Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


Recommended Posts

Ola....

 

Oana sunteti toti 3 niste frumosi. Felicitari si casa de piatra!

 

Nadia...ma bucur ca exista solutii si se pare ca nu este asa negru cum credeai.

 

Miha...ma bucur ca ai mai scris si da si mie mi se pare ca esti mai retrasa...acum poate si lipsa de timp si problemele isi spun cuvantul.

 

Carmen...doamne tu si Lory sunteti fenomenale...cu rabdare raspundeti frumos si detaliat tuturor si apoi creionati fetele si intamplarile asa frumos...ma bucur ca sunteti bine si voiosi cum va stim. Multam de sfaturi.

 

Soparlici...dap, nu stiu ce sa zic...eu asa sunt patita k dr ca nu mai imi vine sa ma opinez deloc...imi vine sa urlu cateodata, parca dau in bobi. Am impresia ca doar daca vb si le zici tu diagnosticul, doar asa il pun si ei. Ini aduce aminte de un banc: " dr veterinar se duce la dr lui curent. -cum va simtiti?! ce va doare?!....a pai asa e usor, ia ghiceste dumneata, zice dr veterinar "....asa si pediatri. Ce pot sa iti zic este ca am auzit si eu ca ar fi o epidemie de gura, mana, picior. Eu mi-am promis ca am sa merg pe insinct...acum ca fac bine rau...parca nici un dr nu imi mai inspira incredere. Multam si tie de sfaturi.

 

Lory...vezi, mereu te las ultima sa zic cate ceva si cat mai multe....dar nu imi gasesc cuvintele. Ai avut un sfarsit de sapatamana super...si marmota jos palaria. Eu admir cand pot toti copii....si ma minunez de ei...asa dupa ce povestim fiecare si ii vad in diferite ipostaze parca se materializeaza totul. Tu pune foto ca noi ne uitam. Multumesc si tie de sfaturi.

 

Acum sa sintetizez si sa fiu cat pot de explicita.

Ea de exemplu nu mananca ou decat in preparate...omleta, fiert la cuptor...nup...insa intr-o zi ne avand timp am fiert niste oua...surpriza a mancat unul intreg....apoi am mai repetat ca o saptamana de data asta intr-o salata orientala...nu a mai mancat...din salara a ales doar maslinele. Eu mereu am cate 2 feluri, doar doar o manca si ea....eu incerc cat se poate sa mananc la fel...sa ii trezesc interesul de la mine sin farfurie....nu mereu insa functioneaza. Intr-o dimi i-am facut o clarita k ceapa rosii si ardei inauntru in aluat...initial nu a mancat am facut eu plecaciuni...nimic....am plecat din bucatarie si a ramas cu taicasu care oregatea omleta noastra....culmea a mancat instant si tot...as pleca eu mereu dar faza nu s-a mai repetat. Ideea este ca legumele gatite sau la abur sau cuptor in diverse mancaruri le refuza categoric...ce mai mananxa masline si rosii crude din salata....dar daca aceste legume le pun in clatite sau briose sau chiftele le papa...bine nu mereu la fel...dar cel.putin mananca din ele.

Va povesteam eu de problemele initiale...e am urmat sfatul de a fi relax si vesela la masa si de a o imprietenii cu lingurita la vremea aia....mi-a iesit...insa cantand, cu cate ceva din bucatarie le masa ei batand....de aia ea acum nu mananca din lingura cand oo dau eu decat daca isi face de lucru cu cate ceva din bucatarie.

Am incercat si castronul ei , al meu....nup...mai nou am luat un plus...il hraneste pe el....deci ma imita cum ii dadeam eu cu lingurita ii da ea plusului...dar sa duca ea la gura, f f rar. Asa gen bucati, felii da le duce dar nu mereu...insa daca ii rup eu bucatele fie mananca fie mi le ia din mana si mananca ea....am incercat si in alte locuri fara ora de masa fixa...in sufragerie etc azi merge...maine nu...la fel si felurile de mancare da m-a facut sa nu mai stiu sa gatesc...deci ma intereseaa sa manance pe langa fructe, biscuiti, beiose clatite etc si mancare....sa mananxe pe langa bucati si cu lingurita...fie dat si de mine...dar sa stiu ca stie sa o ia si sa manance...adica sa orezinte pentru astea interes...mancare si sa manance...nu stiu daca am fost coerenta.

Am terminat cu ea la picioruse...mai facem evaluare in toamna, miercuri am analize si consult alergolog...insa am inceput eu cu dr...o lucrare mai veche asa ca zilnic fac acum drumuri la dintar. Suntem o saptam singure caci tati e la mama lui sa o ajute in gospodarie la diverse. ( soacra s-a mutat in casa parinteasca in zona rurala )

 

Va pupicesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 377
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor!

Doua cuvintele si de la noi, pe nerasuflate.

 

Dar mai intai La Multi Ani Mihule! Multa sanatate, multe realizari frumoase si zile senine alaturi de Ioan.

 

Asa...

Noi am fost la medic. Prima programare la medicul de familie. Ii expun problema, solutia si ii spun direct ca nu i-am dat nimic inafara de protectis.

Pana sa termin fraza isi da ochii peste cap si imi spune calma: poate a mancat ceva si l-a deranjat lâ burtica. Ii spun ca joi au avut supa-crema de legume la cresa si imi spune ca sigur i-a provocat aia ceva balonari si disconfort.

Ii spun de testul pentru rotavirus si adauga amuzata: care a iesit negativ.

Ma gandesc ca o sti si ea ca respectiva pediatra e mai speciala si d-asta radea.

Cand am intrebat de mers la cresa, daca are voie, mi-a spus ca nu are nimic copilul si ca nu vede de ce sa nu se duca.

 

Asa ca de maine reluam cresa, dar il voi lasa pana la pranz doar.

S-a trezit (tot in masina suntem), pe maine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei rup! Pe repede inainte si la no!

 

Lory, felicitari pentru campioana! Este fenomenala! Iar faza cu "la revedere Ocean Atlantic te vad in curand" mi se pare foarte tare! Desteapta mea [pup] . Fata draga, io asa is de mandra de fetele tale de zici ca is ale mele..., cu Marmo ma laud si la prieteni...zici ca e a mea!  [batcap]  [batcap]  [batcap]  Nu explic oamenilor ca io de fapt nici nu am cunoscut-o pe copila asta, o dau exemplu insa in stanga si dreapta (fara detalii evident, doar "fata unei prietene din Dublin"). Am vazut pozele, e de vis acolo unde ati fost! Peisaje superbe, soare, ce mai, o super incalzire pentru vacanta ce vine :). Imi place mult poza cu fetele su spatele tinandu-se de mana si mergand. Spune asa de multe poza asta :). Si imi plac mult cele cu ele in masina, ce veselie si bucurie e la voi pe drum! Draga mea iti doresc putere sa termini tot ce iti propui pana la vacanta, si apoi sa te bucuri de o vacanta de vis alaturi de iubitii tai! O sa imi fie un doooooor! Sa va bronzati, sa va bucurati de soare, mare, balaceli, locuri frumoase, oameni calzi, aventuri asa pe sufletul vostru, si cate si mai cate! Puuuuup!

 

Soparlici, ma duc la disperare doctorii din Ro sincer! Si tu draga mea, felicitari ca iti pastrezi calmul si judeci totul si iei decizii pentru copilul tau! Eu chiar nu inteleg de ce medicii din Ro, cel putin la capitolul pediatrie cred ca antibioticele si medicamentele rezolva orice! De ce fac analize peste analize copiilor... De ce te-a pus sa faci analiza de rotavirus iar nu inteleg...ca doar oricum nu avea ce sa va dea pentru acest virus. Asa, ca sa se afle in treaba. Eu m-am certat cu o dr in RO, care ma trimitea la spital cu fiica-mea ca avea temperatura 39.5 si pe principiu "sa fim siguri". Si cand am intrebat-o "sa fim siguri de ce?" imi tot explica, "temperatura este fooooarte periculoasa". Mentionez eu ma dusesem pt ca fiica-mea tusea si nu imi placea cum suna. Oricum, felicitari ca iti pastrezi echilibrul, Sanatate multa, sa se face bine puiutul frumos!

 

Miha, la multi ani, sa fi sanatoasa si sa te bucuri de Ionut da?

 

Noi am avut un weekend frumos, a fost vara olandeza, 18-20 grade si soare! Asa ca am fost la plaja in sat (au facut astia un fel de festival al berii) si duminica la un parc cu multe locuri de joaca, animalute, loc de joaca cu apa, est! Tare frumos, s-au jucat ale mele de nu isi mai simteau picioarele. V-am pus niste poze. Em a fost asa incantata ca la final mi-a spus ca ea vrea sa locuim in parcul ala... si eu as vrea!

 

Va pup ca ma bag la somnic, se cam inchid ochii, dar revin zilele astea cu mai multe povesti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

 

Inca nu am reusit sa intru sa va vad, azi sigur no o sa reusesc, sper insa sa o fac maine.

 

L-am lasat pe Alex dimineata la cresa, un pic bazaind, dar i-a tacut gurita pana i-am asezat eu rucsacelul si incaltamintea in dulapior.

Este bine, tuseste si ii curge un pic nasul IAR! Dar trecem noi si de asta.

O sa merg sa-l iau la pranz cateva zile.

 

Ieri am fost in parc si s-a jucat (a se citi el a alergat si un baietel care abia era la inceput cu mersul se tinea dupa el) cu un Stefan. Daca nu l-as fi stiut pe Stefanul nostru as fi zis ca el e. Era foarte incantat, a intins mana de cateva ori sa dea noroc cu el, ii tot arata lucruri. La un moment dat s-a plictisit, i-a facut "la revedere" si a luat-o fuguta spre locul de joaca unde s-a pus pe misunat sus-jos si stanga-dreapta. Cand am plecat de aici m-a amuzat ca se oprea la fiecare copil ce-i iesea in cale, le intindea mana sa dea noroc cu ei si apoi la facea "pa". A fost asa amuzant! Si bineinteles ca acei copii erau nedumeriti de ce se intampla.

 

Flory eu i-am dat lui Alex (o luna ca era cu cantec si am renuntat sa-l mai maltratez) un sirop homeopat pentru cresterea imunitatii. Nu cred ca a ajutat in vreun fel, poate ca si trebuia facuta o cura mai lunga. Acum tu decizi.

 

Eu sunt un pic confuza. Esti necajita ca Ioana nu mananca, nu mananca cat ai vrea tu sau ca nu mananca singura?

Tu un pic de sare, piper, verdeata, cimbru ii pui in preparate?

Alex nu mananca biscuiti (am incercat ieri sa-i mai variez si i-am dat iaurt cu biscuiti care a ajuns fix pe pereti) si nimic cu consistenta de piure decat foooarte rar.

Fructele musai sa fie intregi. Daaaa umbla cu nectarina, spre exemplu, in toata casa si imi siroieste zeama peste tot, dar nu vrea altfel.

Cum pun mana sa curat legume neaparat trebuie sa-i dau si lui sa roada morcov, ceapa, ardei...

In parc, daca uit sau consider ca tocmai a mancat ceva si nu e necesar sa iau un iaurt/chefir ma boscorodeste de ma stie tot parcul.

Mai nou si inghetata cere si ma duce fix la toneta respectiva.

 

Oana bine ai revenit! Sunteti niste parinti frumosi cu o fetita adorabila. Casa de piatra si te asteptam sa ne scrii mai des.

 

Lory felicitari Marmoticii! Si voua parinti minunati!

Sa stii ca inclusiv pentru mine este un exemplu copila ta si imi doresc ca si eu sa reusesc sa-l canalizez pe Alex catre astfel de activitati (lectura, jocuri/sporturi in aer liber) si nu spre izolare, calculator, jocuri.

 

Eu sunt de parere ca, chiar daca pe dinafara aratam diferit, pe dinauntru semanam, pentru ca altfel nu ne-am fi gasit aici.

 

Mai dar am citit eu superficial sau n-a mai fost berea?

 

Vacanta placuta si zilele grele sa zboare iute. Eu mai astept pana atunci doua vorbulite si de la tine.

 

Carmen ooo DA! Mai spune-o o data. Cred ca daca ieri cand am fost la asa-zisul reconsult i-as mai fi spus ca ii curge nasul si tuseste eram deja internata in spital acum. Asa ca am zis si eu da, da, da si buna ziua la plecare.

 

Offff fetelor de prin strainataturi asa frumos povestiti de locuri frumoase incat incep din ce in ce mai mult sa-mi doresc sa plec din Roamania.

 

Fug sa imbuc si eu ceva si plec apoi sa iau Puturosul de la cresa.

Sa va gasesc cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Hai buna fetelor,

 

Am zis ca asa inainte de plecare sa va mai impui capul nitel, sa nu scapati chiar asa simplu de gura mea mare  [:-)))]

 

Soparlic cum este Alex? Se poate sa aiba o enteroviroza, a avut scaunele moi, acum are si muci and tuse; trece. [pup] Pe mine ma minuneaza frate ambitia asta cu antibioticul la primul muc; iar boala aia e chiar una nasoluta (guta-mana-picior) dar ce treaba avea scaunul moale cu ea, ma depaseste. In fine, bine ca esti tu echilibrata si ca Alex este un baietel puternic. Cu somnul cum mai sunteti?

 

Haha, mi-l imaginez cum se duce intins sa dea noroc si apoi pa. Un fel de buna/pa asa. E un scump si doamne ce expresiv e! [pup]

 

Sa stii ca 'berea' a fost ieri, valeu muica, vai de batranetile mele. Dar am mers, am ras, a fost fain. Si nebunii mei au facut filme si poze si le-au inchis gura colegilor 

americani, cu care se tot contreaza ei (amical dar urla cocosismele in eeeeeii). Cat despre marmot, multumesc frumos. A fost din primul minut de viata o luptatoare, 

o incapatanata. Acum e si mai si, e f competitiva, ii place sa fie mereu ocupata, in miscare. Are si tableta ei personala, nu-i bai, are de facut si research pt scoala, 

se uita si pe youtube, se joaca, ma rog, treaba ei. Nu abuzeaza, n-a facut-o niciodata, ba dimpotriva.

 

Carmenus doamne ce m-au dat pe spate pozele astea. Adica mutritele fetelor. Bai o ador pe Emma, cum sta ea pe slide-ul ala in apa, e burta si are asaaaaa o privire 

plina de intelesuri adanci. [i]  Si este frumoasa tare, are deja fatuca de fetita mare. Si atitudine si tot. Io zic sa faceti un mortgage si sa va cumparati parcul ala  [:-)))]

mai vin si napastuitii din Ire in vizita. Arata bestial, oricum! Iar Ver, Ver dom'le este expresia perfecta a lui 'iti vine s-o mananci fara sa mesteci'. Mai este ataaat de frumoasa si de dulce si de dolofana de am pupat ecranul. [i]  Vad ca ea n-are treaba, e cea mai dezbracata de pe acolo.:))) Tu si iubi frumosi, mama si tata relaxatilor, parca aveti propria bula de oxigen si nimic nu va atinge. Familia voastra e speciala cu adevarat! [pup]

 

Draga mea, multumesc pt cuvinte, esti prietena mea draga, ca intotdeauna. Marmotul iti multumeste, cautase chiar cum se zice in olandeza dar i-am zis ca io 

limbi din astea nu scriu nene, intelegi si in romana:))). Si las' ca nu scapi, poate din vacanta nu ne-or mai sabota atata...stii tu cine. [bat]

 

Flory multumesc! Am inteles bine? Deci tu ai vrea sa fii sigura ca ea face gestul de a manca (cu tacamuri/mana)? Acum, cu mancarea langa ea, nu va muri niciodata 

de foame, e clar. Si inca ceva ce imi e clar - s-a prins ca tu te cam dai peste cap sa o faci sa manance si ea se ambitioneaza (dovada ca a mancat cu tati).

Nu stiu, incearca mereu sa ii dai si cu lingura ta si apoi si cu lingura ei(adica pe care o tine ea); si cu mana ta o bucatica, si cu mana ei o bucatica. Dar calm, stiu ca uneori e greu dar calm, ca asaaaa au un simt copiii astia, sunt niste buretei de stari emotionale si....Ah, cu dr-ii, stiu ca era dr-ul Stanciu foarte bun, foarte echilibrat. Pe ortopedie Jianu, care a fost cam pomul laudat dar dpdv expertiza e meserias. Sanatate si

muuuulta rabdare, ai un copil minunat si sunt convinsa ca o vei modela frumos! [pup]

 

Fetele? Cam liniste! Alinuta in vacanta? Andreut asa a zis, inceputul lui iulie, deci probabil e la balaceala cu bossul Stef.

 

Noi bine. Inca in iures dar vine ea vacanta aia. L e mare smechera. A invatat diverse in ultima vreme: sa puna mana la gura cand tuseste; sa sufle nasul in servetel;  sa spuna 'so-ii'(sorry) cand face ceva gen calca pe piciorul tau; a invatat sa arate semnul de Ok cu degetul mare sus; spune wooowww cand se minuneaza si 'oh my' (asta e de la nanny, irlandeza) tot cand se mira dar cumva altfel; zice: hihihi (ca si cand isi drege vocea) suz-mi (excuse-me). Ii place sa ne jucam de-a intrebatul...noi sa o intrebam si ea sa raspunda, ca apoi sa o laudam, desigur.

Si intr-o seara tot se lieniza de cracii mei: mami, mami unde-i tasu? :))) (tasu=nasu). Si la buric ii spune butic :)).

Are o relatie incredibila cu pisica si-i face toate minunile, se suie pe ea, o foloseste drept scaun pt picioare, o scarmana. Si pisica sta. Alta explicatie nu-i decat ca-i pisica masochista. Ei, face ea multe dar deja e cra-cra story.

 

Altfel dintuleste la greu, maseliada si caniniada totala in gura ei si are nopti cand se suceste si rasuceste , de-s convinsa ca avem un rotisor sub pat.

 

Gata, ma opresc ca mi-a expirat timpul. Am mai lasat ceva poze si un filmulet din masina, ca tot zicea Carmen. Nu tac nene, continuu vorbesc, canta, tipa, rad. Cam ca in filmulet doar ca ore in sir.

 

Pupici. Sa fiti cuminti si sa scrieti mult!!!! [pup]  [hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit!

 

Lory nu stiu daca e enteroviroza, daca e sau nu legat una de alta. Vineri cand am asteptat sa intram la pediatru noi eram transpirati rau de tot iar acolo vuia un aer conditionat mai ceva ca un crivat. Banuiesc ca aceasta combinatie ar fi mai degraba cauza mucilor si a tusei, mai ales ca si eu am reluat behaiala.

Da' trece!

 

Boala G-M-P n-are nicio treaba cu enterocolita sau scaunele moi. Se confirma intr-adevar prin test de fecale. M-au informat de la cresa (acum grupa lor e in carantina) ca au fost copii in grupa cu asa ceva si sa am grija ca daca apar ceva simptome sa stiu cam ce-ar fi.

Sper sa fie departe de noi!

 

Mai eu v-am vazut pe drive. Nu stiu daca inainte sau dupa ce ai mai pus tu filmulet (am vazut unul din masina). Sunteti fenomenali!

Iar Marmota....d-apai cum o vezi pe ea asa sunt eu (mai putin la capitolul carusele). Ma cocot pe oriunde, ma bucur de toate, sar, alerg. Hmmm, cred ca am ramas inca la 8 ani, n-am evoluat deloc. Sincer? Nici nu vreau s-o fac.

Mi-a placut enorm ora de gimnastica a fetelor si poza in care Leya trage/mangaie pisica, iar pisica se cambreaza. Aaaaa si cea cu umbrela. Si sper sa ma scuzi, dar am avut un zambet pana la urechi cand te-am vazut cu plasturele.

 

Sa nu crezi ca acum is vreo fanatica d-aia de nu o sa-mi las copilul in veci sa atinga altceva decat carti, spun insa ca moderatia este cheia. Si daca in loc sa indemn copilul sa isi puna jucariile la loc eu ii indes in mana tableta cu jocuri ca e mai comod pentru mine si linistea mea atunci copilul nu o sa vrea decat asta.

Cum ziceai si tu, conteaza si materialul, dar si croitorul.

 

Vacanta placuta!

 

 

Carmen m-am delectat si cu voi! Am vazut doi parinti seriosi si doua pitice ce se completeaza una pe cealalta atat de frumos.

Iar Emma cu pantofii e ca Alex cu sutienul meu de baie pus dupa gat (incerc de mult sa-l vanez sa-i fac o poza, dar cand ma vede rade si si-l da jos).

 

Alex e bine. Ieri n-a dormit decat o ora la pranz, mai mult n-a vrut nici cu rasete si nici cu plansete.

In schimb are achizitii noi: gata e un fel de gacha, papa (mancarea) e un fel de bapa, cand vrea ceva sa-i dai agita manuta inchizand si deschizand pumnul si rostind ceva intre dai-tie.

Zice ca vaca face mmmm si cocosul coco, iar cand il intreb cati ani are nu mai arata doar aratatorul ci deschide un pic si degetul mare (semna ca nu mai are un an, ci unul si jumatate).

 

Vroiam sa va intreb daca la varsta asta (16-17 luni) este vreun puseu de crestere pentru ca in ultima saptamana nu doar ca a mancat foarte bine si a cerut mereu cate ceva de rontait, dar s-a trezit si peste noapte de 2-3 ori tot pentru masa. Iar daca laptele nu venea instant era jale.

 

Gata pe azi cu vorbaria. Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună sa va fie inima, 

 

Nu de alta dar iar am lipsit mult.  [:)]

 

Ehhh,ce sa fac mai fetelor ca nu reușesc sa fac nici 30% din cat imi propun intr-o zi. Dar asta este,voi avea timp de toate cand o sa crească Celine si o sa ma rog de ea sa mai treaca si pea mine.  [:-)))]

 

De câteva zile suntem necajite ( da, amândouă  ) ca ii ies caninii si are cate un colt iesit la 3 masele ca una a iesit mai mult si colac peste pupăză, a început sa tuseasca putin . Marea problema este ca , desi tuseste rar ,  ii vine sa vomite pentru ca probabil are ceva in gat si chiar vomita si asta se întâmplă de obicei cand e aproape adormita asa ca imi ia foooare mult sa o culc cu dus, curatat , schimbat,  etc . Daar,trec toate . Si ziua nu are nimic,  doar cand doarme se întâmplă.  Imi e si frica sa o mai duc la dr .1, sa nu ia alte minuni de acolo si 2, cum zicea si Soparlica,sar si astia cu medicamentele si antibioticele ceva de speriat. 

 

In rest, ne pregătim de vacanta si noi, la sfârșitul lunii dar pana atunci ne pregătim moral ca practic nu am făcut nimic  ( nici macar sa slăbesc cat voiam,  e prima vacanta in care nu atat cum vreau ) .  

Zic si eu La mulți ani sarbatoritelor noastre dragi, vacanta plăcută celor care au si mai venim.  

 

Pupici cu lipici ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutzule poate are ceva secretii/mucisori si cand se aseaza la orizontala o deranjeaza. Ai incercat sa ii pui putin ser fiziologic caldut si apoi sa o aspiri?

 

Noi iar dormim in masina. Ieri dupa jumatate de ora in masina, jumatate de ora de harjoneala in casa, a mai binevoit sa doarma si in patut doua ore.

 

Ieri am avut si noi un eveniment mai putin placut in parc. O fetiscana invartea si se invartea cu o invartitoare. Noi eram destul de departe de ea, dar nu stiu ce s-a intamplat ca m-am trezit secerandu-i piciorusele lui Alex si in secunda urmatoare l-a si trantit la pamant. Ulterior cand incerca sa mearga facea doi pasi, i se inmuiau picioarele si cadea. Acum schiopateaza putin, dar nici nu imi mai amintesc daca l-a lovit la stangul sau la dreptul.

Am vrut sa merg cu el la un spital sa-i faca radiografie, dar daca am vazut ca nu plange cand calca pe picioruse, am renuntat. Nu de alta, dar fie ma scoteau nebuna pe mine, fie ii gaseau lui cine stie ce (chiar o carie la o masea de minte).

 

Eu va las, sa aveti un weekend frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soparlica are muci dar sunt lichizi. Pun ser si aspir oricum. A fost horror azi noapte, s-a trezit de zeci de ori si a dormit mai mult in brațe. Acum tot in brațe doarme. Problema e ca nu poate sa suga ca ii vin secrețiile alea in gat si vomita dar dupa ce adoarme reușește sa pape.

Aoleu ce frica imi e cand vad copii in parc cu jucării periculoase. Bine ca nu are nimic Alexutz !

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

N-am mai apucat sa intru zilele astea sa mai povestesc ce am facut .

 

Am fost marti (ca luni n-am mai avut timp sa ajung) la dr pentru control sa vada cum se vindeca operatia , si este totul in regula se vindeca bine.

 

Sa va spun sincer ce ma uimit cat de fericita era dr mea pt mine ca nu a iesit ceva grav la biopsie, parca nici ai mei nu s-au bucurat atat :). Este o dr exceptionala si ii multumesc domnului ca am intalnit-o si are grija de mine. Atat mi-a ridicat moralul si mi-a explicat tot, tot ,ce se intampla si ce urmeaza. Rari sunt dr sa empatizeze putin cu pacientul!

 

Lory, ca am zis ca iti spun ce tratament imi da, mi-a dat niste ovule Cerviron o cutie . Ca ziceam de eliminarea Hpv-ului ma refeream ca mi-a dat niste plicuri cu praf Viusid pt intqrirea sistemului imunitar si asa organismul fiind intarit sa lupte sa elimine hpv-ul. M-a chemat la control peste 2 luni si apoi peste 6 luni de la op sa refac toate analizele sa vedem ce si cum.

Iti multumesc inca o data pt cuvintele de sustinere, de altfel, tuturor fetelor de aici va multumesc, au contat enorm pt mine. Sa aveti concediu frumos!

 

Nustiu daca asa repede are efect Fierul administrat Sofiei ( de o saptamana ii dau) dar saptamana asta a mancat F BINE. Si carne si peste si tot ce ii dadeam. Aleluia . Precizare: ea pana acum nu manca carnea si pestele sub nivi o forma!!!! Ahhh si bea si lapte de vaca (zuzu) din canuta ( la fel pana acum nici sa nu il vada).

Doamne ajuta sa ne tina minunea !

 

Cum zicea si Soparlica, intuitia de mame nu ne dezamageste niciodata.

 

In rest este acceasi zbantuita si energica. De duminica dimineata are cativa mucisori si ea si e groaza cand trebuie sa o curat cu batista, dar a invatat zilele astea sa sufle nasul tinandu-si servetelul la nasuc asa. :)

 

Toata ziua intreaba " ce e asta" aratand spre obiecte si eu i le explic. Apoi i le cer sa mi le dea si imi aduce exact ce am cerut. Ma uimeste cat intelege ( de fapt toti copiii) la varsta asta.

 

Sa aveti weekend minunat!!!

Mai vin!

Pupici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...