Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Multumesc ! Nu preferam parinti divortati .


Recommended Posts

A fost o mare surpriza pentru mine sa aud asta . Mai exact , am petrecut o zi in half term la Audley End cu o prietena si o prietena de a prietenei , bineinteles prietene datorita copiilor care sunt sau au fost in aceeasi scoala / clasa . Cu noi a mai venit o fata , neinsotita de mama si nu stiu cum prietena mea a incut sa discute despre faptul ca tatal fetei este absent , nu prea il cunoaste , l-a intalnit doar o data . Dar ce m-a intrigat e faptul ca atunci cand au devenit fetele prietene si se vizitau ea a facut un fel de spionaj sa vada daca parintii sunt impreuna , daca nu cumva sunt divortati , mai pe scurt care e situatia lor . A aflat usurata ca sunt impreuna dar tatal are o firma in Iran si petrece acolo cea mai mare parte a timpului , iar mama cu fata aici .

 

Imi aduc aminte ca din grul nostru facea parte o mama care e si profesoara la scoala privata a copiilor prietenei mele , profesoara care intretimp a divortat . A fost un soc pentru toata lumea , ei pareau familia perfecta , 3copii , joburi super , impreuna tot timpul . De cand s-a produs divortul Profesoara nu a mai facutarte din cercul prietenei mele , nu am mai vazut-o la nicio petrecere .

 

Concluzia mea , care am tras-o din discutia celor doaua ar fi ca daca as divorta copiii nostri nu s-ar mai putea intalni . Se pare ca e ceva obisnuit in societatea actuala .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce aiurea!! Asta sa fie motivul,,oare? Sa feresti copiii, auzi! Ce legătură are....

Eh, ca sa-ti feresti copiii! Sa-ti tii barbatul de-o parte de ispita!

 

Asta e concluzia la care am ajuns eu din propria mea experienta. Si din faptul ca mi s-a spus in fata.

Multa lume necajita.

 

Si eu nu mi-s divortata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit ca e mai mult vorba despre statutul social si modelul transmis copiilor . Nu cred ca sunt gelosi sau ingusti la minte , ea are job la un minister , el tot un job bun , platesc anual mai mult de £50 000 numai taxe pt scoala , suntarintii perfecti , in viziunea mea , incearca sa trateze fiecare copil diferentiat .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, ca sa-ti feresti copiii! Sa-ti tii barbatul de-o parte de ispita!

 

Asta e concluzia la care am ajuns eu din propria mea experienta. Si din faptul ca mi s-a spus in fata.

Multa lume necajita.

 

Si eu nu mi-s divortata!

 

 

Nu stiu daca e ispita , ei nu sunt urati in niciun caz , dar cred ca e mai mult pentru succesul si reusita copiilor .

Gemma , profesoara divortata , a avut un mare recul dupa divort , traumatic atat pentru ea cat si pentru copii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...