Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine detine puterea financiara in familie?


Recommended Posts

eu castig mult mai mult decat sotul meu. mai avem si noi discutii din cauza asta, sau mai bine zis din cauza faptului ca eu consider ca daca tot sunt banii adusi de mine eu am si un cuvant mai greu de spus despre cum vor fi cheltuiti. nu pun problema la modul banii mei si banii tai, ci sunt banii nostri. dar spre exemplu prima de craciun (care a fost o suma frumusica) am vrut sa o cheltui pentru mine si am si anuntat acest lucur, caci nu sunt adepta pastrarii de secrete despre partea financiara. domnul a fost frustrat in consecinta. evident ca nu am cheltuit-o pe toata. [gravi] 17+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

in acest moment e sotul care aduce mai multi bani incas, dar au fost perioada cand aduceam eu, sau cand el nu a lucrat deloc, asta a fost cateva luni, si doar din banii mei sa platea rata la casa si masina, dar nu ma deranjeaza.Noi de cand ne cunoastem, de aproape 10 ani, am pus banii la comun.In general cardurile sunt la mine, si de cheltuieli ma ocup eu, datorita serviciului sau. Chiar daca eu castig 1/4 din cat castiga el, nu ezit niciodata sa imi cumpar ceva ce imi doresc, sau el la fel, chiar daca imi cheltui toti baniipe luna respectiva.Insa intotdeauna ii spun ianinte, si imi calculez bugetul sa vad dca ne ajunge pana luna viitoare.Acum a trebuit sa cumparam mobila pentru 2 case, si deciziile le-am luat impreuna, dar am cumparat maruntisuri, gen perdele, paturi, ustensile de bucatarie, covoare, aplici, fara el, si am cheltuit 2 salarii ale mele, dar nu am avut nici o problema, deoarece erau lucruri necesare pentru casa. Nu am cerut niciodata parerea despre o crema sau un parfum, iar lui tot eu ii cumpar cam tot. Eu cred ca intr-o familie nu conteaza cine aduce banii in casa, ca tot pentru amandoi sunt, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Ala care aduce bani mai multi trebuie sa aiba si putere de decizie....nu? [:D]....in firme yo asa vad....actionaru cel mai puternic e si cel ce decide.
sigur nu secretara? [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/timidoasa/detail?.dir=/1cc5&.dnm=df24.jpg&.src=ph"]fetele de pe DC[/url] Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...