Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Calendarul gradinarului vesel (31)


Recommended Posts

     La mine sunt ok momentan...parca mai seamana a vara.De vineri incepe canicula si tot atunci vom pleca si noi in concediu...ma doare de gradina dar nu ma risc sa merg la munte dupa ce recoltez tot,ma apuca septembrie si vreme de plaja nu as mai prinde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La mine ieri au fost aproape 32 de grade si umiditate 60%. Nu am apucat sa fac nimic.

M-am apucat de curatenie generala, nimic nu a scapat nemutat si ne sortat - am aruncat o gramada,

Mai aveam bucataria dar sper sa o  termin miine ca de vineri am husband acasa  [:)]

Si saptamina viitoare plecam. 

Am reusit chiar sa vopsesc si magazia, mai am un gard dar dupa ce ne intoarcem. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Concediu placut Abule si relaxant la maxim!

     La noi s-a racorit bine de sambata trecuta,se anuntau iar inundatii,dar ne-a ocolit...in schimb vremea a devenit ca de septembrie.A fost bine pt ca am putut lucra aproape toata ziua in gradina,sa las cat de cat totul in ordine...nu ca as gasi la fel,riscul meseriei [:D] .Recolta de fasole boabe a depasit 30kg...socrela a fost incantata [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, eu cind vin in Ro sigur te vizitez.

Cind eram mica mergeam la bunica din partea mamei la Pitesti.

In buzunarul de la pantaloni aveam mereu un pumn de sare.

Mincam tot ce prindeam prin gradina: rosii, castraveti, fasole, ardei ......nu mai vorbesc de fructe.

Varul meu de-o seama cu mine dar de doua ori mai mare fizic......ma catara in toti copacii. Ce cirese, visine si niste caise imense...... Nu cred ca am mai mincat vreodata asa bunatati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

La mine gradina a suferit rau cu valul asta de caldura. Eu a trebuit sa plec de urgenta in Ro la o inmormantare si am lasat instructiui domnului sot, dar tot mi-a ars cateva flori. [doh]  O verbena, 2 hortensii care-s parlite pe jumatate de soare, una are florile arse putin si alta si frunzele. Un impatiens e cam ars, nu i-a pus apa deloc desi a fost sub nasul lui.. niste dalii le-a udat cu furtunul cu setarea pe ploaie si nu a ajuns apa la radacina, frunzele fiind foarte bogate si apa s-a scurs pe alaturi. In rest lobeliile din cosul agatat pe perete sunt cam suparate, dar ieri dimineata le-am pus la toate putin ingrasamant si sper sa isi revina. Noi maine dimineata plecam in vacanta si am lasat cheile la vecina sa vina sa le ude. Oricum s-a mai racorit, dar a fost canicula in toata regula, de sambata incoace, pana ieri intre 34-36 grade. Ceva de groaza pentru Londra, irespirabil. Si precum in Londra mereu e mai cald decat in afara, s-au simtit cu mult mai multe. Plus umiditatea, chin si pentru oameni dar si pentru plante. Sper cand revin sa le gasesc cat de cat ok, daca nu, asta e. O sa pun altele de toamna si la anu` nu o sa imi mai pun concediul in mijlocul verii [:D] 

 

Va las cateva poze cu gradinuta mea inainte de a pleca eu in Ro joia trecuta. Acum au mai inflorit niste clematis si restul de flori sunt mai bogate in flori si mai colorate parca. Crinul african e superb si inflorit la maxim. La anu` o sa imi iau mai multi care-s tare frumosi. Am mutat inainte de a pleca o petunie curgatoare intr=un ghiveci mai mare, ca in ce era era micut si acum e toata o floare si mare, foarte foarte bogata. Sper sa nu moara cat suntem plecati ca mi-ar parea rau.  Tufa de levantica e toata o floare si miroaseee.... o gramada de albinute sunt pe flori mereu!  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphy, Ioana, cum adica s-a parlit hortensia? Adica are cateva frunze mai maronii pe margini? Pai ale mele au multe frunze asa...dar si multe verzi frumoase. Pfuiii, eu am crezut ca asa e normal........Tb sa le fac ceva? Eu le ud, asa de 2 ori pe sapt...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...