Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Calendarul gradinarului vesel (31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 536
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Nu am vazut,dar cum nu m-a interesat nici nu m-am uitat daca sunt indicatoare.E traseul meu pe care merg zilnic la pescuit.Fac cam 1km pana la locul de pescu scurtat prin padure dar trec pe langa rau.Va mai pun poze,dar imi amintisem tarziu.Nu prea e nimic de vizitat aici,doar o pastravarie la vreo 6km(unde intri numai daca cumperi peste),dar e natura,aer,apa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Nu am vazut,dar cum nu m-a interesat nici nu m-am uitat daca sunt indicatoare.E traseul meu pe care merg zilnic la pescuit.Fac cam 1km pana la locul de pescu scurtat prin padure dar trec pe langa rau.Va mai pun poze,dar imi amintisem tarziu.Nu prea e nimic de vizitat aici,doar o pastravarie la vreo 6km(unde intri numai daca cumperi peste),dar e natura,aer,apa...

Am inteles,am crezut ca faceti voi drumetii pe trasee prestabilite !

 

Vacanta frumoasa in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am inteles,am crezut ca faceti voi drumetii pe trasee prestabilite ! Vacanta frumoasa in continuare!

    Saru'mana!

    Sotul zice ca sunt trasee indicate cu buline pe copaci,dar noi cum nu suntem cu drumetiile nu le-am bagat in seama:))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphy, Ioana, cum adica s-a parlit hortensia? Adica are cateva frunze mai maronii pe margini? Pai ale mele au multe frunze asa...dar si multe verzi frumoase. Pfuiii, eu am crezut ca asa e normal........Tb sa le fac ceva? Eu le ud, asa de 2 ori pe sapt...

 

Da, s-au uscat pe margini nu numai frunzele, dar si florile. 

 

Hortensiile alea 2 de le-a parlit soarele cat am fost eu in Ro la inmormantare tot urat arata, dar nu mai rau, acum dupa vacanta. 

 

MI-a udat vecina florile. A spus ca a fost o sapt dupa ce am plecat noi, foarte cald si le-a udat aproape in fiecare zi. Saraca, la cate am si cat de des a fost sa le ude, nici nu stiu ce sa ii iau cadou. Mai ales ca si pleaca in alt oras in curand, se muta definitiv. Ma gandeam sa merg la M&S sa ii iau o orhidee de aia mare frumoasa, ca stiu ca ii plac si ei. 

 

Deci florile mele au supravietuit caldurii londoneze cat am fost plecati. Doar panselutele erau cam urate si le-am aruncat. O sa pun altele de toamna in locul lor in cele 2 ghivece. 

 

Verbena cea parlita de soare si de domnu sot [:D] care a uitat sa o ude vad ca isi revine. I-am pus niste plant food atunci cand am revenit din Ro si acum vad ca are frunzulite noi verzi.

 

 

Lobelia din cosul agatat langa usi e cam arsa, cred ca nu i-a pus apa destula si precum apa se scurge rapid din el si il mai bate si soarele si vantul bine, ori o mai fi uitat sa il si ude.. oricum petunia e inca strong in cos si begonia, plus floarea cea galbena, am uitat cum o cheama, de nu ii stiam eu numele si v-am intrebat... aia e ok, plus muscata. 

 

Aseara am curatat gradina ca era jungla cam deasa [:D] m-a ajutat si sotul, ca fara el nu mai puteam, avem musafiri o sapt de diseara incolo. O sa fac poze cand apuc si ma linistesc sa va arat ce frumoase s-au facut muscatele mele curgatoare, care-s pline de flori. Iar petunia cea care am salvat-o de la moarte din cosul cel mic de pe gard, e o frumusete [il] 

 

Gata raportul, plec la treburi ca am inca o groaza de terminat pana diseara! 

 

PS: Leusteanul meu e cam suparat, nu stiu de ce. L-am tuns cand am plecat ca era plin de musculite si patat si acum dupa 2 sapt abia i-au dat cateva frunzulite. O sa ii pun niste ingrasamant bio pentru legume, sa vad daca il ajuta. 

 

O zi buna!  [flo2]  [flo] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...