Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump versus Hillary


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, hai sa ne mutam la sufletul credintei.....

Pe mine una si la topicul asta mai convins.

Chiar cu am nimic cu credinta ta, dar la un moment dat nu conteza de subiect tu tot acolo ajungi.

Banuiesc ca pentru tine credinta e totul dar citeodata devine obositor.

am spus  sa vb despre asta la  sc....dar daca citeai citeva pagini in urma antmil  si alte fete au inst sa le raspund aici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, am citit cu atentie...zau ca am senzatia ca uneori chiar vorbesc degeaba. Si eu si alte fete ti-au dovedit negru pe alb ca nu exista bani federali in avort. Nu exista...sint fonduri private. Dar tu o tii una si buna, una si buna, una si buna pe a ta. Aici devine usor deranjant...stiu ca tu nu te documentezi in mare parte singura si spui ce auzi de la unii si de la altii dar chiar este un fapt verificabil: nu sint bani federali in avort. Fa si tu un "leap of faith" si chiar intelege trebusoara asta simpla. 

 

Te intrebasem daca un furt justifica alt furt? Sau daca o minciuna justifica alta minciuna?

 

Candidatul Trump minte frecvent, a inselat, distorsioneza...cum se "spala" aceste pacate daca le fac altii? Chiar incerc sa inteleg rationamentul...iti dadusem exemplul cu copiii la scoala care fura un creion...nu mi-ai raspuns. Daca sotul tau te inseala, si iti spune ca si vecinul inseala, il ierti? Ii mai dai o sansa? Cita incredera mai ai in el? In el, sotul tau...nu vecinul.

 

Stii ca Hillary este credincioasa? Pe Trump l-ai vazut in biserica? Contaza sa poti separa religia de politica...conteaza al naibii de tare atunci cind vrei cu adevarat sa protejezi drepturile TUTUROR...nu doar al citorva..chestie care iti scapa rau de tot.

 

Uite: http://www.politifact.com/truth-o-meter/statements/2016/jun/24/donald-trump/what-do-we-know-about-hillary-clintons-religion-lo/ 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, am citit cu atentie...zau ca am senzatia ca uneori chiar vorbesc degeaba. Si eu si alte fete ti-au dovedit negru pe alb ca nu exista bani federali in avort. Nu exista...sint fonduri private. Dar tu o tii una si buna, una si buna, una si buna pe a ta. Aici devine usor deranjant...stiu ca tu nu te documentezi in mare parte singura si spui ce auzi de la unii si de la altii dar chiar este un fapt verificabil: nu sint bani federali in avort. Fa si tu un "leap of faith" si chiar intelege trebusoara asta simpla. 

 

Te intrebasem daca un furt justifica alt furt? Sau daca o minciuna justifica alta minciuna?

 

Candidatul Trump minte frecvent, a inselat, distorsioneza...cum se "spala" aceste pacate daca le fac altii? Chiar incerc sa inteleg rationamentul...iti dadusem exemplul cu copiii la scoala care fura un creion...nu mi-ai raspuns. Daca sotul tau te inseala, si iti spune ca si vecinul inseala, il ierti? Ii mai dai o sansa? Cita incredera mai ai in el? In el, sotul tau...nu vecinul.

 

Stii ca Hillary este credincioasa? Pe Trump l-ai vazut in biserica? Contaza sa poti separa religia de politica...conteaza al naibii de tare atunci cind vrei cu adevarat sa protejezi drepturile TUTUROR...nu doar al citorva..chestie care iti scapa rau de tot.

 

Uite: http://www.politifact.com/truth-o-meter/statements/2016/jun/24/donald-trump/what-do-we-know-about-hillary-clintons-religion-lo/ 

 

1.

antmil nu stiu de ce te tot repeti ca mi-ai /mi-ati dovedit ca PP nu e finantata de govern, sau de stat...cand scrie clar negru pe alb ca este...

 

doar daca caut asa...la repezeaza si dau peste articole cum e asta,de pe wiki:

The organization has a combined annual revenue of US$1.3 billion, including roughly US$530 million in government funding such as Medicaid reimbursement

 

daca nu am insel reppublicanii au venit cu idea ca, clinicle care ofera health services sa fie separate de cele care ofera abortion...si in felul asta sa fie lucrurile cit mai clare unde, cum si pe ce se duc banii din taxele oamenilor.

 

ombama mai recent chiar a a amenitat statele care refuza sa mai finanteze PP ca e illegal ce fac.

 

deci nu stiu cum poti sa spui ca sunt finantate doar cu bani private.

 

2.

ma repet pt a nshpemia oara ca eu si milioane de oameni credem ca trump a mintit mai putin. il face nevinovat, il face candidatul perfect? nu!

 

am spus eu ca e crestin, sau , ca cred ca e crestin?nu! si el ca si multi altii se numesc ca sunt crestini..dar numai Dumenzeu stie .

 

si ce putem face cind doar astaia 2 candideaza (nu e cazul sa mai mentionam pe cei care nu au sanse)?

 

dupa parerea mea ,madam H a mintit cat a ocupat functii in care reprezenta interesele poporului....si prin asta o consider mai vinovata decit trump.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1.

antmil nu stiu de ce te tot repeti ca mi-ai /mi-ati dovedit ca PP nu e finantata de govern, sau de stat...cand scrie clar negru pe alb ca este...

 

doar daca caut asa...la repezeaza si dau peste articole cum e asta,de pe wiki:

The organization has a combined annual revenue of US$1.3 billion, including roughly US$530 million in government funding such as Medicaid reimbursement

 

daca nu am insel reppublicanii au venit cu idea ca, clinicle care ofera health services sa fie separate de cele care ofera abortion...si in felul asta sa fie lucrurile cit mai clare unde, cum si pe ce se duc banii din taxele oamenilor.

 

ombama mai recent chiar a a amenitat statele care refuza sa mai finanteze PP ca e illegal ce fac.

 

deci nu stiu cum poti sa spui ca sunt finantate doar cu bani private.

 

2.

ma repet pt a nshpemia oara ca eu si milioane de oameni credem ca trump a mintit mai putin. il face nevinovat, il face candidatul perfect? nu!

 

am spus eu ca e crestin, sau , ca cred ca e crestin?nu! si el ca si multi altii se numesc ca sunt crestini..dar numai Dumenzeu stie .

 

si ce putem face cind doar astaia 2 candideaza (nu e cazul sa mai mentionam pe cei care nu au sanse)?

 

dupa parerea mea ,madam H a mintit cat a ocupat functii in care reprezenta interesele poporului....si prin asta o consider mai vinovata decit trump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1.

antmil nu stiu de ce te tot repeti ca mi-ai /mi-ati dovedit ca PP nu e finantata de govern, sau de stat...cand scrie clar negru pe alb ca este...

 

doar daca caut asa...la repezeaza si dau peste articole cum e asta,de pe wiki:

The organization has a combined annual revenue of US$1.3 billion, including roughly US$530 million in government funding such as Medicaid reimbursement

 

daca nu am insel reppublicanii au venit cu idea ca, clinicle care ofera health services sa fie separate de cele care ofera abortion...si in felul asta sa fie lucrurile cit mai clare unde, cum si pe ce se duc banii din taxele oamenilor.

 

ombama mai recent chiar a a amenitat statele care refuza sa mai finanteze PP ca e illegal ce fac.

 

deci nu stiu cum poti sa spui ca sunt finantate doar cu bani private.

 

2.

ma repet pt a nshpemia oara ca eu si milioane de oameni credem ca trump a mintit mai putin. il face nevinovat, il face candidatul perfect? nu!

 

am spus eu ca e crestin, sau , ca cred ca e crestin?nu! si el ca si multi altii se numesc ca sunt crestini..dar numai Dumenzeu stie .

 

si ce putem face cind doar astaia 2 candideaza (nu e cazul sa mai mentionam pe cei care nu au sanse)?

 

dupa parerea mea ,madam H a mintit cat a ocupat functii in care reprezenta interesele poporului....si prin asta o consider mai vinovata decit trump.

 

Nu-i suficient sa citesti...trebuie sa si intelegi ce citesti. Da, PP are bani de la federali pentru tot altceva in afara de avort.

 

Te rog din suflet...citeste cu atentie aici:

 

http://www.npr.org/sections/itsallpolitics/2015/08/05/429641062/fact-check-how-does-planned-parenthood-spend-that-government-money

 

 

La restul intrebarilor nu mi-ai raspuns pentru ca e clar ca stii raspunsul dar il ocolesti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, pe cuvint daca inteleg de ce te agiti asa. Tu nu ai drept de vot, de pe forum mare majoritate nu voteaza in America iar cei care voteza sint sigura ca deja stiu cu cine.

De citeva pagini te agiti de zici ca votul american depinde de forum. 

 

 

ce te face sa crezi ca ma agit?

sunt cit se poate de calma...vorbim, ne spunem pareri...eventual mai "dam " cite o info celor care au grija de dosarele personale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

dca Domnul Isus ar sta intr-o clinica de avorturi nu ar spune "e OK,, trebuia sa faci asta...", ar spune ce a spus in Biblie, "te-am iertat, dar nu mai pacatui".

 

Sunt curioasa, la fel i-ar zice si unei femei violate? Sau unei fetite abuzate de cineva din familie?

 

Nu toate sarcinile se intampla pentru ca femeia in cauza nu a stiut de contraceptie. Sunt nuante atat de multe care ar trebui luate in considerare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...