Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Brexit sau nu?


Recommended Posts

Pai fiecare parte a fost cu campania ei. Eu am primit acasa aproape zilnic brosurele si de la unii, si de la altii, dar nici unii, nici altii nu a puteau sili sa si citesc ce mi se trimitea. Nu mai vorbesc de discutii si dezbateri la televizor si la radio (dar noh, la alea nu am avut cum sa ma uit, la noi teveul merge in general pe desene animate) .Oricum mi s-au oferit toate astea. Era problema mea ce si cat citeam, pe cine credeam (si stii cum e, mai ales daca deja ai anumite idei preconcepute, cam crezi pe ala care-ti canta in struna si-ti valideaza opiniile), si ale cui hartoage le aruncam la "recycling" fara sa ma uit pe ele macar.

Si ma gandesc ca la fel ca mine au facut multi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 692
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai mult, reprezentanti ale ambelor parti mi-au batut la usa si m-au intrebat daca am nelamuriri - dar din nou, eu am putut sa aleg daca vroiam sau nu sa vorbesc cu ei.

 

Deci informatiile exista, fiecare echipa si-a prezentat si aparat punctul de vedere, dar fiecare a ales ce a vrut sa asculte, pe cine, si pe cine a crezut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Europa se regrupează pentru ca trebuie sa fie putenica și au început și politicienii sa se trezeasca un pic din somn.

 

- Franța și Germania au declarat ca vor sa ajute mai mult tarile care au rămas în urma -ăsta e o oportunitate și pentru România

 

-Guvernul olandez a declarat ca Europa trebuie sa își păzească granițele setios -pentru ca își dau seama ca emigrația economica din afara EU si pericolul terorist sunt cele mai maro ingrijorări ale cetățenilor din UE

 

-parlamentarii olandezi vor un Quick and dirty Brexit pentru a descuraja rapid pe alții și pentru ca -brusc si-au dat seama, ca UK a avut cel mai special statut și l-aruncat la gunoi ...

But the show must go on

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- Franța și Germania au declarat ca vor sa ajute mai mult tarile care au rămas în urma -ăsta e o oportunitate și pentru România

 

Germania a declarat ca a poerdut un aliat important si ca face tot posibilul sa aiba sprijinul celorlate state Eu din  S si E Europei.

 

Inse repet,daca se va merge pe principiul ca Germania,sau Franta sau mai stiu eu ce stat domina ,coalitia nu va functiona.Coalitia functioneaza cind toti se simt egali,nu cind se arata cu degetul .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Markus Kerber, head of the BDI group which represents industry in Germany, said it would be “very, very foolish” for the EU to force post-Brexit Britain to pay tariffs.


This comes despite the Prime Minster and Chancellor’s relentless insistence that leaving the bloc will damage Britain’s trade prospects with other EU countries.


Mr Kerber said: “Imposing trade barriers, imposing protectionist measures between our two countries or between the two political centres, the EU on the one hand and the UK on the other, would be a very, very foolish thing in the 21st Century.


“The BDI would urge politicians on both sides to come up with a trade regime that enables us to uphold and maintain the levels of trade we have.”


http://www.express.co.uk/news/uk/682561/david-cameron-eu-referendum-european-union-brexit-germany-boris-johnson-brussels

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Europa se regrupează pentru ca trebuie sa fie putenica și au început și politicienii sa se trezeasca un pic din somn.

 

- Franța și Germania au declarat ca vor sa ajute mai mult tarile care au rămas în urma -ăsta e o oportunitate și pentru Romania

 

 

Nu stiu Germania, dar eu interprétez altfel declaratiile franceze: ei spun ca Europa este ineficace la 28 (27) si ca trebuie format un nucleu de citeva tari (a se citi "alea mari si puternice si de la inceput") care sa constituie motorul. Vor o integrare puternica intre tarile din zona euro; acestea ar constitui zona 1, restul-zona 2. Deja exista separarea astea intre zona Schengen si restul, acuma se vrea pe fata o Europa cu 2 viteze. Altfel spus, tarile ca Romania vor fi bune doar ca piata de desface a produselor din zona 1. Ce atitea avantaje?!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o analiza care mi se pare buna (si nu numai mie), despre cum socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din UE, si cum interesul de a aduna capital politic s-a transformat intr-o avalansa care s-a dovedit de neoprit (sau poate totusi nu)

 

 

http://www.biziday.ro/2016/06/26/londra-a-doua-zi-dupa-40-de-ani-de-brexit/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...