Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Nadia fruntea sus si privirea spre viitor! Trebuie sa fie bine! Am vazut pozele si ce mai semanati toti 3, incredibil! Sunt convinsa ca va iubiti la nebunie, se vede asta (chiar ma amuzam, ca eu cu jocurile mele de cuvinte, am realizat ca numele tau contine numele sotului  invers si terminatia de la numele Sofiei). Altfel, Sofia e o mare motorizata, vad ca incearca toate chestiile cu roti ever [:)] . Si ce fatuca sugubata are in poza cu pepenele si ce frumoasa e cand miroase trandafirul. E frumoasa si dulce, miniona voastra iar voi 2 parinti impliniti! [il]  (nu cred ca te ajuta, ca a mea mananca orice; nici nu stiu cand a iesit din norme si la greutate si la inaltime, e un tanc [:D] . voi sunteti slabutei amandoi si nu f inalti deci chiar nu ar avea Sofia cu cine sa semene uriasa; e perfecta asa cum e).

 

Soparlici ce m-am amuzat...imaginea anului, Alex flamingo intr-un picior, in unghie, de fapt. [:D]  Sunt multi copii care au fobie cu nisipul, cu valurile si nu doar la 1 an, unii au si la 2 si la 3. Le trece prin expunere, cu calm si intelegere. Am vazut pozele, mi se pare asa de frumos si expresiv Alex, face niste mutrite absolut delicioase. Si ce pasiune sa calareasca geamantanul  [:D] . Alti parinti impliniti si voi; se citeste fericirea pe fetele voastre! [il]

 

Sanatate multa iti doresc si weekend racoros! [flo2]

 

Dear Sister ce faceti? Cum e vremea pe la voi? Nu zic nimic, ca nu mi se confirma prea curand dar se pare ca in oct, as avea un Amsterdam in drum. Ce bineee ar fiiii! Godzilla a facut buf si se plange, huh? [:)]  Trebuie sa fie toata lumea implicata in aceasta uriasa 'durere' ma, ce stii tu. Ce face Emmisor? Cand vizitati scoala? Miss you! [il]

 

Andreuta ce tare e Stef tatofil si tzatzofil! [il]  Sa inteleg ca nu faci revelionul la Burj al arab? [:-)))]  Va doresc zile pline de soare, mare, veselie si pupici balosi, in concediu. Si sa ne aduci poze cu seriosul minunat!

 

Alinutel cum sunteti? V-ati intors langa tati al vostru? Pe unde plecati in vacanta, parca asa am retinut, ca va fi curand. Nu mi-ai raspuns daca ai primit parola, asa ca ti-o trimit eu, de indata ce termin mesajul asta. (cu scuze pt intarziere dar viata mea e un carusel) [flo2]

 

Despre noi...pfff dar cate ar fi de zis. Cum iar  [zirea]  sunt in criza de timp, o sa incerc sa nu ma intind chiiiiar ca placinta.

 

Spusese Carmenus ca a fost ziua marmotei. A fost, da, a implinit 8 ani, minunea mamei! Drept urmare, eu si taica'su am complotat cu profa, care a fost de acord sa o lase 3 zile. Am facut bagajele pe bucatele si le tineam ascunse in storage room-uri. Marti spre seara, cand sa se apuce de tema pt a doua zi, vede in caiet ca scria ca are tema pt 3 zile. Face ochiiii maaaari (de regula scriu singuri dar acum i-a zis profa ca ii va scrie ea), se nervosheaza ca da de ce, profa asta nu stie ca joi e ziua ei???? De ce sa aiba extra-homework? Noi radeam pe sub mustati dar tot nu i-am zis. Miercuri le-am trezit la 7 si ea buimaca, vede geamantanele pe hol si intreaba undeee mergem? Nu i-am zis, nu a reusit sa afle nici in aeroport, pt ca numele aeroportului pe care aterizam, nu trada destinatia. Parinti sadici! [:D]

 

Am luat masina de la rental cars si timp de o ora, cat am strabatut pana la destinatie, ne-a intrebat continuu, incerca sa gaseasca clues. S-a prins intr-un final dar nu putea sa creada ca ar fi adevarat. Cand am parcat, s-a dat jos si a inceput sa tipe si sa sara si sa alerge in cerc...spre deliciul celor din jur. [:D]  Cadoul ei pt 8 ani a fost un trip de 4 zile la Legoland Germany, cu cazat in Legoland village. Un paradis atat pt copii cat si pt parinti. Cand am mers la 'cabana' noastra si a vazut ca pe usa e un sticker cu 'happy legoland birthday' deja facuse ochii uriasi iar cand a intrat si a vazut ca peste tot erau baloane, confetti, mesaje de la multi ani, deja era speachless. Am reusit ce ne-am propus, sa o facem fericita. [il]

Au urmat zile superbe; joi de ziua ei, a mers la Legoland cu coroana pe cap si stickere in piept, nu cumva sa nu stie cineva ca e ziua ei. [soricel]  Leyu a apreciat si ea la maxim si locurile de joaca si soarele si ploaia si mancarea. [:)]  Copii minunati si fericiti si parinti multumiti! 

 

Marmota a mai primit si propriul ei kindle, cand i l-am dat, a ramas muta. Dar daca tot adora sa citeasca, era doar firesc. Si multe alte prostioare, bratarele si bla. Am ciocnit cu sampanie de copii, ala bala.

 

Intorsi acasa, duminica, i-am dat si lui tati niste cadouri, pregatite dinainte, pt ca era father's day.

 

Saptamana asta am primit cardurile raport pt anul scolar al marmotei si suntem extrem de mandri. A terminat cu 98%, ceea ce este fenomenal. La testele nationale a luat 98% la math si english reading si 100% la irish! (adica whaaat?!...singura din scoala, gaelica mamei [:-)))] ). Acum asteptam vacanta scolara (pe 30) si ne pregatim asiduu (adica ea) pt competitia de inot si pt cea de la calarie. E obosita, o vad si pune o presiune fantastica pe ea, lucru care nu-mi place si incerc sa o asigur ca va fi ok si daca nu castiga (mai ales la inot, acolo e super excited) dar, cred ca din cauza stresului, nu prea ajung cuvintele mele la ea. Eh, trec astea si vine vacanta maaaare, aleluia, abia astept sa ne bucuram de mare, soare.

 

Leyucul este o minune si ea. Una exceptionala. Este asa de dulce si adaptabila si vorbareata si solara, incat cucereste pe toata lumea. Se mira o mamica in Germania, cat e de mare, era cat baietelul ei care avea 2,2 ani :). La capitolul perle, e plina deja. De exemplu, eu o tin f mult in brate, pt ca cere si pt ca mi-e draga de nu mai pot dar uneori chiar trebuie sa o las (cand invart in mancare, bla). Si ea vine: maaamaaa biaaatzeee. Si eu ii zic ca nu pot acum si isi ia o moaca de puss in boots si zice: putiiiin. [il] . Si ii merge de fiecare data, las tot si o iau. [soricel]

Ieri eu eram plecata la vecinii 'brexitanti' [ph34r] si ea cu nanny acasa. M-a sunat nanny razand de numa, cica musai sa-mi spuna faza. Ley punea bobitele pisicii in laptele pisicii, de statea biata matza si astepta sa se dea la o parte, sa-si bea si ea lapticul. Nanny o intreaba ce face L acolo? De ce ii pui boabe in lapte? Si Ley mandra: ci-ials Disi. ci-ials. (adica i-a facut cereals  [:-)))] ).

 

Tot pisicii domnita Ley ii da mancare cu lingurita!!! boaba cu boaba iar pisica mananca!!! Trebuie sa le filmez, sa radeti si voi. [:)]  Si cand Dixie nu mai vrea, Ley o bate asa cu palma peste burta si o intreaba: full Disi?  [:-)))]

 

O sa pun si poze si filme (sa vedeti si cum face marmota instructie (ea zice gimnastica) cu sora;sa) . Numai ca nu acum, sper pe duminica seara sa reusesc, acum iar mi-a expirat timpul.

 

Astazi la marmot la scoala a fost bake sale, au un copil cu c... si are nevoie de bani, sa plece in afara, la tratament. Asa ca asociatia parintilor a luat decizia sa facem bake sale si sa donam si banii astia si cei pt wear your own clothes familiei. Eu nu am avut timp sa coc prajituri dar am trecut fuguta pe la o cofetarie poloneza si am luat 70 de prajiturele si le-am dus la scoala, mare hit au fost. Si marmota tot vorbea cu colegii ei si radeau si se uitau spre mine si eu ma gandeam c-oi avea vreun semn pe fata ceva. (veneam direct de la aeroport).

 

Apoi, in masina, mi-a dezvaluit marmota ca i-au zis colegii ei ca ce lucky e sa aiba o mama asa cool, cu parul curcubeu si 'sexy abs'. [fal]  [:-)))]  Am ajuns de rasul copiilor, zau.

 

Gata gata, fug dar revin eu si cu poze.

 

Weekend frumos tuturor! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 377
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[pup]  Fetele

 

Ce faceti, v-ati bucurat cum trebuie de weekend? Toata lumea bine, bulgarasii toropiti de caldura sau fac fata fara probleme (ai vostri zic, ca ai nostri - eu, Loricel si Alinutz la 18-20 de grade o tinem intr-o toamna continua...

 

Soro' vai de mine, ce frumos ar fi sa ne vedem... Acu' ca ai spus, ma apuc sa dau acatiste la "man in black" sa ti se confirme calatoria si sa ajungi la Amsterdam da? Frumos ati petrecut cu Marmo! Ma asteptam eu sa faceti ceva special de ziua ei, o surpriza ceva dar tre' sa recunosc Lego Land suna tare bine! E un copil minunat cu o inteligenta emotionala iesita din comun si ambitioasa cat pentru 100. Ceea ce e bine, dar pe de alta parte, asa cum spui si tu, pune presiune prea mare pe ea! Dar mai e putin si vine vacanta, asa ca o sa se relaxeze.  Despre Leyshor, e delicioasa asa cum ne-a obisnuit!

Sa ne pui poze si filme da? Te roooooooooog! Putiiiiiiiiin, putiiiiiiin, putiiiiiiin!  [flo2]  [flo2]  [flo2] . Nu au astia emoticon de ingeras ca puneam. 

 

Andreea, tot pe drumuri si tu! Draga de tine :). Fata draga, eroina esti tu, cu alaptat combinat cu batutul lumii! E minunat ce povestesti tu acolo, cu apropierea dintre Stef si tati, te cred ca te topesti cand ii vezi, iubirile tale, mica si mare. Mai si seamana amandoi. 

 

Soparliciule am vazut pozele, baiatul vostru sta chiar numai cocotat pe valiza - pare a fi jucaria favorita! E frumos, luminos, e strengar, e o minune! Si ma bucur mult ca incepe sa se adapteze la cresa!

 

Alinutz, ce faci? Te-ai intors in Paris? Hai nu ne parasi iar da? Ca ne e dor de tine! Cum sunteti, cum e iubi tau? Am vazut ca nu ne-ai pus poze, ne pui da, sa o vedem si noi pe Lara voastra vorbareata si cuceritoare de inimi?

 

Noi suntem bine. Vineri am fost la scoala Montessori si am fost incantati. Em era si ea tare incantata, i-a placut ca in curte erau iepurasi si gaini si cavia (porcusori guineea?). I-a placut ca isi pregatesc mancarea singuri, ca au o bucatarioara mica asa ca pentru copii - tot weekendul numai de asta a vorbit! Scoala se numeste casa school si ea o numeste cavia school. Vineri au venit si lucratorii care au pus gresia de cauciuc, asa ca s-au jucat tot weekendul de nu au mai putut! Nici nu au intrat in casa decat cu forta - asa la schimbat, ca erau ude si pline de nisip. Sambata am avut si family day cu serviciul meu, a fost frumos, pe stadion in Rotterdam - Rio Day, activitati sportive, joaca. Fetele au facut furori si toata lumea s-a indragostit de ele. Vera alerga dupa toate mingiile pe care le vedea pe acolo, si voia toate baloanele. Si cand era muzica: ridica ambele maini sus si incepea sa danseze. Evident au adormit in masina la intoarcere. 

Va pun niste poze cu ele, nu am prea multe, dar asa cateva si un filmulet sa vedeti cum se dau ele impreuna pe tobogan. 

 

Va pup, am iar o saptamana de groaza, audit extern, un om nou care vine si pe care tre' sa-l instruiesc, si mai sunt si singura pana joi. Asa ca o sa va citesc din umbra probabil - de scris, in weekend. 

 

Va pup de nu va vedeti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

 

Am avut un weekend racoros si plin.

Sambata am fost la Barajul Rausor si apoi la cabana Voina, iar ieri la Barajul Pecineagu (merita vazut numai daca nu tii ca masina ta sa fie impecabila pentru ca se merge cam 25 km pe drum neasfaltat care nu e prea bun).

Alex s-a bucurat de iarba, gradina, apa, animale, zmeura si fragute. Se vede ca ii place muntele drept pentru care n-o sa insist cu marea.

Ieri insa a fost cam marait si i-au tot curs balele. Banuiesc ca-i erupe si ultimul canin care nu inteleg de ce s-a incapatanat sa nu iasa o data cu ceilalti trei.

 

Lory Multi ani sanatosi Marmotei! Si mult succes! Este cu o luna si o saptamana mai mare ca nasicu' nostru. Doar ca la dezvoltare este mult peste. Trebuie sa te tinem neaparat aproape ca tare bine ai ghidat-o.

 

Si ce "petrecere" frumoasa! Daca merita de ce nu?

 

Eu sunt sigura ca si in vacanta tot in garda va sta, deci nu te culca pe-o ureche ca se va relaxa prea mult.

 

Carmen si activitatile voastre imi plac. Scoala cu animale??? Pentru astfel de conditii as fugi de tara mea.

 

Faza cu geamantanul e cam asa: eu va ajut nu va incurc. Doar ca iese mereu cam ce-ai vazut in poze. Identic face cu aspiratorul, mopul, sacosele etc.

 

Incerc sa va las cateva pozici si sa va vad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia, nu pot sa cred! Te vad in fiecare zi cand intru pe fb…si iti admir printesa…si va admir pe voi, copii frumosi… si acum vii si spui asta. M-ai socat. Sa dea Dumnezeu sa nu iasa nimic la biopsia aceea nenorocita, sa fie totul in regula sis a fii sanatoasa! Of. Doamne ajuta!! L

 

Soparlici, e bine Ioan, multumim de grija! [pup] E nazdravan.

Sanatate multa! Sper sa iti treaca raceala cat mai repede!

Alex e un scump, din tot ce spui tu acolO!

Lory, tu mereu ai cel mai bun sfat! [pup]

Sa iti traiasca marmot si sa se bucure de o mamica sanatoasa, ca in rest le ai pe toate!! [pup]

Carmen, hee hee, imi place noua ta fotografie! [pup]

Andreea, ce iti transmite corpul? Un fratior sau o surioara pentru Stef? ;;) Hee hee… zic si eu…

 

I. nu mai mananca nimic de vreo doua saptamani. Doar piept. E in greva. Ah, si mere. Direct din pom.

Mnoh.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Musai sa ma opresc sa va scriu ceva, ca altfel nu reusesc prea curand. Hinghereala curata imi administreaza toti din viata mea. [aerob]

 

Miha tu spuneai ca esti rac de iunie..asadar a fost sau este ziua ta, pana joi, nu? Iti spun la multi ani cu sanatate, bucurii si impliniri o mie si o viata frumoasa si asezata, alaturi de pretiosul tau!!! [flor]

Multumesc frumos pt urari. Ah, aveti dintisori pe drum sau de la caldura? (nemancatul, zic) De regula e o combinatie, e perioada caninilor si a maselelor acum + sufocanta atmosfera de la voi. Daca ai san, go for it, macar se hidrateaza bine! Nu ne mai povestesti despre nazdravaniile lui?

 

Nadia ce faceti? Ceva vesti? Putem ajuta cu ceva concret, sufletul tau macinat de griji si asteptare?

 

Alinuuuutz iar ai disparut si ai promis ca nu mai pleci! Hai, inapoi, pls. Cum e Celine? (spuneai ceva de bubite si indispozitie). Iubi? Concediu? Hai, povesteste-ne orice!

 

Carmenus drag dar tu nu doar te-ai tuns, ti-ai si deschis si culoarea parului, asa-i? Oricum, asa bronzata si tunsa, stralucesti de-a dreptul!!!  [il]  Ce frumosi sunteti cu totii in tricouri galbene si ce dulceeeee e Emma printre manechinele sport; ce rontaibila r Verut cu pantalonasii bufanti si piciorusele goale; ce frumos v-a iesit curtea; ce fatuca mirata are acolo langa sinele de tren; ce rochitaaaaa, zici ca-i un pitic elegant. Vaaai si cum se dau pe tobogan [:-)))] , zici ca-s doua furnicute agatate una de cealalta. Minunati sunteti si binecuvantati! [il]

 

Succes cu saptamana nebuna, sa o dovedesti rapid!

 

Ca sa-ti raspund, ca baba chira uita...rochia de zi e perfecta (ma rog, putin lejera) dar cea de seara e foarte, cum zice marmota, bleaga pe mine. [:-)))] . Degeaba m-am conversat cu ei post factum, ca le-am comandat din Singapore, deci no chance sa mai stau sa returnez, rahat cu prune. Asa ca musai sa merg la tailor si speeeer sa nu mi-o strice dar trebuie stramtata serios, realmente inot in ea. (trena e uriasa, da, o sa o pot folosi drept saniuta pt fete, cand obosesc [:-)))] ). In alta ordine de idei, care dom'le 18-20 de grade? In momentul asta sunt 12, de exemplu si va incepe mega ploaia.

 

Soparlici multumesc, lucram si cu materialul clientului, ca degeaba am fi vrut noi, daca ea nu vroia si nu putea. Problema e ca ea nu prea stie sa isi puna frana si se cam extenueaza.(asa sunt si eu, o inteleg dar tot vreau sa o ajut).Am vazut pozele si iti spun, sincer, ca m-am indragostit de Alex! [il]  Doamne cat este de frumos, ce ochi mari si patrunzatori are si cu sprancenele alea luuungi si bine conturate si grimasele in coltul gurii, e un sarmant! Ce frumoase sunt pozele de la apa, ce frumos sade el pe piatra si da cu batul/manuta; ce frumoase sunt pozele din iarba; de fapt toate sunt foarte frumoase! Si vad ca tu incerci cu lapte batut dar copilul stie, singur, ca berea e de baza [:-)))] . Asa ce m-am distrat, it brings back memories. (si marmota ducea la gura peturile de bere). Superb copil aveti, superb de-a dreptul  [il]  iar voi o familie frumoasa si implinita! [flo2]

 

Noi suntem ok. Acum sunt pe alt laptop deci iar n-am poze dar am promis si rezolv, pana joi. In weekend avem competitiile si alas, apoi freedom! Ieri au avut end of the year mass, la biserica. Superb si emotionant. Ar fi fost perfect daca nu s-ar fi gasit un tatic sa faca o mojicie iar eu nu-s tocmai genul care tace; nu ma cert niciodata, nu-mi pun poalele-n cap dar cer mediere/explicatii. Asa ca i-a explicat father J ca a gresit dar nu stiu ce a priceput, unii oameni sunt f greu de schimbat. Profa marmotei a zis ca acum intelege de la cine mosteneste fii'mea spiritul justitiar; i-am raspuns ca da, sigur, de la ambii parinti, nu doar de la mine. Ma deranjeaza la culme 'elefantii cu yoga pants de tintar', really. [:)]

 

Vineri mi-am propus sa work from home si le-am zis ca vreau sa dorm pana la 8, asadar nici sa nu respire prea tare, prin dreptul dormitorului. [:-)))] . Iubi rade de mine, ca mereu cand imi propun asa ceva (de 2-3 ori/an), sfarsesc prin a fi foarte fresh la 5 dimineata, asa ca ma echipez, infig castile in urechi si plec la alergat. Adevarul este ca-i superb sa alergi in zorii zilei, cand pasarile canta, e liniste, aerul asezat si curat iar eu cu gandurile mele si muzica urland in urechi. Sa vedem vineri, ce iese. [:)]

 

Altfel, colegii mei si-au propus sa mergem intr-un orasel de la mare, pe jos, 20 km. Si dupa ce bem o bere, sa ne si intoarcem tot pe jos. Asta pt ca fac ei competitie cu o elta echipa din State si vor musai sa le ia alora fata. [:-)))]  .Seful meu mare cica nu pricepe de ce ma mir, ca doar echipa mea e dupa chipul si asemanarea mea, adica tampiti. [:-)))]  Acuma, eu iubesc sa merg, 40km intr-o zi nu am mai mers dar pt orice exista o prima data. Va tin la curent. [:D] .

 

Da, gata, ca de fete nu v-am povestit nimic doar am trancanit continuu, prostii Loriciste. Scuze si plecaciuni.

 

Revin eu si cu pozele. Acum, batman-batman, tre sa-mi iau zborul. [vampirel]

A bientot! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

 

Incep cu intrebarea ce ma macina acum: cum sa-l determin pe Alex sa doarma la cresa sau macar acasa dupa ce ajungem? Pentru ca in ultima vreme nu mai vrea sa doarma la pranz, dar nici mai devreme seara nu vrea sa se culce.

 

Doamna de la cresa (sefa) mi-a zis sa-l mai lasam asa ca trebuie sa se obisnuiasca, ca nu este o solutie sa merg sa-l iau la pranz. Dar deranjeaza pe ceilalti copii pentru ca plange, iar ieri mi s-a spus ca n-a dormit nimeni.

 

Mihule e bine cand mananca macar lapte. Alex a avut zile in care nici lapte nu vroia. Lua numai cateva inghitituri si atat. Eu ma framantam, insistam ca macar apa sa bea, iar el parac-mi facea in ciuda. Asa ca lasa-l, cred ca Lory are dreptate sa fie de la cadura accesntuata si de la disconfortul cauzat de eruptiile dentare.

 

Poze, poze!

 

Lory dupa ce ai descris tu asa frumos pe olandezii nostri, eu ce cuvinte sa mai adaug?

 

In alta ordine de idei, nu va e mai mila de bere aia? Cum adica sa mergeti pe jos atatia km dupa ce beti bere? Sau acolo doar va clatiti putintel in gura si lasati loc sa va potoliti setea la intoarcere?

 

Auzi? dar tu chiar ai tupeu sa-ti comanzi rochii din strainataturi, iar eu n-am incredere nici in marfa atarnata in magazine sau in vanzatoarele care mi-o vara pe gat.

 

Hai sa ne anunti daca ti-a iesit somnul tarziu ca la mine ori de cate ori e weekend sau pauza de serviciu adormitul e mult mai tarziu si trezitul mult mai devreme astfel incat vineri sunt mai odihnita decat luni si inainte de vacanta mai odihnita decat dupa ea.

 

Multam de aprecieri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Revenim si noi dupa mai mult timp...

Nadia imi doresc din suflet sa ai rezultate bune la analize...de cate ori aud despre c... ma rascoleste ca am mai multe cunostinte cu problema asta!

Lory iti doresc multi ani fericiti marmotei si sanatate voua sa puteti fi alaturi de comorile voastre! Am vazut poze si sunteti asa de frumoase, radiati! Si mie imi place parul colorat desi eu nu mi-as face pentru ca sunt asa mai conservatoare dar admir la cine are mai mult curaj!

Carmen sunteti minunate si atat!

Nu am reusit sa ma uit la toate pozele dar am vazut un Ionut ( miha) asa inalt si cu un par asa cum imi doream eu cand eram mica:) O sa imi fac timp sa va admir pe toti! Ma incarc cu energie pozitiva cand vad poze cu bulgarasi!

Despre noi: Gabriel nu sta un minut, are energie cat 10:) Nu exista loc safe pt el fiindca oriunde gaseste ce e mai nepotrivit sa se joace! De cateva zile e marait si plange din orice, mai bine zis urla si face crize de furie. Azi dimineata de ex a vazut chec pe masa si nu i-am dat imediat a inceput sa bata cu pumnii in perete si sa urle. Dar are si zile bune:) in care ne jucam, ne plimbam dar nu prea are rabdare sa ducem la bun sfarsit o activitate. Incep sa ii arat, ma imita apoi nu mai vrea si imi arunca tot si vrea sa faca singur ce vrea el. Ai vostri cum stau cu rabdarea?:)

Si eu stau prost cu rabdarea si se transmite:)) Am avut si o perioada mai proasta- de aceea am lipsit la apel:)

Tot incerc sa imi amintesc ce am mai citit dar nu imi amintesc...mi-au murit si ultimii neuroni activi:)))

Asa ca va las ...sa aveti o zi faina si la multi ani sarbatoritilor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici fetelor,

 

Am fost azi si am luat rezultatul biopsiei si e un rezultat nici bun nici rau: Displazie moderata CIN 2.

 

Din ce am citit acest stadiu este precanceros, aduca se poate trata cu medicamente inainte sa ajunga mai grav... Acuma o sa vad ce imi va zice dr cand voi merge la ea. Cred ca vineri merg ca tot atunci trebuie sa fac si un control dupq prima menstra de la operatie sa vada cum se vindeca operatia.

 

Mi s-a luat putin din greul de pe inima ca nu e cea mai grava displazie dar tot ramane sa duc greu ca urmeaza tratamentele pt a ma vindeca complet sa nu recidiveze rana avand in vedere ca am HPV. Nustiu ce tratament voi face , daca va fi sau nu compatibilcu alaptarea, ca de nu va fi greu si asta sa intarc. Off...

 

Va multumesc pt cuvintele de sustinere!!!!

 

Lory, sa va traiasca marmotica!!! ce surpriza superba i-ati facut. Am citit cu sufletul la gura sa vad unde ati dus-o, dapoi imi imaginez cat de nerabdatoare era ea sa afle!!! Bravo voua. Iti multumesc din suflet pt preocupare.

 

Maine mergem la pediatru pt control de "rutina" sa ne cantarim , masuram. Sa vedem cum mai suntem. 

 
Doamne ajuta!
Mai vin.
Pupici

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele,

 

Lipsa si liniste mare pe aici drept pentru care nu va voi sacai prea mult nici eu.

 

Va intrebam zilele trecute care ar fi solutia pentru somn pe timpul zilei. Se pare ca situatia este foarte grava pentru ca Alex refuza categoric sa vada macar patutul de la cresa. "Cum il ducem in camera de somn tipa ca si cand ar lua foc mami". Ieri a adormit intr-un final sezand in scaun si cu capul pe masuta. Cat o fi dormit asa nu stiu.

Cert este ca acasa am incercat n variante, degeaba. Sta 5-7 minute linistit apoi intoarce un ranjet de ma pufneste rasul cand il vad si o ia la sanatoasa astfel incat eu nici n-apuc sa ma ridic din pat si el e si deja in sufragerie mesterind ceva (asta fiind varianta in care ne asezam impreuna in pat).

Ieri l-am lasat pentru o vreme plangand in patut (de fapt atarnat pe o latura de-a lui) si cand am zis ca a adormit copilul meu...incep sa se auda bombanelile-i specifice. Am mers sa arunc un ochi catre el din usa si l-am vazut jucand-se cu suzeta si gesticuland.

Offf, nu stiu cum sa ma descurc cu situatia asta.

 

Nadia ma bucur ca macar nu este ceva mai uracios. Sanatate multa sa ai!

Sofia cu siguranta este in grafic, eu o vad destul de lunguta. Si plina de energie pozitiva, de zambete si de idei nastrusnice.

 

Eyna tuturor ne(le) sare tandara uneori. Alex se enerveaza teribil de rau cand ii aman momentul luarii in brate pentru ca nu pot fix in momentul ala. Incepe sa planga si sa se agate de mine cu o forta imensa. Bineinteles ca pana la urma obtine ceea ce vrea.

Daca ma vede mesterind ceva vrea instant sa vada ce fac eu sau sa primeasca si el ce e acolo. Doar un exemplu: daca fac mancare si transez carne el vrea carne cruda, nu are rabdare sa se gateasca si e o mare munca pe mine sa-l distrag de acolo.

In rest...daca-l las sa faca ce-i place (sa faca "ordine " in sertarul meu cu lenjerie, sa "aranjeze" perdelele, sa arunce cu jucariile, sa potriveasca capace la sticle ca mai apoi sa se milogeasca la mine sa i le desfac etc.) este cel mai linistit.

 

Va pupacesc cu drag! Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nadia ieeeei, e bine, crede-ma! Pfffiuuu, nici n-ai idee ce ma bucur [flo2] . Nu stiu care este protocolul in Ro si daca nu te deranjeaza, mi-ar placea sa-mi spui. Aici, pt ce ai tu, nu se da tratament, doar se urmareste la 6 luni in primii 2 ani si, mai apoi, daca totul e ok, anual. Cat despre Sofia, frumoasa si sanatoasa, cum altfel?!

 

Acum poti sa sarbatoresti si pt ziua ta (la multi ani frumosi si sanatosi!). [flo2]

 

Soparlicul asta e chiar o problema spinoasa. Depinde si de cumm aveati programul inainte de cresa, unde dormea, daca singur, etc, ritualul. Este foarte devreme sa renunte la somnul de pranz, ei au atata nevoie de somn. Incearca sa ii refaci o rutina, pe care sa o poata continua la cresa apoi. Cumva, sa stie el pasii care urmeaza si ca dupa 'lucrul x', mergem la somn. Iar daca nu merge si nu merge, eu l-as lua acasa sa doarma, beneficiile somnului mi se par infinit mai mari decat ale insistatului in colectivitate program lung, acum, la varsta asta.(la anul, alta poveste). Eventual un animalut/paturica, suzeta, mangaiat pe spate, stiu eu, mi-e greu sa dau sfaturi, necunoscandu-i programul. Dar asta te sfatuiesc, da, sa o iei de la zero si sa recreezi o rutina, astfel incat el sa regaseasca familiaritatea si sa-i fie mai usor sa adoarma si intr-un mediu complet strain. (acasa nu mai adoarme pt ca deja are o anxietate vis-a-vis de somnul asta si, zic eu, e musai sa o rezolvati, ca sa nu va adanciti in cercul vicios). Tin pumnii tare! [flo2]

 

(ahaha, sa stii ca le-am zis colegilor sa mapeze si boschetii; eu nu beau bere si am vezica tare oricum, asa ca e treaba lor [:)] ).

 

Eyna ce m-am distrat. Stiu, stiu pt tine nu e amuzant dar pt mine e [:)] . Asta e varsta si asa fac toti, fara exceptie. Sigur, unii sunt mai potoliti, unii parinti cu nervii mult mai flexibili dar magarele si fortat limitele, fac toti. A mea aia mare pictase toata casa la varsta asta, cu carioci/pixuri/creioane; asta mica nu e interesata de decorat peretii dar de imprastiat cat mai multe si mici; mananca biscuiti/chec/fructe/pufuleti si lasa dare dar peste tot, pete, etc; cand gatesc o iau cu mine sus pe blat..ca si sora'sa, isi baga picioarele in chiuveta, vorbeste cu stickerele de pe pereti, rearanjeaza cosul cu fructe, arunca tacamurile pe jos si moare de ras si din astea. Iar eu zici ca-s catel din ala cum aveau daciile in geam pe vremuri, de i se misca doar capul continuu  [:-)))] . Dar decat sa ma traga de nadragi si sa 'batze putin mama', mai bine gatesc si fac si sport intensiv, incercand sa prind kamikazele. [:-)))]  Partea buna? Trece! Partea mai putin buna? Vin altele si mai provocatoare. Sfatul meu: cauta zen-ul si tine-te cu dintii de el, provocarile vietii de mama sunt abia la inceput si ai nevoie. Multa! [:D]  [flo2]

 

Fetele? Carmenus ai reusit sa-i dovedesti? Nu te-am mai intrebat, cum se descurca iubi every second friday? [flo2]

 

Noi ok. A terminat si marmot scoala astazi, oleee. In toamna incepem anul 4 de scoala, Dumnezeule, mai ieri picta peretii. Eu am fost la dentist si am gasit un heirupist, care mi-a facut o anestezie de nici acum dupa 3 ore nu-mi inchid bine gura, beau cafea si stau cu servetelul sa sterg ce se scurge...vai de mine  [:-)))] .

 

V-am lasat poze multe. Si ceva filme, cate am gasit acum la repezeala. Un mini filmulet e filmat pe sest in biserica (nu ca nu e voie dar nu e tocmai frumos), pt ca marmot canta la microfon si deh, sa auza familionul extins pretiosenia. [:D]

 

Cam asta. Maine stau acasaaaa (nu ca acum nu tot acasa as fi  [:D] ). Ma rog, mi-a facut maria-sa programul, cica sa se destinda inainte de competitii...lua-le-ar de competitii ca m-am saturat nene de ele.

 

Pup la voi! [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...