Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump versus Hillary


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

chiar asa , despre ce vorbim? obama e un presedinte cu  atata  diplomatie si spontaintate si siguranta in el de nu a vazut america pana acum iar common core e un alt stil de a invata copiii, ce e asa de rau in el?

 

obama  e cel care a luptat pentru cei care  nu au insurence, din nou , ce e asa de rau in asta?

 

 

am raspuns la intrebarile astea. pe mine diplomatia lui, vorbele lui goale nu mm-au incalzit cu nimic. asigurarea sotului meu a crescut de cind cu Obamacare fara sa obtinem beneficii in plus ori alte facilitate.

 

din punctul meu de vedere ne-a offerit numai vorbe goale si mult nonsens in 7 ani de guvernare...iar madam h. nu ar face decati sa-i calce pe urme, si cu mai multa coruptie si minciuni pe tava.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima gogorita iesita din gura lui Trump:

 

http://www.nytimes.com/2016/07/28/us/politics/donald-trump-russia-clinton-emails.html?&target=comments&hp&action=click&pgtype=Homepage&modref=HPCommentsRefer&clickSource=story-heading&module=a-lede-package-region®ion=top-news&WT.nav=top-news#commentsContainer

 

 

Asta este tradare...e crima...cum poti tu, candidat la presendintie, sa instigi pe Rusia sa ingadui hacking la alt politician american?

 

 

 

sistemul era deja hackuit...nu i-a indemnat trump sa hackuiasca...asta e manipularea presei.

el a spus ca ar fi bine sa se faca publice mizerile ascunse de democrati....emailurile "pierdute" ale lui madam h.(stiti...alea care nici fbi-ul nu le mai gaseste...)

 

eu cred mai mult ca democratiilor le tzitzie fundul de ce o mai fi in emailurile astea...si ce o sa mai vina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sistemul era deja hackuit...nu i-a indemnat trump sa hackuiasca...asta e manipularea presei.

el a spus ca ar fi bine sa se faca publice mizerile ascunse de democrati....emailurile "pierdute" ale lui madam h.(stiti...alea care nici fbi-ul nu le mai gaseste...)

 

eu cred mai mult ca democratiilor le tzitzie fundul de ce o mai fi in emailurile astea...si ce o sa mai vina.

Nu cred ca le tzatzaie fundul. E tot manipularea presei.

 

Diferenta intre noi doua este ca eu il privesc pe Trump nu pentru ce a zis el ca face pentru America ci pentru ce zice ca face in politica externa. 

Cu o turcie in coasta in prag de islamizare, cu epurari masive, cu incalcarea flagranta a dreptului omului, sustinuta de Putin, cu o rusie in alta coasta care acapareaza tari, guverne, pe sest, Trump anunta o politica proRusia si pro Putin vorbind de destabilizarea NATO.

Asta este inacceptabil.

 

Iar in ceea ce priveste Obamacare ai dreptate am mai spus-o. Surorii mele, pentru ca depasea un anumit venit i-a marit  copios taxele care merg la obamacare si e si obligata sa vada in jur de 30-40 de pacienti/luna "neasigurati" pentru care nu e platita si e obligata sa stea peste program. Si vorba ei am muncit pe branci, sustinut, sa ajung aici, nu m-a ajutat nimeni, nu mi-a fost usor si cand am ajuns unde am meritat vii si imi iei mie, ma ingreunezi pe mine ca sa dai la altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Răspunsul lui Trump a venit sămbătă, dar a stârnit însă şi mai multe controverse.

„Cred că am făcut o mulţime de sacrificii", a declarat Trump într-un interviu pentru ABC News. "Lucrez din greu. Am creat mii şi mii de slujbe, zeci de mii de slujbe, am construit multe clădiri mari (...) Am avut un succes uriaş. Cred că am făcut destule", a mai adăugat candidatul republican.

 

Aceste afirmaţii au fost ridiculizate pe reţelele sociale, utilizatorii folosind sintagma #TrumpSacrifices pentru a enumera dificultăţi cum ar fi zborul la clasa economică şi practicarea golfului pe un teren deschis publicului larg.

 

Mai mult, Trump a sugerat că mama militarului căzut la datorie în Irak nu a fost lăsată să vorbească, pentru că nu îi permitea religia.

„Stătea acolo, nu avea nimic de spus. Probabil, poate că nu i s-a dat voie să aibă ceva de spus", a declarat Trump.

 

Reacţia lui Trump vine după ce sâmbătă echipa sa de campanie a emis un mesaj total opus: „Căpitanul Humayun Khan a fost un erou al ţării noastre şi ar trebui să îi onorăm pe toţi cei care au făcut sacrificul suprem pentru a menţine siguranţa ţării noastre”.

 

„Sacrificiu - Nu cred că ştie ce înseamnă sacrificiu, semnificaţia cuvântului”, a declarat Ghazala Khan, mama căpitanului Humayun Kahn, ucis într-un atentat cu vehicul-capcană în Irak în 2004.

„Atunci când stăteam în picioare acolo, toată America a simţit durerea mea. Fără să spun un singur cuvânt. Toată lumea a simţit acea durere”, a mai spus ea într-un interviu pentru ABC News.

Paul Rieckoff, fondatorul şi directorul organizaţiei Veteranilor Americii din Irak şi Afganistan, un grup nepartizan cu aproape 200.000 de membri, a catalogat drept „insultătoare, prostescă şi ignorantă” comparaţia făcut de Trump între sacrificiile lui şi cele ale cuiva precum Khan."

 

Acest om este o insulta pentru orice tara, jungla, orice loc pe pamant.

Cu tot respectul pentru cei ce nu sunt de aceeasi parere cu mine, nu reusesc sa le inteleg alegerea, nu pot concepe sa preferi un om atat de arogant si plin de ura. Probabil ca, asa cum am vazut peste tot, oamenii sunt satui de politicieni si promisiunile lor neonorate, insa sa dai putere unor oameni iresponsabili inseamna crima in direct perecum si o grea mostenire si un stigmat nefast pe care le transmiti urmasilor tai.

Sa compari sacrificiul tau pentru a te umple de succes cu sacrificiul celui care moare in slujba tarii, este un tupeu greu de digerat, spune multe despre advaratul caracter al unui om. Sper ca cei care cred ca este o alegere buna sa se trezeasca pana la momentul votarii, nu este vorba de manipulare de presa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parveniti mai mari ca trumpii astia nu am vazut. Nu numai ca el e o insulta dar o mai scoate si pe nevasta-sa in fata care a fost atat de "desteapta" incat sa copie un discurs celebru si sa mai si sustina ca l-a scris ea. Acum mai e si goala prin toate ziarele. 

Nu e goliciune, e arta. [:D]

 

A cunoscut-o pe actuala la o petrecere la care venise insotit. A vazut-o, i-au picat cu tronc picioarele lungi si i-a spus insotitoarei "nu te duci si tu pana la toaleta sa-ti aranjezi machiajul?" ca sa o poata aborda in liniste. Actuala povesteste asta cu mare mandrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca le tzatzaie fundul. E tot manipularea presei.

 

Diferenta intre noi doua este ca eu il privesc pe Trump nu pentru ce a zis el ca face pentru America ci pentru ce zice ca face in politica externa. 

Cu o turcie in coasta in prag de islamizare, cu epurari masive, cu incalcarea flagranta a dreptului omului, sustinuta de Putin, cu o rusie in alta coasta care acapareaza tari, guverne, pe sest, Trump anunta o politica proRusia si pro Putin vorbind de destabilizarea NATO.

Asta este inacceptabil.

 

Iar in ceea ce priveste Obamacare ai dreptate am mai spus-o. Surorii mele, pentru ca depasea un anumit venit i-a marit  copios taxele care merg la obamacare si e si obligata sa vada in jur de 30-40 de pacienti/luna "neasigurati" pentru care nu e platita si e obligata sa stea peste program. Si vorba ei am muncit pe branci, sustinut, sa ajung aici, nu m-a ajutat nimeni, nu mi-a fost usor si cand am ajuns unde am meritat vii si imi iei mie, ma ingreunezi pe mine ca sa dai la altul.

Numai inacceptabil?? Pfui, e dezastru dezastrului, inceputul sfirsitului! 

 

Cu Obamacare ca de obicei se bate in patura de mijloc, nu destul de avuta sa se numeasca bogati, nu destul de saraca sa ia handouts, dar tot timpul mulsa din toate partile. Si eu sint deacord ca trebuia gindit altfel acest sistem. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...