Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Calendarul gradinarului vesel (31)


Recommended Posts

    Mianda,daca as avea asa jardiniere frumoase cred ca toata ziua le-as poza.Super!

    Mey Strumphy "bobul" tau nu arata nici a mazare,nici a bob [:-)))] .Sunt curioasa ce va fii in final:))).Copiii cand contribuie la cresterea unei legume sunt mai curiosi de gust...daca va contribui si la gatirea legumei e si mai mare curiozitatea.

    Eu nu am facut nimic ieri,termometru' a sarit de 40gr si avantul meu a disparut.Am tuns numai iarba din curte si am udat una-alta spre seara(iarba am tunso pe la 6dimi...ca sa dau trezirea tuturor [:D] ).

    Ah,mint...am semanat intr-o jardiniera ridichi si in alta patrunjel cu frunza creata.As mai pune varza de toamna,dar sa vad cat chef am luni.Cica va ploua luni din nou:(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianda,ce frumoase sunt si petuniile si lobeliile!!!!

 

Mie incep sa-mi infloreasca crinii!!! [pk] [pk]

 

As vrea sa fertilizez si eu florile din gradina,insa sunt imbibate cu apa de la ploile cazute,asa ca nicio sansa!!!

 

Cochetez cu ideea de a-mi cumpara un trandafir!Sa vad...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru aprecieri! 

Daca ati sti ce mult imi doresc o gradina...O si visez asa, pe o panta insorita... [:)]

Astept sa vina in relitatea mea. E acolo, undeva...

 

Ma pregatesc sa merg la o expozitie de flori. Cand ma intorc va povestesc cum a fost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa faci si poze!

Ce poze sa fac? Nu m-a dat pe spate nimic de pe-acolo. Erau doar flori obisnuite de gradina si nici alea foarte spectaculoase.

Am vazut c-a avut mult succes la public floarea aia mov care infloreste aproape ca ceapa, parca Allium ii zice. Dar mie nu-mi place.

De iesire nu mi-a parut rau ca a fost foarte placut afara, insa mi-a parut rau de bani. 7 euro intrarea de persoana mi s-a parut foarte mult si nici macar n-am avut ce vedea.

Alta data voi sti. Mai bine ma duc sa-mi clatesc ochii la Obi ca acolo e gratis. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am vazut rosia lui moon16, mi-am adus aminte ca azi la expozitia mea de flori era si un stand cu legume si fructe de vanzare. Era o ingramadeala pe acolo ca nu stiam ce se da. Gusta lumea rosii bio din Italia. Costau 5 euro 250g.  [batcap] 20 euro kg! Cand am vazut cat costa nici n-am mai gustat sa vad daca au sau nu gust de rosii adevarate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...