Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Calendarul gradinarului vesel (31)


Recommended Posts

    Ai mei deja au inflorit:)))...dar fac poza mai tarziu sau maine pt ca toarna cu galeata afara.Initial ii pozasem acum 2sapt,dar sapt trecuta am vazut ca au evoluat si am facut alta poza.Insa stiti cum se zice:cu o floare nu facem primavara:))

    Intrasem aici sa vad cand am inceput anul trecut cu rasadurile si sa mai vad ce si cum am pus...adica sa fac un bilant,ce a fost prea putin si ce a fost prea mult.Si am zis sa inveselesc si zona cu cativa ghiocei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dea, te-am "raportat".  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Am propus mesajul precedent la "mesajul lunii". 

 

Sa va zic ca la mine nici nu se pune problema sa gradinaresc, am inceput sa primesc o revista de gradinarit, si nici prin cap nu-mi trece sa fac rasaduri sau din astea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Saru'mana Mik [flor] !Dar ca o paranteza...nu cred ca mai functioneaza butonasul ala:))).

     Ati terminat varza aia din gradina?Retinusem ca ati avut recolta buna la ea.

    Sambata asa vreme super a fost la noi(pt luna februarie) si as fii fost in stare sa ma pun sa gradinaresc.Deasupra era moale pamantul,dar numai vreo 5cm...in rest bocna.

    Anul trecut am cam luat teapa cu rasadurile cumparate si anul asta vreau sa nu mai cumpar nimic.Insamantez in jardiniere din samanta mea si vad ce o iesi si vreau sa incep mai devreme decat anul trecut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, [flo2] varza am tot mincat. Copilul mare ar minca de 4 ori pe saptamina.

Am cules-o toata inainte de anul nou si am facut foarte bine, caci am avut geruri de -10 -17. Am constat ca pentru varza cu carne, supa de varza si varza ca la cluj, merge foarte bine varza congelata. 

Varza care nu s-a lasat pastrata a terminat data la gaini. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Si ai mei, dea! A fost foarte cald zilele astea! Si fritilaria are vreo 4-5 cm, zambilele sunt maricele, narcisele la fel, gutuiul japonez deja are muguri marisori. Sper sa nu vina vre-un inghet si sa le termine!

Sambata am program de tuns trandafirii, de greblat capsunii, ziceam ca facem si randurile pentru cartofi, dar daca ploua, slabe sanse!

O parte din gazonul meu a iesit cam ciufulit din iarna asta, trebuie sa cumparam sa mai insamantam.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...