Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trump versus Hillary


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Treaba cu zidul e complicata...oamenii chiar cred ca pui un zid si gata ca si cind ai pune un gard cu nea Gigel din vale...sint 2000 de mile de teren de acoperit. Trece prin 4 state. Trece prin domeniu privat care va dura ani de zile de litigiu sa il scoti in eminent domanin, trece prin munti...E o imensa gogorita menita sa prinda la xenofobi.

 

Costurile sint absolut imense...si se asteapta ca Mexic sa il plateasca? Aberant. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah...si mexicanii sint OK sa culeaga fructe si legume, sa faca curatenii la americani si sa lucreze in constructii...dar sa le dai copiii la scoala ca sa ii educi si sa nu ai probleme mai tirziu, nu-i OK.

 

A existat un program de migrant workers...s-au trezit citiva republicani sa spuna ca mexicanii le fura joburile la americani si au suspedat programul respectiv. Ca atare, au fost zeci de ferme care au dat faliment ca nu au avut culegatori de legume/fructe. A pasat cuiva? Nu...au ramas cu retorica, cu oameni in faliment si altii fara servicii chiar si temporare. Nici un american nu s-a inghesuit la munca multa pe bani putini. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat pentru ca in zona unde sta sora mea sunt foarte multi mexicani. Ea insasi avand la curatenie 2 mexicance si pentru curte alti 2. Sunt considerati foarte muncitori si cinstiti. Sunt politicosi, nu-i vezi, nu-i auzi.

 

Singura sa zic asa problema de care s-au plans, unii, e ca sunt galagiosi (la ei acasa) si stau multi intr-o casa. Si in zona unde locuiesc ei scad preturile la case sau sunt mai greu vandabile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti cu mexicanii? Care-i treaba?

 

eu personal nu am nimic...cum spuneam in urma cu citeva luni, cand lumea pe forum era oripilata de ce nu raportez mexicanii illegali...care muncesc la negru.

 

muncesc din greu si oricit ar spune americanii ca le ia joburile, eu nu cred ca ei s-ar duce pe cimpuri sa stea cocoshati sa sape/sa culeaga pt $7/hr.

 

problema se pune ca sunt cei care aduc droguri in tara si fac crime/omoruri(f multe cazuri raportate)...si nu pot fi trasi la raspundere ca nimeni nu stie cine/unde sunt si f greu de prins .

 

http://www.fairus.org/issue/examples-of-serious-crimes-of-illegal-aliens

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah...si mexicanii sint OK sa culeaga fructe si legume, sa faca curatenii la americani si sa lucreze in constructii...dar sa le dai copiii la scoala ca sa ii educi si sa nu ai probleme mai tirziu, nu-i OK.

 

A existat un program de migrant workers...s-au trezit citiva republicani sa spuna ca mexicanii le fura joburile la americani si au suspedat programul respectiv. Ca atare, au fost zeci de ferme care au dat faliment ca nu au avut culegatori de legume/fructe. A pasat cuiva? Nu...au ramas cu retorica, cu oameni in faliment si altii fara servicii chiar si temporare. Nici un american nu s-a inghesuit la munca multa pe bani putini. 

 

din cite stiu acest program inca mai exista.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Migrant_and_Seasonal_Agricultural_Workers_Protection_Act

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de imigrantii care trec illegal frontiera, mai ales cei din mexic care aduc droguri.

 

sau imigrantii sirieni pe care H. vrea sa-i aduca fara sa stie cine sunt....si impotriva carora sunt atitea state, care sub nici o forma nu accepta sa primeasca.

 

impotriva imigrantilor ilegali sunt atitea state, indifferent ca sutn democrati sau republicani nu numai trump si o mina de republicani.

 

zidul cu mexicul oricit de hilara a fost idea la inceput din cite stiu e favoritzata de jumatate de americani.

 

de unde ai informatia asta? de pe Fox News?

uite ce zic sondajele de opinie

http://www.pewresearch.org/fact-tank/2016/04/15/americans-views-of-immigrants-marked-by-widening-partisan-generational-divides/

34% aproba zidul cu Mexicul si 84% din cei care aproba sunt votantii lui Trump

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In park in NY statuie nud a lui Trump, nu pun poza ca e hidos  [:-)))]

 

Apasati aici: http://patch.com/new-york/new-york-city/nyc-parks-department-mocks-donald-trump-statues-tiny-penis

 

NEW YORK, NY — After a long morning being ogled and groped by hundreds of gleeful New Yorkers in Union Square, a fully nude, life-sized and woefully under-endowed Donald Trump statue installed by guerrilla street artists was ripped from its base and transported off site Thursday afternoon by employees with the New York City Department of Parks and Recreation.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...