Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump versus Hillary


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca boul de Bush nu venea cu minciuna ca irak are arme chimice, uk, australia si polonia nu ar fi atacat niciodata Irakul. Hai sa nu ne mai facem ca nu stim ce s-a intimplat.

 

In 2008 cine era presedinte in state?

 

oh well, de ce l-au crezut?

 

plus ca si  Democratii (Clinton a votat " pentru")  au sustinut si aprobat  invasia in irak....deci nu e doar Bush si republicanii responsabi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta am spus si eu, ca nu se traieste MAI bine de cind cu obama, si lucrurile nu stau asa pe roze.

Dezideratul este sa traiesti mai bine, dar cum prapastia dintre deziderat si realitate e uneori prea mare incat sa fie atins in scurt timp, atunci urmatorul indicator al unei guvernari bune este ca lucrurile s-au mbunatatit si nu s-au inrautatit. Actualmente venitul a crescut cu 5 procente, unemploymentul a scazut simtitor, a crescut acoperirea asigurarilor de sanatate. Toate astea sunt pasi in directia buna. 

Oricum guvernarea nu se face la nivel de nevoi personale, adica presedintele nu ia o decizie ca lui Michelle sau Madanic ii creste costul asigurarii, rent-ul sau mortgage-ul, e ceva mai macro de atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, normal am inteles ce vrei sa spui si asta nu e o discutie usoara pt noi pe forum acnd adevarul adevarat poate numai o mana de oameni il stie...noi doar ne formam pareri in functie de ce ni se prezinta si de ce vedem in jurul nostru.

 

era normal sa se imbunatateasca lucrurile comparativ cu  2008 ..dar asta nu inseamna ca Obama a facut miracole, si ce bine e in tara.

multi ii dau credit lui bush pt masurile luate in toamna lui 2008 , cu ajutorul carora economia a inceput sa se redreseze cit de cit.

chiar si acum in 2016, cresterea economiei e la un nivel f redus comparat cu alti ani si alte guvernari din trecut.

 

unemploymentul era mai scazut in urma cu 10 ani.

income-ul era mai ridicat atunci decit acum

de national debt stie toata lumea ca s-a dublat

iar cu asigurarile de sanatate a crescut 'acoperirea" ca a fost obligatory dar cu ce pret?

etc..etc...nu ma apuc de statistici...sutn in America de 19 ani si stiu cum se traia, cum se traieste...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...