Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Calendarul gradinarului vesel (31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 536
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Galbioara asta ,cam turtita d eploaie(a tras o torentiala inainte de a face pozele)care acum infloreste si e tare frumoasa(mai am una primita de ziua mea,insa a lucrat sotul ieri in gradina si a muta-o de la locul ei,asa ca nu apare in poze).

 

Galbioara,crinii si phloxul sunt d enaul trecut(crinii sunt de fapt de vreo 4 ani)

 

 

post-33577-0-78556400-1467561348_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, foarte frumosi crinii tai. Ma bate gandul sa-mi cumpar si eu ca am un ghiveci mare neocupat. Dar ce faci cu ei iarna? lasi bulbii in pamant? Daca da, unde tii ghiveciul? Mai uzi pamantul iarna?

mianda,intr.un singur an(in primul daca nu ma insel)i-a despartit sotul ca se inmultisera mult,o parte i-am bagat in garaj si o parte i-am lasat in ghiveciul din poza.

 

Aia idn garaj,greu si-au revenit dupa ce i-am replantat in ghivece,cel ce a ramas asa(cel din poza)se face din an in an mai furmos.Anul asta nu a fost vremea prea buna,nu aua vut caldura si soare ,cind le-a trebuit!!!

 

Si da,afara stau toata iarna,intr-un an i-am adapostit sub masa de pe terasa(dar neacoperiti)cind s-au anuntat ceva geruri foarte mari.In rest,acolo stau tot anul,inclusiv iarna!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...