Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

cand aud de procura zau ca innebunesc de nervi.

tata avea 3 procuri facute de mine in romania , niciuna n=a fost buna , desi avea dreptul sa vinda /cumpere imobile pt mine.

ca sa fac procura la ​avocet, in America  a fost groaznic, pt ca nici un avoccat habar nu are ce treb sa scrie, ssi nici unul nu autentifica...asta e treaba de notar.

pana la urma am ajuns la o prietena de-a mea, ne cunostem dde 5 ani fata ei cu fiu-meu sunt prieteni/colegi.

 

ea e US Magistrat Judge...si mi-a completat-o , semnat-o...urmeaza sa o trimit pt apostila.

 

sper sa mi-o prieasca aastia pt apostila ca daca nu ...nu stiu...ce sa mai fac.

 

a fost funny ca m-am dus la ea aseara-imi e vecina- si zice, "ce sa scriu...zi-mi si scriu!"...pai eu de unde sa stiu ce...pana la urma a luat-o la service, ca n-avea stampila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, 9 ani implineste.

Fetita ta nu stie ce si-ar dori? Daca nu stie ea, intrebati-o,cel mai sigur. Trebuie sa fie o jucarie, o carte ceva ce chiar n-are si apoi daca are deja, asta este, doar nu-i vina ta. 

Ma duc la culcare, noapte buna.  [flo2]  [nani]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu stie. Iar eu cand am vorbit cu maica-sa sa-i confirm ca venim am intrebat de cadou dar femeia mi-a zis ca nu conteaza si ceva de genul ca fetita doreste cadouri prea scumpe ca sa fie mentionate parintilor copiilor care vin.

Am sa-i iau o carte si o geanta din aia pe care si-o coloreaza singura cum vrea, am avut mereu mare succes cu gentile astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah ..si nu am terminat ..

Seara tarziu, ma roaga Flavia sa ne uitam dupa perdele noi pentru camera ei cea noua, roz desigur ...intru cu ea pe Amazon gasim ceva ce ii place ...ma uit la dimeniuni, si ma duc la ea in camera sa masor lungimea geamului. Ca sa fac asta trebuie sa ma sui cu picioarele pe un colt al patului ei, ca sa ajung la draperie. Flavia dupa mine, si ea cu picioarele pe acelasi colt,in spatele meu. Si cand eram a mai bine intinse spre tavan, se rupe frate patul..si cadem eu, cu silueta mea de gazela, imi prind piciorul intre saltea si pat de nici nu am mai putut vorbi de durere.

 

Vine barbatul sa ma scoata de acolo, dam salteaua la o parte sa vedem ce s-a rupt si descoperim ca patul are cadru metalic, dar pe baza lui, aia pe care trebuie sa stea salteaua, este un placaj, ceva mai gros ca un carton ...si nici macar nu este o bucata intreaga de placaj ...ci erau strips de placaj lipite intre ele ...si  rupsese ultimul strip. In fine, am improvizat ceva, dar habar nu am cum se poate repara chestia asta, ca barbatul sigur nu repara decat daca se rupe de tot.

 

Otilia, am citit mesajul tau ...si inteleg ce spui. Asta se intampla pentru ca esti singura cu 3 copiii ...ca si mine de altfel. Cand e nevoie de alergat pe undeva, barbatul nu se grabeste niciodata. Nu spun, ca se duce cu ei, dar nu cumva sa il pui sa alerge, sa ajunga repede dintr-un loc in altul ...pai el nu ar conduce in veci cu viteza luminii ca sa prinda fiu-sau un meci de hockey.

 

Ca sa-mi dau cu parerea, cred ca ar trebui sa te cuplezi cu niste alti parinti ...daca poti. Eu am gasit la soccer o mamica cu care ma ajut foarte mult. La hockey insa, nimeni din orasul nostru nu joaca hockey si nu pot ruga pe cineva din alt oras, sa vina sa-l ia si pe Alex ...nu e in drum, nimeni nu face acest commitment.

 

Si iti mai spun ca pe masura ce cresc, o sa fie mai usor, pentru ca nu mai trebuie sa le iei pe toate dupa tine. Le mai lasi acasa singure ...

[:-)))] deci ati rupt patul cel nou? Partea aia cu lete pe care sta salteaua se gaseste de cumparat la ikea. Le-am vazut eu si nu stiam ce sint si nu-s scumpe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Pur si simplu, nu am reusit sa il conving sa mergem pana la patinoar.

 

Sa nu ma certati, dar am facut o masiva criza de nervi ... adica dupa ce ca eu ma sinucid pe soselele patriei ca sa ajunga el la meci, el nu vrea sa mearga pentru ca nu are pantaloni si nu vrea sa joac ein alti pantaloni decat in cei pe care i-a pierdut sau in unii noi.

Eu faceam doua, sincer. De altfel, cred ca asa e interactiunea. 

Fii atenta aici:

pe 23, joi adica, joia ce vine, F. are prom. care incepe undeva pe la cinci, dar ea e la scoala privata si au nu-s ce slujba la biserica (ce timpenie, o sa le curga toate machiajele, serios, sint un milion de grade in biserici pe-aici), undeva pe la 3-4. Noi, clasa muncitoare, fara programe flexibile, sintem la job pina la 4 jumate, cinci. De unde trebuie sa ajungem pina la sase la service, sa luam fata. Avionul lui tata aterizeaza la 8, asa ceva. Prom e la dracu' in praznic. Plus trafic. F. locuieste in alt oras, juma de ora de condus, plus trafic. 

Ii intreb azi cum sint organizati, pe ce se bazeaza, cum face sa ajunga? Merge de pe 22 la ea? Se lipeste de careva din colegii ei care locuieste in cartier? Care-i planul? (ca pe mine pe 23 sa nu se bazeze ca imi iau zi libera ca sa ii duc pe el la promul ei).

Cica: nu stiu si nu-mi place sa fac planuri, ma enerveaza, o sa fac cumva. 

Da, pe nervii mei o sa faci, ca nu crezi ca vin eu de la job mai devreme, te taximetrez pe tine, pe urma ma sinucid prin trafic ca sa o iau pe sor-ta, fug acasa, fac ceva de mincare, pe urma mai fug o tura la aeroport. 

N-am ajuns la nici o concluzie, mai vede el. 

Sa zic ca n-am ajuns la pantofi, are costum dar in rest n-are nimic, camasa rosie e prea portocalie, cravata nu mai e buna ca F. vrea papion, cred ca nici sosete negre n-are? O sa fie be-ton! 

Sa zic ca au un chef dupa prom, promul lui de data asta? Tot ce stim e ca se duc la chalet la Sandrine. Intreb de o saptamina unde merg, cum sa ma organizez, cum ajund acolo marti in mijlocul saptaminii... Spanac, inca nu stiu. Il si vad marti dupa prom, cirpit la ochi, cum se extrage din basement si de acolo ma priveste cu ochi langurosi: Mami, poti sa ma duci la Mont ceva, de preferinta cit mai departe si cu cit mai multe poduri de trecut, si daca ma duci pe mine sa-i imbarcam si pe Jacob si pe blonda lui. 

In timpul asta mie-mi crapa capul si el se joaca la computer. 

(Despre cit a invatat in ultimele trei luni nici nu vreau sa pomenesc, ca atunci incep acum o criza de nervi si o termin cind se insoara!)

 

Poftim, a venit din basement, ca o floare, ce mult ma iubeste si miine la 12 mergem la mall dupa pantofi. de parca sint pantofii mei!!!!

 

S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri am avut penultima garda....am primit cadoorui de la asistentele de pe sectie si de la 2 din ambulanta, am plans cand ne/am luat ramas bun, mi/a spus o asistenta careia i/am tt facut eco atunci cand era gravida, ca trebuie sa ma intorc iarasi sa ii fac...si nu stie nimeni de chesti asta, am fost prima, cred ca ceilalti vor afla cand nu mai sunt aici.

greu a fost :(

Ma pregatesc sufleteste pt luni, sa na coatem servetelele ...

 

Azi merg s acumpar niste felicitari pt asistente ca sa le scriui si eu ceva, sa cumpar un maslin sau un portocal pt o prietena asistenta a carei sot e chirurg si cu care ne intelegem extrardinar de bine.

Ea s/a agitat extrem de mult atunci cand am venit la interviu, sa si raman, mi/a aratat im[rejurimile, ne/am plimbat cu bicicletele, cu masina samd.

 

Joi o sa vina o parte din ele la noi si il chem si pe sef, azi am garda la domiciliu, trebuie sa merg si la antrenament ca sa beau acolo o bere cu sportivii :))) dupa aia merg la ziua unei alte asistente. Parca vad ca va trebui sa si operam azi.

 

Nu am citit decat ca buflea a rupt patul, daca o faceai cu sotul tau te felicitam. :))) Asa te intreb daca il poti schimba sau cumperi altul nou?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, daca te intelegeai atat de bine cu toata lumea, poate era mai bine sa mai fi ramas putin. Cine stie, in cateva saptamani poate se dadea pe brazda noul sef.

 

Buflea, la noi se numeste somiera chestia din lemn pe care sta salteaua. Fi-miu a rup si el somiera de la patul lui ca a sarit in pat. Da, galigan de 1.64m si 50kg sare in pat. Noroc ca era salteaua groasa si nu si-a prins piciorul cum ai facut tu. Dar nici ca i-am schimbat-o. E rupta si acum, doar ca am intors-o si partea rupta am pozitionat-o in zona pernei.

 

Imi zice netul ca afara sunt 46 real feel la umbra. La soare or fi 70. Fi-mea vrea sa se imbrace cu niste colanti cu Elsa. Cu aceiasi colanti tin minte ca s-a imbracat si cand erau -10 grade afara. Cica atunci n-am zis nimic, de ce-as zice acum, ca e mai cald...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...