Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump versus Hillary


Recommended Posts

glumesti , nu?

 

Deloc ...

 

The Common Core State Standards are a clear set of shared goals and expectations for the knowledge and skills students need in English language arts and mathematics at each grade level so they can be prepared to succeed in college, career, and life.

 

Copiii mei au preformat foarte bine in mediul "common core" si pe mine ma intereseaza foarte tare, unde se situeaza ei din punct de vedere al cunostintelor vis-a-vis de toti copiii statului in care traim.

 

De ce este un dezxastru pentru tine ? As dori sa imi explici in cuvintele si convincerile tale, nu sa imi dai links de pe net.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai stii cum vad eu problema?

 

Daca singura calitate pe care bat moneda este ca eu sint un geniu in business si imi merge brici si sint "really' really rich", atunci ma astept la o coduita in business, un istoric solid, nite "returs" grozave...ceva in genul Warren Buffet...Steve Jobs....Bill Gates. Da, sint de acord ca orice business are un element "neigienic" dar Trump nu are nici un fel de reputatie in cercurile de afaceri. Reputatia lui este doar la televizir. Crede-ma ca stiu ce spun...sint in bransa. Sint mai aproape decit realizezi.

 

Din pacate, Trump in business nu are decit un brand si atita tot. Nu are bani lichizi, nu are proprietati, nu are nimic solid...totul e pe nisip. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deloc ...

 

The Common Core State Standards are a clear set of shared goals and expectations for the knowledge and skills students need in English language arts and mathematics at each grade level so they can be prepared to succeed in college, career, and life.

 

Copiii mei au preformat foarte bine in mediul "common core" si pe mine ma intereseaza foarte tare, unde se situeaza ei din punct de vedere al cunostintelor vis-a-vis de toti copiii statului in care traim.

 

De ce este un dezxastru pentru tine ? As dori sa imi explici in cuvintele si convincerile tale, nu sa imi dai links de pe net.

n-am timp sa raspund, plec la piscina ca se inchide in citeva ore.

 

ps. ai vorbit personal cu profesoare despre common core?

pps. si William  a performat f bine cu cc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

s-a discreditat singura prin minciuna si incapacitate .

 

Again, tii cu Trump prin discreditarea lui Hillary ...

 

Alegerea unui presedinte se face pentru ca iti place platforma lui, viziunile, planurile ...nu pentru ca iti place ce copiii educati are.

 

Este demagog Michelle, numai vorbe goale ...nimic solid, nimic serios. Spune lucrurilor pe nume, ceea ce nu e rau, dar nu vine cu solutii ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am timp sa raspund, plec la piscina ca se inchide in citeva ore.

 

ps. ai vorbit personal cu profesoare despre common core?

pps. si William  a performat f bine cu cc.

 

Tu...ce zici, tu...Michelle...nu ce zice profesoara, nu ce zice nenea de la Fox News, nu ce zice Giuliani faimosu'

 

Tu, ce parere ai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Again, tii cu Trump prin discreditarea lui Hillary ...

 

Alegerea unui presedinte se face pentru ca iti place platforma lui, viziunile, planurile ...nu pentru ca iti place ce copiii educati are.

 

Este demagog Michelle, numai vorbe goale ...nimic solid, nimic serios. Spune lucrurilor pe nume, ceea ce nu e rau, dar nu vine cu solutii ...

 

Nici macar nu spune lucrurilor pe nume dar canalizeaza tot rasismul, xenofobia, homofobia si frustrarea multora. Prin sintagma "spune lucrurilor pe nume" da voie sa dea cu barda in milioane de oameni.

 

Sa nu uitam ca asa s-a ridicat si Hitler...seamana traiectoria. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revenit.

 

dupa 3 ani de CC la scoala am vazut ca:

dupa terminarea clasei a 3-a doamna s-a pensionat mai devreme , spunind ca ea nu va preda niciodata dupa aceasta programa

in clasa 4-a primul an a fost confuzie totala, doamna le pune avideo sa invete dupa el. toata vara fusese obligata sa participle la cursuri sa stie cum sa-si "invete studentii"

parintii erau revoltati de cerintele la teste (sa explicit in cuvinte de ce 30-50 =90) , copiii erau confuzi...am vazut asta prin lucrarile care mi-au trecut prin mana.

clasa 5-a doamna lui W. ii invata si dupa vechiul system si dupa noul...doar doar copii se vor allege cu ceva. era f revoltata de noul system.

in clasa 6-a (middle school)unii parniti si-au retras copiii de la scoala preferind homeschooling sau privat.

profesoare (care le cunosc) au demisionat, au trecut la meditatii particulare sau scoli private din motivind Cc.

 

pt mine personal nu a facut mare diferenta , poate doar primele 6 luni, cand il exaspera pe William scrisul aberatiilor ,care nu-l ajuta cu nimic.

Cc pt copii ca ai nostril care sunt above standard e ok...dar pt cei average e o mare bataie de cap si abia fac fatza.

 

teste sa iti vezi nivlelul copilului printer altii din stat erau si innainte...deci nu stiu cita diferenta face...oricum nu vedem testele sa stim ce e in ele.

 

despre curriculumul lui  pearson folosit se vorbeste atita, ca e innadecvat, nu pot sa spun prea multe ca nu am cu ce sa-l compar...nu am trecut prin scoala sa stiu altele cum au fost. stiu doar ce aflu de la alti parinti /profesori.

 

districtele scolare au fost pur si simplu strinse cu usa sa adopte common core, ca altfel nu mai erau finantate.

s-au investit millioane, billioane in sistemul asta...care nu se arata a fi  mai bun...si care nu lasa mina libera scolilor sa adopte ce vrea, ce crede de cuvinta.

 

cand statul/guvernul te stringe cu usa...libertatea zboara pe geam.

 

la fel si cu medicalul...cu vaccinurile obligatorii, cu asigurarile medicale obligatorii dar la preturi exagerate... etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am mai spus in urma cu citeva pagini...as fi preferat un alt candidat nu pe trump dar daca e sa aleg unul dintre trump si Hilary il prefer pe el.

 

stiu ca nu va face tot ce spune, stiu ca poate nu e chiar asa de bun pe cit se lauda...iar ca orice "afacerist" oricind I se pot gasii bube...stiu ...dar personal am mai multa incredere in el,

 

sper sa faca zidul, sa nu primeasca sirieni, sper sa anuleze asigurarea medicala si sper sa anuleze si common core-ul...sa nu mai finantam iranul,  sa intareasca armata, si sa ii puna in furca pe hotii de pe wall street...sper sa aduca joburile acasa , sa acorde ajutorul cuvenit veteranilor...etc..

 

cu toate ca sunt destul de feminista si as fi vrut sa aleg o femeie...si as fi vrut pe cienva cu experienta...dar pur si simplu nu as mai suporta sa vad ca se continua pe aceeasi linie ca pana acum...asa cum e evident cu ea.

 

e ca si cum mi-ai prezenta 2 meniuri, unul care stiu ca m-a durut stomacul de la el, si unul nou...as allege pe cel nou/necunoscut...si gata...macar am o sansa ca nimeresc poate ceva mai bun.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...