Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

pai si mama, de ce alternatica e acasa pe ipad? la mine alternativa la mutinies din astea e in genul: stai acasa si maturi trotuarul, faci curatenie, speli vase ... te antrenezi pt o viatza de casnic, macar asta sa faci bine cand o sa ai familia ta, daca nu vrei sa mergi sa experimentezi lumea in afara casei. serios vorbesc.
Da da da da da. Buflea, de aici de la mine Se vede ca el nu isi doreste hockey din tot sufletul. Merge ca are unde merge. Nu apreciezi? Nici eu nu imi bat capul, mai ales ca E un sport f scump Si la ore inconveniente . Plus ca el E activ otherwise. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, hello!

 

noi am fost in tabara la biserica  toata saptamana.

greu p mine dar mult fun pt William.

 

in tabara au fost peste  1000 de copii si 300 de voluntary.

f multe activitati, manare buna, inflatables ...go carts, crafts...fun cit cuprinde.

 William a avut partener pe cel mai bun prieten si impreuna cu o tipa la liceu si cu o adulta, si au avut in grija 10 copii de casa 1.

 

eu impreuna cu vreo alte 3 personae am gatit mic dejun cald pentru toti voluntarii...a trebuit sa merg in fiecare dimineata de la 6:30 -1

 

dar e o atmosfera incredibila, toata lumea cu zimbetul pe buza, o super organizare,  ajutor dat neconditionat... si mai ales totul in lumina credintei crestine.

 

tinerii de liceu atit dedicati sa iasa totul bine, o placere sa ii privesti umaveu grija de cei mici, si le faceau toate poftle....si mai ales cum vorbeau despre cedinta lor.

 

super experienta, ca in fiecare an e placer sa participam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropos de diete am aflat multe zilele astea.

 

sefa mea de grupa e fost personal sef, a avut companie de catering si acum e dieticiana....ca sa nu mai spun ca la 35 de ani si cu 3 copii are niste muschi care ar face-o pe Xio sa faca ochii mari cit cepele.

 

pe scurt:

zaharul e inamicul numarul 1,

 

uleiul cel mai bun pt gatiti e cel de avocadopt salate) si cocos

 

controlul portiilor e f imp.

 

pt articulatii , artrite...e f bun ...face minuni supa de oase...revin cu amanunte

 

mi-a dat reteta de kambucha...e un fel de ceai, detox care il bea zilnic si ea si familia ei...

 

chestia cu gluten free e un hoax...in afara de cei cu boala celiac...nu e nevoie de gluten free diet, doar ca sunt mai putine preservative, dea ceea lumea se simte mai bine

 

sunt multe de spus...revin mai tirziu...plec iar la biserica pt family fun day.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle, ce activitati fac copiii in tabere?

 

eu anul asta nu i-am inscris in nici o tabara. vacanta, calatorii si tutoring :)

 

 

pacat c nu te-ai gindit sa-i inscri la tabara de la biserici.

 

mutle activitati:

spectacol in fiecare zi cu muzica, dans

experimente chimice...etc

crafts

go karts

climbing

inflatables

invatat pasaje din biblie

colectat bani, pt construit case in mexic

active sportije si tot felul de jocuri de grup

 

atea doar cite imi vin acum in minte...treb sa fug

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropos de diete am aflat multe zilele astea.

 

sefa mea de grupa e fost personal sef, a avut companie de catering si acum e dieticiana....ca sa nu mai spun ca la 35 de ani si cu 3 copii are niste muschi care ar face-o pe Xio sa faca ochii mari cit cepele.

 

pe scurt:

zaharul e inamicul numarul 1,

 

uleiul cel mai bun pt gatiti e cel de avocadopt salate) si cocos

 

controlul portiilor e f imp.

 

pt articulatii , artrite...e f bun ...face minuni supa de oase...revin cu amanunte

 

mi-a dat reteta de kambucha...e un fel de ceai, detox care il bea zilnic si ea si familia ei...

 

chestia cu gluten free e un hoax...in afara de cei cu boala celiac...nu e nevoie de gluten free diet, doar ca sunt mai putine preservative, dea ceea lumea se simte mai bine

 

sunt multe de spus...revin mai tirziu...plec iar la biserica pt family fun day.

 

in afara de kambucha, e exact discursul naturopatei mele. plus no screens before bedtime si culcarea cat mai rapid inainte de 12 caci pana la 12 noaptea e "sonmul cel odihnitor"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pacat c nu te-ai gindit sa-i inscri la tabara de la biserici.

 

mutle activitati:

spectacol in fiecare zi cu muzica, dans

experimente chimice...etc

crafts

go karts

climbing

inflatables

invatat pasaje din biblie

colectat bani, pt construit case in mexic

active sportije si tot felul de jocuri de grup

 

atea doar cite imi vin acum in minte...treb sa fug

 

 

pai nu am vrut sa-i inscriu la nici o tabara, am vrut sa le dau pauza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...