiii astia mi se par rupti din rai).

 

Carmenus ce faci? Te-ai dez jetlaguit? Cum este Em? [pup]

 

Noi suntem ok. Astazi marmota a incheiat scoala pe 2016, o binevenita vacantaaa, ca e obosita, se inhama la mii de chestii si e normal.

Aseara am produs biscuiti si madlene, ca vroia sa-i puna profei in cadou. Foarteeee bune au iesit si ce s-au mai distrat decorandu-i....arata ca o furtuna de nisip dar fericirea lor, priceless.

 

La mine la job e iar iures; iar imi iese dreptatea, despre cum merita echipa mea primele cele mari, pt care ridicasera unii sprancenele. Mergem inainte, noi ne facem treaba ca profesionistii, restul oricum nu pot fi schimbati. Viata ca-n filme, cum spunea Ana barceloneza (ce dor imi e de I&L ai ei)

 

Sunt nitel trista. Noi la inceput de an, printre altele, ne punem si target de citit, pe kindle. Eu in fiecare an am avut target 10 mii de pagini. Ei bine, ieri ne-am uitat: iubi va bifa 13 mii pana la final de an, eu doar 7664 de pagini iar Marmo, draga mamii, 4.400 pagini. Sunt trista pt mine dar fericita pt ei.

 

Altfel in pregatiri si noi; marmo cu iubi si partenerul meu au plecat la film, la Star Wars, eu mai impachetez ultimele cadouri. Nu stiu cum s-au strans asa multe. Si fierb raciturile si ma bucur ca e frig :)). E si vint si va fi din ce in ce, ne viziteaza furtuna Barbara si femininele astea sunt vintoase rau [afro]

 

Ah, marti am facut si noi bradul. Tare frumos si tareee colorat a iesit; asa ca noi. [ph34r]

 

Ma retrag acum dar sper sa mai apareti. Tare mi-e dor de toate fetele. 

 

Hugs!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 377
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna! La multi ani si din partea noastra Flori! 

Nu am reuusit sa va citesc dar am zis mai intai sa scriu ca apoi nu mai apuc...eu luctez si azi...facem serbare cu copii si avem multi invitati! Enervant pt mine si colege, stresant pentru copii dar voi trece si peste asta!  Sa va spun de ce e enervant ca poate ziceti ca sunt contra festivitatii:)) vin persoane care au donat cadouri( deputat X, consilier Y sau nu stiu ce personalitati) isi fac poze cu copii sa scrie la ziar ce buni sunt ei

..se pierde esentialul ...interesul copilului, confortul lui. In fine macar primesc si ei dragutii cadouri. Acasa am un dezastru...si planuri multe timp putin;))) dar am zis ca anul asta petrecem linistiti acasa Craciunul. In a doua sau a treia zi as mrrge la un bazin cu apa termala dar sa vedem daca ne iese:)

Gabriel s - a trezit gata cu telefonul ca il vrea el:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ho ho ho,

 

la multi ani Flory, sa traiesti frumos si sanatos, sa te bucuri de Ioana cea minunata! Sper ca ati petrecut frumos ieri! 

 

Lory am vazut poze si filme si tare mi-au mai placut! Dansatoarea e delicioasa, cum aude ceva muzica, cum ia pozitia de dans! Si mi-a mai placut mult filmul in care sta in pat, aproape de tine, si vorbiti voi doua asa in soapta! Mi se pare asa de cald filmuletul, emana asa multa dragoste, vocilr voastre, modul in care se uita ea la tine... pur si simplu priceless! Ce frumos ca se face frig la voi! Si mie imi place sa fie frig de Craciun, da' n-am nicio sansa, 8-10 grade aici! Aaaa, si cum ti-am spus si privat, acu' daca esti si creata, seamana Ley si cu tine! Sa va fie cald su bine zilele astea.

 

Soparlici, ma bucur ca e bine Alexutul! Ooooof mititelul! E inca mic mai, e normal sa nu inteleaga tot ce se intampla! Sa va fie bine si voua zilele astea draga mea!

 

eyna, tie iti doresc sa ti se aseze un pic "cartile", sa ai parte de un pic de liniste si sa te poti bucura de Gabitz.

 

noi suntem in masina ne indreptam catre socrii! Nu mergem in Ro acum, probabil prin ian-feb. decu am diar familie de olandezi! Am muncit nukt saptanaba asta asa ca e bune ca mergem la bunici, ca eu chiar nu reuseam sa fac nimic acum! Em si-a revenit, ieri a fist si la scoala, deci e ok! - avut petrecerea luminikor, au facut turul scolii cu lampioane in mana... au cantat apoi, ea a fost  foarte incantata! De dimineata vad ca Veru tuseste rau... sa vedem. Le cam dam de la unul la altul...

 

eu de revenit mi-am revenit repede, nici nu am avult altfel cum, la ce saptamana am avut! Ieri planificasem sa lucrez juma de zi si asa de juma de zi am lucrat ca m-am dus de dinineata de la 6.39 si abia am ajuns la credsa la 6.30.... zici ca am unitati de masura proprii!

 

cam asta, va pup, va doresc zile frumoase si senine, sa va bucurati de bulgarasi! Va pup

 

PS va scriu de pe tel, daca apare asa totul legat sa stiti ca nu e de la mine....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele!

Va las numai urarile de Craciun Fericit cu multa sanatate si multe bucurii!

 

Si La Multi Ani intarziati Floricelului nostru! Multa sanatate si un surior Ioanei!

 

Acasa zboara enervant de repede timpul. Nu ma dezmeticesc bine ca e deja seara. Dar sper ca de luni sa imi trag si eu sufletul.

 

Nu am reusit sa va citesc, nici sa vad poze. Sper sa reusesc curand.

 

Sa va gasesc cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[mata]

Hello.....

 

Dragele mele, va multumesc mult de urarile primite, o sa le intorc si eu catre voi inzecit caci sunteti minunate.

 

Urez de pe acum Craciun Fericit sa petreceti cu cei dragi asa cum va doriti voi mai mult.

 

Lory....am vazut filmulete si poze 1000, alaturi de Ioana pentru prima data...mai ea a fost asa de fascinata de cantecele din biserica ca imi tot spunea "altu, altu" si eu aveam filmulete cu fetele si tati cu adrenalina si ea " nu, mami...intece". Sunteti o familie curajoasa...eu doar uitandu-ma aveam "inima in gat".

 

Carmen...bine ca ati incheiat cu bine si sanatate sa aveti parte de sarbatori cu liniste si sunt sigura ca chiar daca faceti in vizita la socrii, nu te lasi tu si sigur ai sa pregatesti ceva bun.

 

Soparlici...da, sa stii ca timpul acasa trece asa de repede. Nu degeaba zic eu ca am zile in care parca nu fac nimic dar ziua pare una plina si obositoare.

 

Eyna...ma bucur pentru copilasii tai...mai daca asta e pretul ca ei sa aibe parte de sarbatori frumoase...pai sa vina sa faca poze cat mai multe si sa lase la fel de multe cadouri. Important este ca ei sa aibe parte de iubire si atentie de la cine trebuie si sa fie sanatosi.

 

Sa incep putin cu ziua de astazi, sa las la final ziua de nastere. Am fost de dimi cu Ioana la job (m-au sunat ca are cadou de mos si am hotarat sa mergem noi sa nu mai trimit pe sot ) asa am mai luat pulsul. Ei bine am plecat dezamagita, bulversata si pusa pe ganduri si nu din cele bune. Cat o intorc pe toate partile parca nu vad solutii acum si incepe sa se zguduie rau si increderea in mine si alunec usor in jos si optimismul nu mai e pe baricade. In fine, a primit multe dulciuri (nu stiu de unde practica asta in Romania) de care evident nu se poate bucura nici macar de un biscuite, dar i-am facut eu cate ceva in casa pentru sarbatori.

Ziua mea (de 37ani) a fost una cat se poate de "normala". Pana la ora 18 cand au sosit ai mei si nasicii Ioanei a fost una ca oricare alte zile ale saptamanii. Am comandat pizza...am mancat, baut mult suc si un tort facut de mine pentru mine. [ping1]

Am memorat cu tata ziua de nastere...era un an cu o ninsoare si zapada f mare...mama era internata cu mine la mansarda spitalului...pe atunci nu erau permise atatea vizite...mama fiind la prima nastere si tanara si venita din provincie in Bucuresti, rusinata si cu frica lui Dumnezeu a cam trecut prin clipe mai putin placute....pentru ca eu nu voiam sa ies...moasa s-a asezat cu genunchi pe pieptul ei sa o "ajute" sa impinga si la final am iesit dar si mama a lesinat. Apoi tata mandru ca are un copil (nu stia ce) s-a "aburit cu niste prieteni la un vin" ca mai apoi sa fie "dezamagit" ca prima odrasla nu e baiat...dar cand m-a vazut ca ii seman in neam (leita mama lui) a fost fericit si s-a ametit de tot. Si pentru ca si-a dorit un baiat i-a trebuit 6 ani sa o convinga pe mama sa faca si al doilea copil, dar ce sa vezi...tot fata. Aici e si o poveste haioasa, era vara torida cand s-a nascut sormea si el fericit ca are baiat (desi nici atunci nu se faceau eco si se stia sexul copilului abia la nastere)....s-a desumflat cand a vazut ca e fata si cand a iesit moasa din sala de nasteri cudoua fete l-a intrebat care e a lui cea de pe mana stanga sau dreapta...el s-a infipt la cea blonduta...moasa l-a dezamagit din nou spunandu-i ca cea bruneta si negricioasa e a lui.( ambi parinti sunt bruneti, tata cu ten mai deschis ca mama care il are masliniu) E bine sormea cat a fot mica a fost mai rauca un baiat, asa ca la final tata a fost recompensat. [:D]

 

This is the story.

 

Am urcat si ceva poze si un filmulet. Se pare ca nu sunt asa fotogenica ca nu s-au inghesuit nimeni sa imi faca si mie mai multe poze nici macar de ziua mea. (daca nu fac eu, alti mie nici o sansa......)

 

[bla]  [fum]  

 

[pegeam]  [cubrad]  [artif]  [deziuata]

 

[soricel]  [flor]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele va pup, Craciun Fericit!

 

flory, am vazut poze si filmulet! Esti minunata! Frumoasa si fericita! Imi place zambetul tau tare mult! Iar povestea nasterilor, ...., m-am amuzat tare! Ce ti-e si cu barbatii astia, intotdeauna isi doresc baieti...

 

noi suntem ok, veru ieri a facut 40 temperatura dar era super calma si linistita...se juca de zor! Insa mananca mai putin...e la dieta, clar!

 

azi au impodobit fetele un bradut mic, special preparat de bunica pentru ele, incantare mare! In rest doar eu si bunicu ce suntem mai sanatosi, restu' toti behaie. Asa ca fac pe gazda si aici! Ma duc sa le fac niste fureecuri de ciocolata! 

 

Va pup, la multi ani si sa va fie bine! Va pun niste poze de azi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Flory esti foarte frumoasa, slaba luminoasa si zambareata! [pup] Sa ramai mereu asa! Si sa-ti gasesti drumul si locul tau! Frumoasa povestea nasterilor voastre, eu as fi pariat ca tu esti sora mai mica, asa copilita arati. (esti cu fix 5 luni mai mare decat mine :) )

 

Despre Ioana ce mai pot spune decat ca este minunata! [pup]  Sper ca realizezi ce copila nemaipomenita aveti, care se poate concentra asa de mult timp, care performeaza si care stie atat de multe pt varsta ei! [il] Si eu urmaresc filmuletele cu fetele, chiar astazi zicea Marmo ca oamenii ne-or crede cam stupid, mai mami, ca noi vorbim altfel de engleza, cea cu accent irish, engleza raw  [afro] .

 

Soparlici am vazut craciunosul suzetist, tare dulce si expresiv este! [il] Si ce frig nene, bea copilul laptele cu manusile pe maini  [:D] , este foarte tare poza. (asa am realizat ce neobisnuit mi se pare biberonul, ca L a servit doar 3 luni, dupa intarcare si apoi gata)

 

Eyna ma bucur sa te citesc, chiar daca tot scurt asa. Sper ca serbarea a iesit bine pentru micuti, restul incearca sa nu le mai 'vezi', asemenea personaje sunt impamantenite in Ro, pare-se.

 

Carmenus of, asa este cu pasatul virusilor in familie, ce sa facem. Cresc ele. Tu esti doar obosita si tracasata sau ai si altceva? Te simt under the water, nu stiu sa explic. Imi era asa de dor de fetele mele dar nu indrazneam sa te mai stresez si eu cu cerut de poze. Sunt superbe [il]  [il]  si au crescuuuut! Sunt asa de frumoase si senine si zambitoare si si si! Si ce bradut minunat si ce bucatarie ca-n povesti au bunicii! Superba familie sunteti! [flo2]

Fursecuri cu cioco, laptic cald/capucino/mulled wine, daaa.

 

Noi suntem bine. Sarmalele sunt in cuptor, cozonacii au iesit niste uriaaaasi, (1 cu rahat si cacao, 1 cu stafide si ciocolata si un rosenkrantz, cel cu nuci si zahar caramelizat), piftia s-a intarit, painea e in masina, asa ca toata casa e o imbinare de mirosuri. Fetele il urmaresc pe Santa pe tracker si sunt dinamite. Marmo a invatat sa stea in maini, cu picioarele perfect vertical iar L incearca sa o imite. [:)]

Cine vine la noi este intrebat de catre grasa mica: how do you do? si mai apoi, luandu-si o fata nevinovata, intreaba: 'bing good fo Leya'? (bring something good for L) [:)] .

 

Ma opresc. As fi sperat ca macar de Craciun ne vor vizita fetele dar se pare ca nu. Eu le doresc sarbatori tihnite, pline de veselia bulgarasilor lor.

 

Voua, dragelor, va spun Sarbatori Frumoase, caldura in casa, belsug pe masa si iubire in suflete! Sa va fie bine, alaturi de pretiosii bulgarasi si de toti cei dragi voua! [flo2]

 

Bulgarasilor le doresc sa vina Mosul incarcat iar ei sa fie niste minuni fericite!

 

Happy Christmas! [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit! [artif]

Sanatate la toti Carmen! Si pe noi ne incearca o mica raceala dar ne tinem tari:)))

Flori parca am avut un deja vu...am mai auzit povestea asta de nastere:) cam asa se proceda atunci! Si cam toti vroiau baieti [flo]

Lory ti am mai zis...te unvidiez...vreau si eu copil vorbaret si eu mai multa energie:) asa ca tine!

Despre noi...serbarea a fost ok, au primit mukte c adouri destul de consistente si intradevar nu stiu de​​ unde chestia cu plasele de dulciuri:)) am primit si eu pt Gabriel doua pungute...cateva chestii dragute plus o tona de dulciuri!:))am facut pungute pt 3 copii  sa dam mai departe si tot mai am dulciuri:))) 

Astazi a fost foarte agitat G desi nu a mancat dulce:)) efectiv a terorizat toata familia:) acum e la somn de frumusete si o sa revina cu forte noi:)))

Va invit la o cafea si o praji buna de casa:) craciun linisit si fericit! [dan]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...