Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump versus Hillary


Recommended Posts

Chiar glumesti, nu?

 

Atitea pagini au curs in care iti doresti judecatori care sa termine cu avortul si casatoriile intre parteneri de acelasi sex si acum te faci ca ploua? 

 

Nu este atac la persoana deloc...iti exprimi nemultumirea fatis cu privire la clinicile Planned Parenthood si le vrei anihilate cu totul.

 

am spus judecatori care printre altele(nu numai asta)... sa nu favorizeze avorturile(prin finantare ).

 

iar clinicile care fac avorturi sa nu mai fie finantate din bani publici...

asa cum districtele scolare, care nu accepta common core...nu au finantare de la guvern.

 

scuza-ma dar nu mai pot continua discutia(pt o vreme)...oricum nu face sens...si e denaturata.

 

nu inteleg, ce vreti de fapt?

este punctul meu de vedere...si atit.

 

acum treb sa lucrez...iar urmatoarele zile sunt plecata(poate voi avea timp sa pot sa citesc de pe tablet, telefon...dar nu pot sa scriu).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

vorbim de America...avortul nu mai e un tabu de mult.

 

asta nu e curaj de aplaudat...

Ba este un tabu, atata timp cat clinicile de planned parenting sunt pichetate frecvent de grupuri care se ocupa sa jigneasca sau sa sperie femeile care intra acolo.

 

Eu nu am facut avort niciodata, dar am ales momentul in care sa devin mama a fost o decizie a mea. Nu vad de ce asta ar fi problema altuia. Cunosc si persoane care au ales sa faca avort, nu pentru ca sunt lipsite de inima si criminale ci pentru ca in situatiile in care se gaseau nu exista iesire. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, asigurarea e obligatorie, nu ai voie sa fii neasigurat.

De aia isi permit atatea, ca spre deosebire de Romania, sunt bani.

 

 

Michelle, dar cu ce te ajuta pe tine daca avortul devine ilegal?

Daca niste necredinciosi care nu cred in religie, nu .ai au voie sa faca avort si trebuie sa nasca copii pe care sa ii abandoneze?

Dormi mai bine noaptea, esti mai implinita?

 

 

 

In momentul in care religia ajunge la putere, apar razboiaele.

Vezi si acum si ai exemple si in istorie.

Cea mai proasta idee e sa implici religia in politica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa a fost de cand lumea si pamantul.

Oamenii au nevoie de religie ca sa supravietuiasca.

Eu sunt agnostica spre ateism, am fost crescuta normal, nu s-a facut presiune cu religia, nu a exagerat nimeni in nici o directie, dar mi-am dat seama pe parcurs ca e ceva ciudat in povestile astea.

 

Vad insa si acum ce ajutor psihic e sa crezi in ceva. Si ii invidiez pe cei care chiar cred ca exista Dumnezeu, Rai samd, ei pot trece mult mai usor peste situatii care pe altii i-ar baga in depresie sau i-ar impinge la sinucidere.

 

Oricat de rau e, poti spune ca asa a vrut Dumnezeu si ca exista un plan.

Si asta ajuta...ajuta mult de tot, te tine pe linia de plutire, te consoleaza, te vindeca.

 

 

 

hai sa luam un habotnic musulman sa ii spunem ca nu exista nici o viata de apoi, ca nu il asteapta 70 de virgine. El e suta la suta sigur ca asa e si renunta la viata asta pt o himera.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa a fost de cand lumea si pamantul.

Oamenii au nevoie de religie ca sa supravietuiasca.

Eu sunt agnostica spre ateism, am fost crescuta normal, nu s-a facut presiune cu religia, nu a exagerat nimeni in nici o directie, dar mi-am dat seama pe parcurs ca e ceva ciudat in povestile astea.

 

Vad insa si acum ce ajutor psihic e sa crezi in ceva. Si ii invidiez pe cei care chiar cred ca exista Dumnezeu, Rai samd, ei pot trece mult mai usor peste situatii care pe altii i-ar baga in depresie sau i-ar impinge la sinucidere.

 

Oricat de rau e, poti spune ca asa a vrut Dumnezeu si ca exista un plan.

Si asta ajuta...ajuta mult de tot, te tine pe linia de plutire, te consoleaza, te vindeca.

 

 

 

hai sa luam un habotnic musulman sa ii spunem ca nu exista nici o viata de apoi, ca nu il asteapta 70 de virgine. El e suta la suta sigur ca asa e si renunta la viata asta pt o himera.

Valeu Xio, nu cred ca are cineva tupeul sa-i spuna unui musulman habotnic ceva! Tu n-ai vazut, te atunca de pe cladiri si apoi te omoara cu pietre (daca mai misti) pentru mult mai putin.

 

Sint complet in asentimentul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

indifferent de cit e la moda PC, orice crestin are aceleasi valori ca si mine...

nici un crestin adevarat de pe lumea asta, nu va spune ca e ok, sa faci avort, sau casatoria e si intre barbat si barbat, sau ca gender fluidity e pe placul lui Dumnezeu.

 

dca Domnul Isus ar sta intr-o clinica de avorturi nu ar spune "e OK,, trebuia sa faci asta...", ar spune ce a spus in Biblie, "te-am iertat, dar nu mai pacatui".

 

cand o femeie gravida e omorita, e considerate crima dubla, dar in cazul avorturilor, acel copil e un "nimic"...fara drepturi,fara statut...fara viata.

 

nu mie rusine sa spun ca vreau un presedinte si guvernanti care au la baza valori crestine.

carora nu le e rusine sa isi declare valorile spirituale si sa le sustina.

 

valorile mele spirituale stau in faptul ca pentru mine toti oamenii sunt egali, indiferent de orice ca sa nu mai enumar toate cele care stau la baza nediscriminarii fiintei umane si din punctul meu de vedere  valorile spirituale nu sunt egale doar cu valorile crestine ci cu toate valorile avand in vedere spiritualitatea  , la un loc. 

 

faptul ca iti dau tie replica este tocmai faptul ca nu imi e rusine sa recunosc asta tie care recunosti public ca  ai doar anumite valori spirituale  ,  si anume cele crestine , nu pentru ca te urmaresc.   

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...