Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Lasa copilu' in vacanta, Elyda. Nici in Africa nu vrei sa-l lasi, [:)] nici la munte, nici nimic.

 

Eu am bacalaureat pe cap si de miine examene cu cel mijlociu. pe linga jobul incarcat cu examen, sedinte si alte cele. Daca va mai scriu inseamna ca e de bine, daca nu, inseamna ca am ajuns pe undeva pe la Socola. Am zis !

 

Confirm, junii sunt diabolici si diabolice. [il]

[:-)))] Eu am citit Sorbona si ma gandeam ca nu e rau [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maaama, elyda, pai cu asa tort cum sa rezisti? Normal ca mananci si plangi si il lasi sa mearga :)

 

Xio, succes mult!

 

Carolinah, ma bucur tare ca ai revenit! Vacanta placuta!

 

Eu am ajuns in final la fizio, mai nou de 3 ori pe saptamana, oferta speciala :) cu greu insa. Jumatatea m-a anuntat azi noapte ca pleaca la0 Hamilton la 7. La 8 trebuia deci sa fiu cu copiii la autobuz si la fizio in acelasi timp. Copiii mi-au spus ca le trebuie bani la scoala la 7.45. Bineinteles, nu am cash in casa deci musai fuga la banca.

 

Autobuzul fare nu intarzie nici la -30 iarna, a intarziat 10 minute.

 

La 9 am sedinta la care normal, voi intarzia.

 

Zen....

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, stiu ca-ti plange sufletul, dar lasa, e un nou inceput. Cheer up! Ce as face eu ref cutii si lucruri, as cauta pe cineva cu un garaj mare dispus sa-mi tina din lucruri. Apoi alegi ce iei cu tine si ce lasi. Haine de vara-toamna, lucruri indispensabile etc. Poti sa le pui si in storage, dar e mai scump.

 

Ref copacel, maslin sau smochin poti sa le iei cred numai daca ii pot pune undeva la adapost peste iarna (pivnita, garaj etc). Ar fi fain sa le iei un leandru (Oleander) dar e valabil cam acelasi lucru si pt el.

 

Aqai, si eu ar trebui sa merg la fizio pt bratul stang. Cred ca am ceva probleme musculare aproape de umar, ca ma doare de vreo 2 luni deja. Nu tare, dar ma tine cand intind bratul, rotesc etc. Nici nu l-am tratat constant. De abia acum am inceput o tura de 7 zile de antiinflamator intern (ibuprofen) si extern (diclofenac) si parca e mai bine. Am vrut si relaxant muscular, dar Mydocalmul (tolperisona) inteleg ca nu se mai recomanda decat dupa AVC, iar altul (ciclobenzaprina) m-a terminat! Am luat o singura pastila (se recomanda 3/zi) si un weekend intreg mai mult am dormitat, dupa care am avut crampe rau de tot. Brrrr, am lasat-o balta cu relaxantele astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, bratul meu s-a rezolvat de la sine dar dupa cateva luni, 3-4. Cu toate masajele si cremele tot timpul l-a vindecat.

 

Pe mine nu ma pot santaja cu cheesecake. Am facut atat de multe ca s-au cam plictisit si ele si noi..Dar sunt mii de alte variante asa ca astept ce idei diabolice au.

 

Buflea, fata ta nu e deloc plinuta. Asa e constitutia ei, mai indesata. Apropo de subiectul acesta ieri era un articol la ziar. Se recomanda parintilor sa nu faca aluzii legate de greutatea copiilor de fata cu ei. Nici daca-s prea grasi nici daca-s slabi. Ca ei sufera de la varste foarte mici. Acum nici sa ne pitim dupa deget nu-i deloc bine. I-am spus ieri fetei mele ca nu o avantajeaza o rochie. Si m-a intrebat daca de fapt o critic pe ea sau rochia. I-am zis ca-i normal ca oamenii au forme diferite si pentru fiecare se potriveste alta croiala de exemplu. Ca probezi trei rochii si iti vin diferit. E doar rochia diferita, corpul e acelasi. In fine, a inteles ca nu bat apropouri la ea, chiar nu ma gandisem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu iau pastile. nici nu stiu de ce nu iau, dar nici nu se indura nimeni sa imi dea.

 

bleah. am asa o stare proasta. genunchii ma dor mai mereu, am o tona de lucruri pe cap care ma streseaza, sunt in urma cu toate...

 

noaptea ar trebui sa dorm sa ma pot trezi dimineatza sa fac exercitiile pt genunchi, dar tot ce am chef dispozitie si energie sa fac e sa zac la netflix. 

 

colac peste pupaza, imi expira carnetul de condus in 20 iulie  si trebuie sa dau iar examen in iulie. si sa le ia mama.... de parcari laterale ca nu stiu sa le fac, tre' sa platesc instructor sa exersez.

 

de parca in real life parchez vreodata lateral. never ever in toata viatza mea de sofer nu am fost nevoita sa fac asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, asa sper si eu cu bratul, dar mi-e teama sa nu se cronicizeze in loc sa se rezolve.

 

Cum, mai Aqai, sa nu folosesti parcarea laterala??? Pai eu cred ca as fi moarta sa nu stiu sa parchez lateral. Aici parchez mult lateral,  de muuulte ori in panta, dar panta abrupta, nu asa. Panta si rampa, sa fie mai clar [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut gagici

 

Sint in urma tare cu cititul, dar am venit sa fac un sondaj. [:)]  Deci i=am luat costului copkilului, care ii vine turmat, pantalonii au vipusca neagra lucioasa si haina reverele lucioase, arata mult mai bine decit in pozele pe care le voi pune. Ce parere aveti de combinatiile pe care le voi pune camasa/cravata:

 

 

Camasile sint cam botite, faceti abstractie si pozele sint facute de telefonul meu, deci iarasi incercati sa vedeti peste lipsa mea de talent. Lui ii place combinatia camasa neagra/cravata colorata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...