Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Calendarul gradinarului vesel (31)


Recommended Posts

Pana la ruga ... nu e sigur ca vor inflori

Ce e ruga asta?M-am tinut s-o intreb si pe Dea...

 

STrumphitza asa des fertilizezi florile?Pai nu-o de mirare cit de frumoase sunt!!!

 

Eu nu le fertilizez mai dleoc,poate odata sau de doua ori pe vara????In general vara am plante aromate pe masa pe terasa si nu fertilizez niciodata plantele aromate:

 

Asa ca.-mi este peste mina pur si simplu sa fertilizez restul plantelor!!! [:)]

Nici orhideele,aveam fertilozatorul ala in garaj de vreo 10 ani cred...abia acum l-am folosit de doua ori,ins atrebuie sa recunosc ca se cunoaste imediat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Ah,mcoca...nici nu mai conteaza daca vor inflori.Daca terminam terasa nici nu vor mai avea ochi pt flori:))).Important e ca le-am mutat si le-am hranit putin.

    La noi se tine in data de 12 sept oficial,e data cand s-a construit biserica aici...dar neoficial se tine in primul we de dupa Sf Maria.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, da' nu ar fi pacat sa nu le ajut putin cu ingrasamant? Ca tot am dat o mica avere pe ele [:D] adevarul e ca si anii trecuti am avut multe flori si le puneam ingrasamant, dar nu asa des, doar odata la 2-3 sapt, dar asta e primul an cand le-am pus de ala de v-am aratat in linkuri si le-a mers de minune. Si sunt si naturale. Mai mult pun la alea de-s direct in pamantul din gradina sa le ajut ca nu e bun pamantul, e lutos. Dar vine toamna, deja s-au mai patat din ele, ori nu am avut eu destul timp sa le bibilesc in ultimele saptamani. Leusteanul meu e "bolnav", nu stiu ce are dar e iar tot patat. Nu ii prieste ceva. L
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, da' nu ar fi pacat sa nu le ajut putin cu ingrasamant? Ca tot am dat o mica avere pe ele [:D]

Sigur...daca e prieste-si la tine se vede ca le prieste din plin,de ce nu?

 

Folosesti lichid sau solid?

 

Eu parca v-am spus ca florile mele sunt terminate,canicula de saptamina trecuta(desi le-am udat zilnic)le-a ars pur si simplu.

 

Astept sa prind crizanteme frumoase...e plin de dalii insa eu nu prea am noroc cu daliile,asa ca astept crizantemele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Aha,Strumphy,de astea imi esti?!Si ma cruceam ce mana buna ai la flori:))).Glumeam,bine ca ne-ai dezvaluit secretul si noua...deci Dana pune fomeie ingrasamant ca sa moara de ciuda toate nemtoaicele din imprejurimea ta.Eu am folosit lichid,ce am primit de la sor'mea ca eu sunt prea zgarcita sa cumpar si se poate stropi si foliar dar se face alta concentratie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aha,Strumphy,de astea imi esti?!Si ma cruceam ce mana buna ai la flori:))).Glumeam,bine ca ne-ai dezvaluit secretul si noua...deci Dana pune fomeie ingrasamant ca sa moara de ciuda toate nemtoaicele din imprejurimea ta.Eu am folosit lichid,ce am primit de la sor'mea ca eu sunt prea zgarcita sa cumpar si se poate stropi si foliar dar se face alta concentratie.

 

Englezoaicele mele deja-s verzi de invidie.  [il]   [fiesta]

 

Dea sa stii ca mana buna am la flori, nu si la legume [:D]  Toate florile mi se prind. Am pus in primavara niste bete de muscate printre trandafiri ..si ta na na nahh...mi s-au prins si nu le-am facut absolut nimic, si uitasem de ele, le udam cand imi aduceam aminte..ce sa mai zic de ingrasamant ca nu le-am pus si nici in apa inainte sa faca radacini nu le pusesem. Cand am jumulit muscatele din fata casei am ramas cu o gramada de bete si am spus sa nu le arunc, daca se prind bine, daca nu paguba-n ciuperci... si s-au prins! [pk]  si mana buna e si cand stii cum sa le sapi, sa le uzi/ bibilesti si ce tipde  ingrasamant sa le pui si mai ales cand  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...