Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump versus Hillary


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

multumesc, mianda!

 

probabil ca majoritatea are o opinie despre avortur,sunt pro sau impotriva...

eu fac parte din categoria celor impotriva avorturilor, si am spus de ce ...nu ma mai repet.

dar asta nu inseamna ca militez pt aceasta cauza, ca stau cu pancarda in mina pe la colturi, sau trag pe cineva de mineca pt ce a facut sau ce va face.

 

cu totii gresim, sau in limbaj crestinesc "pacatuim"...dupa parerea mea, absolut nimeni nu ar trebui sa arate cu degetul pe cineva cand pacatuieste.

 

mai ales in legatura cu subiectul avortyului unde cauzele sunt multiple, lipsa de educatie, saracie,...moralitate scazuta...sau care or mai fi.

 

dupa parerea mea, credinciosii crestini care stau cu pancarderele in mana si arata cu degetul mai bine ar face sa ajunga la radacina problemei si sa sustina societatea, sa sustina familiile , tinerii si mamele incat sa nu se ajunga la avort din aceste cauze.

 

aici, in grupul meu de crestini, de fapt pe la toate bisericile care am fost nu am auzit pe cineva...nici macar o persona, sa se duca sa militeze, sau sa stea cu pancarda in mina sa arate cu degetul pe cineva.

dimpotriva, se organizeaza si se acorda ajutor, material si spiritual ttuturor celor la nevoie...si nimeni nu-si roteste ochii.

 

am sustinut si sustin,ca guvernul sa nu finanteze aceasta practica...cine e pro avort sa faca bine sa contribuie cu bani si sa see autofinanteze. clinicile astea planned parenthood sa isi separe activitatea si sa nu se mai ascunda sub paravanul "sanatatii si preventiei" .

 

in scoli sa se faca aceasta educatie sexuala...sa se spuna tot ce e de spus, dar sa se puna accent pe ce e 100% safe .

 

cu toaletele pt transgenderi...pana si un gay activist-parca fondadorul de la tweeter...a recunoscut ...ca prea se face caz cind nu trebuie...se investec bani in aceste toalete ...si devin mandatorii in loc sa se investeasca in educatie si ajutor impotriva saraciei studentilor.

 

am mai spus ca vreau conducatori crestini pt ca personal am mai multa incredere intru-un crestin decit intr-un ateu.

ca mai sunt si cei care se numesc crestini dar sunt departe de crestinism...sutn ...poate Letitia adduce o lumina in cit de crestini sunt cei care doar sunt botezati....(sa nu se creada ca jignesc vreo denominatiune...categiorie ...ori persoana), ma refer in sensul ca multi se numesc crestini, dar nu sunt pe o cale cresina si nu traiesc o viat acrestineasca.

prin asta nu ma refer ca nu pacatuiesc...tot omul cat traieste pacatuieste...dar un credincios adevarat are "frica"de Dumnezeu, stie ca Dumnezeu ii va cere de socoteala, si incearca , mai ales cei sus pusi in anumite functii, sa se roage inainte de a lua decizi importante si toate deciziile care le ia sa fie din dragoste si respect pt oameni si pt Dumnezeu.

de aceea am spus ca vreau judecatori crestini, si un presedinte sau macar un vice presedinte crestin...asa cum vreau si guvernatori si reprezentati locali crestini. pt ca stiu ca in inma lor, ddaca au credinta devarata nu vor decit binele societatii...si sa-l reprezinte pe Domnul Isus.

 

cum spuen abuflea, parca...nu ma mai intorc la mesaj, ca sunt atitia pastori, preoti corupti...da sunt, pt ca sunt oameni...dar asta nu inseamna ca sunt toti crestinii corupti.

 

scriu repede...ca treb sa si lucrez. sper sa se inteleaga ce am vrut sa spun si daca mai sunt intrebari voi incerca sa raspund.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti plina de prejudecati Michelle, un bun crestin asa cum crezi tu ca esti, nu e asa.

 

cu totii avem prejudecati indifferent ca le scoatem sau nu la iveala. ...

ce te face sa crezi ca eu sunt "plina" de prejudecati...si care crezi ca sutn aceste prejudecati care un "bun 'crestin nu le are, si de ce?

 

gresesti, eu cred ca lumea e impartita in 2: mantuiti si nemintuiti

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Asa...si din cate incerci tu sa ne convingi, inteleg ca mantuitii sunt crestinii, iar nemantuitii restul lumii. Oare nu-i totuna cu ce a spus Letitia, alb si negru?

 

eu nici macar nu incerc sa va conving cu si de nimic...ca de reusita nici atit nu as fi sigura...ca pot sa conving pe cineva!

Doar Dumenzeu poate sa convinga o inima necredincioasa(vorbesc la modul general)

 

nu, nu este la fel!

din ce am citit din Biblie...mintuiti sunt cei care primesc harul, mila, salvarea prin Domnul Isus.

nu scrie in biblie ca daca esti botezat dar nu crezi in Domnul Isus esti mintuit...botezul e rezultatul si un symbol al credintei....nu invers.

 

 

poate Letita are o alta parere.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un simbure de adevar si poate si mai mult poate sa existe...

 

chiar daca nu e fondatorul isis, dar s-a implicat f bine cand a inarmat rebelii si din astia s-a format isis.

 

un raport despre asta aici...dar sunt f multe surse pe ggle sa sustina asta.

 

http://www.breitbart.com/national-security/2016/08/12/fact-check-obama-hillary-founders-isis-bet/

 

depinde ce intelegi tu prin "sursa" [detectiv]  .Breitbart e sursa pentru politica asa cum e Dr. Mercola pentru sanatate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

plange internetul de cite articole sunt...si a fost dovedit asta de banii care H. I-a luat pe discursuri de la facultati(250k/discurs)...in total millioane si milioane....

si se bate cu pumnii in piept ca face colegiul gratis...pai pe ei cine o sa-i mai plateasca pe discursuri sute de mii ? chair asa de nai9v sa fii sa crezi...sau poate acum dupa ce ea si-a facut traista plina nu-I mai pasa.

 

sau banii luati de la wall street....care acum o au la mina...si o face sa taca chitic...

 

Sunt 10 mil castigati de ea din discursuri in 2015 asa cum rezulta din tax return pe care l-a publicat de curand. Uite aici toate veniturile familiei Clinton pe 2015 pe surse ca sa nu mai speculam aiurea. 

 

https://www.hillaryclinton.com/p/files/returns/WJC_HRC_2014_Form_1040.pdf

 

 

Sunt de acord ca s-au cam lacomit dar macar stim cat de lacomi sunt :) Trump cand ne demonstreaza ce good samaritan este? Ni s-au lungit urechile de asteptat  [soricel]

 btw.. Mr. Bush a castigat si el vreo 15 mil din discursuri dupa ce nu a mai fost presedinte ..e drept ca in cativa ani a facut cat Bill in sase luni..ce sa faci? nu are toata lumea farmecul lui Bill  [:D]

 

 

majoritatea scolilor de la care a primit banii sunt particulare si vor fii in veci si pururi particulare..nici ea si nici Bernie nu a spus ca va face gratis facultatile particulare ci pe cele de stat. 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...