Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump versus Hillary


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of...nu vreau sa discut politica ca ma enervez si ma enervez.

 

Eu sint mare sustinator Bernie Sanders dar "puterile" (mai ales) mediatice au avut un rol MASIV in a o sustine pe Mme Clinton (pe care nu o suport cu tot feminismul meu infocat). De Trump/Drumpf, chiar nu imi merita sa imi consum 0.15 calorii sa dau din taste. 

 

Sint PROFUND dezamagita...voi vota cu Shillary...dar tot asa pe criteriul "votez raul cel mai mic".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump ? Nu se poate ,pai si ce facem cu sustinerea lui fata de Putin ? Va place sa fiti ca in filme dar in realitate nu exista happy end daca asta sta 5 ani la putere !!!! Pe ce considerente il votati ca ii da hispanici afara din tara , doamne sfinge si tratatele care sunt votatae ce face , pune o.bomba la ONU , la NASA, la asta ar fi in stare sa isi bombardeze tara ! Vadim era mic pe langa Trump , este the next Putin Trump ! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Trump ? Nu se poate ,pai si ce facem cu sustinerea lui fata de Putin ? Va place sa fiti ca in filme dar in realitate nu exista happy end daca asta sta 5 ani la putere !!!! Pe ce considerente il votati ca ii da hispanici afara din tara , doamne sfinge si tratatele care sunt votatae ce face , pune o.bomba la ONU , la NASA, la asta ar fi in stare sa isi bombardeze tara ! Vadim era mic pe langa Trump , este the next Putin Trump !

Sì eu văd în omu ăsta o catastrofa. ..adică îl văd cum el se crede de fapt "făptuitorul  lumii " [batcap] .

Madam Clinton îi tine piept văd .. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump e un adevărat pericol.

Este un clovn mediatic.

Un om de afaceri mai mult decit dubios cu un prost palmares in business ... Majoritatea clădirilor sint sub împrumuturi...e îndatorat pina in git.

Este un fascist bigot...il citează pe Mussolini in discursuri.

 

De ce prinde???

 

Avem un președinte nesusținut de un Congress condus de partidul republican care l-au blocat in absolut tot. Nu a existat in istorie mai multa rezistența la inițiative democrate pina acum.

Politica este total polarizată.

Oamenii simpli il vad la televizor bombastic si hazardant in opinii...este colorat la vorba, incita la violenta împotriva mexicanilor, știe sa bage ura intre oameni...si prinde. E un fenomen social îngrijorător. Este exact fenomenul din trecut care prin hate speech insufli in cei mai slabi o ura care ii poate face sa uite de fapt propria condiție. Este un Hitler in devenire.

 

 

Clinton ... Meh.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, eu  inteleg ca subiectul este clinton/ trump, dar vreau sa fac cunoscut ( sau sa reamintesc celor ce deja stiu) ca exista a 3a optiune Libertarianul Gary Johnston. Nu este "the salvation way" dar intre 2 rai poate al 3lea e mai bun ? nu sunt deacord cu multe din viziunile lui dar eu inclin sa merg cu el. Este self made money guy , a fost guvernator the New Mexico, sustine copiii emigrantilor sa aiba statut legit dar si legalizarea universala a ierbii ( marijuana ). Sunt mai multe de spus despre el . Pun la repeZeala citeva link ( good and bad ) http://www.cnn.com/2016/05/29/politics/libertarian-party-nominee-vote/

https://www.washingtonpost.com/politics/is-libertarian-gary-johnson-a-factor-in-clinton-trump-matchup/

Dati voi un search, cititi si despre el.

 Sper sa ajunga sa aiba in poll 15% ca sa intre in debats in the fall.

Vladimir Putin este butoiul de pulbere  iar Trump chibritul .

Clintoana este asa cum este intreaga familie fake, in there for the glory not the work needed. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...