Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

cum a facut fasolea, ai pus boabe in pamant sau  cumparat planta mica?

 

 

am cumparat rasaduri si le-am transplantat.

 

la noi merge numai cu rasaduri fiindca iarna se termina in mai si frigul incepe in septembrie, anul trecut am ramas cu o tona de rosii necoapte.

 

rasaduri am reusit sa cresc successfully numai de rosii, ardei si salata, dar cred ca tot tarziu. nu cred sa ajunga sa se coaca ceva din rosiile planate din seminte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 anul trecut am ramas cu o tona de rosii necoapte.

 

 

Si eu am ramas cu 4 sacosi de rosii necoapte...le-am transformat in gogonele murate!!!!

 

Eu pun doar rosii (care anul asta sint cam anemice) si "ierburi"...adica patrunjel, cilantro, menta iese singura an de an (le fel si leusteanul), busuioc, sage(??), busuioc thailandez...chestii d-astea. Alte legume nu ma bag. Am incercat citeva fire de ardei iuti si ceapa dar nu m-au impresionat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu am ramas cu 4 sacosi de rosii necoapte...le-am transformat in gogonele murate!!!! Eu pun doar rosii (care anul asta sint cam anemice) si "ierburi"...adica patrunjel, cilantro, menta iese singura an de an (le fel si leusteanul), busuioc, sage(??), busuioc thailandez...chestii d-astea. Alte legume nu ma bag. Am incercat citeva fire de ardei iuti si ceapa dar nu m-au impresionat!

 

Are u kidding me? Le-ai facut muraturi

?? Tare.

 

Ierburile nu mi-au iesit. Nici mie, nici jumatatii.

 

Anul asta avem o tona de rosii, 12 plante, castraveti, ardei, salata verde, o fasole si o vanata.

 

Si am luat 5 plante de coacaze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

Am reusit sa citesc ce ati scris dar nu reusesc deloc sa intru sa si scriu.Nici nu prea am avut ceva interesant de scris ...pana acum. Am intrat sa ma laud. [:-)))]

 

Dupa certuri seculare  care dureaza de cativa ani :)si dupa o lunga perioada in care ne mancam ficatii reciproc,Trubadurul  a decis ca e cazul sa imi faca o surpriza sa mai îndulcească "acritura". [:-)))]

 

Asa ca in seara asta  m-a asteptat cu cheesecake facuta cu manutele lui.Baiii...e asa buna si arata asa bine ca nu mi-a venit sa cred ca a facut-o el.A zis ca stia ca imi placepentru  ca am mancat la Londra in fiecare zi si a cautat reteta pe net.

I-a iesit perfect.Are 2 milioane de calorii dar nu m-am putut abtine sa nu mananc o felie.Poate chiar doua. [smulgpar]

De aia ma ingras...din cauza Trubadurului. [:-)))]

Am facut poze.Nu sunt prea stralucite dar am zis ca trebuie sa fac poze sa ma laud. [:-)))]

Deja are cereri sa mai faca.

post-46334-0-61798800-1466539468_thumb.jpg

post-46334-0-39543500-1466539482_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow...cheesecake arata intr-un maaaareeee fel!!!

Salivez linga ecran. 

 

Trubadurul vad ca stie sa "lucreze" bine...cred ca baietii astia (printre care si ai mei) merg la o scoala secreta. Dupa ce ti-a iesit par alb pentru un sat, nervii sint intinsi la maxim, tremuri si tresari pe interior la primul semn de "contra" si te intaresti singura pentru lupta care urmeaza, nu le trebuie decit un gest si capitulam :) :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arata perfect ... ce tare e Trubadurul tau.

 

Dar ce vrea de la tine, de ti-a facut tort ? Nu cumva vrea sa plece prin vreo tabara ?

 Normal ca vrea ceva. [:-)))]

 

Vrea sa plece in iulie impreuna cu mai multi la munte .Isi serbeaza ziua de nastere o prietena si a invitat cateva persoane printre care si el. 

Si avea o problema cu sotul ca nu prea voia sa il lase.

Si cum daca ii pui in fata sotului o prajitura uita si cum il cheama,i-a varat lui ta-su in fata prajitura facuta de el si i-a pus intrebarea care il macina . [:-)))]

 

Si a obtinut ce a vrut...ca doar nu credeti ca a facut-o degeaba. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...