Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Botox si fillers


Recommended Posts

  • Administrators

Din ceea ce stiam eu, injectiile cu botox se fac la cabinete specializate, in conditii speciale.

Insa de curand, in orasul in care traiesc, am inceput sa remarc, din goana masinii ca toate farmaciile au afise mari cu DIY Botox si fillers ... de parca ar fi reclama la paracetamol.

 

Asadar, cine ne poate lamuri? A ajuns botoxul la fel de usor de administrat ca si aspirina?

 

poate aflam mai multe detalii impreuna. Voi ce stiti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Habar n am cine si cum ar fi abilitat sa le faca. N or fi mare lucru in practica, poate ca si o asistenta ar putea face cursuri, in fond sunt niste injectii, dar intrucat mana de lucru e f importanta pt ca se poate lasa cu invinetiri eu prefer sa le fac la medicul estetician cu experienta. 

 

Pentru diverse alte tratamente cosmetice light (ex microdermoabraziune, radioterapie, ce o mai fi), ma duc la cabinet cosmetic, nu i musai nevoie de medici pt asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am prietene care isi fac.

Le fac la cabinetele medicilor esteticieni.

Si da din ce in ce mai multe persoane apeleaza la astfel de metode.

 

Botox pentru ridurile din jurul ochilor si fillers pentru partea de jos a fetei.

Dar fillerele ce contin colagen sau acid hialuronic pot fi folosite si in cazul ridurilor din jurul ochilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

bine eu stiam ca exista aceste lucruri insa ceea ce vreau sa atrag atentia este ca din reclamele pe care le vad eu aici  (la mine in oras) - se poat face si acasa, de persoana in cauza - pentru ca exista kituri. Am sa pun niste poze cu afisele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...