Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mie imi place la IKEA...cred ca majoritatea mobilei din casa e de acolo. Am remodelat bucătăria singuri (eu cu soțul) si am luat tot de la IKEA. Noi am darimat tot pina la pereți si reconstruit tot.

 

 

o sa facem in curand fan club ikea :)

 

mie imi place designul simplu, nu imi plac mobilele pompose si impopotonate cu decoruri. 

 

la montaj nu ma bag, dar dl sot monteaza la greu. mai coopteaza si copiii sa il ajute si surubaresc cu placere impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi sintem cu bagajele la usa. Astept sa se trezească trupele. Cel mare trebuie sa mai tundă iarba o data ca pina venim, găsim jungla. Cel mic vrea sa se tundă in propriul cap (se tunde singur)...normal, dupa ce am facut curățenie peste tot sa găsesc par tuns pe covor, in baie, pe oglinda :) Of!

 

 

enjoy!!!! sa mai intri sa ne povestesti live cum e cu pestii :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi plac mobiele pompoase, sculptate, care mai costa si o avere. Dar Ikea e la cealalta extrema, parerea mea. Pentru mobila de office, Ikea e ok, dar pentru sufragerie/dormitor nu-mi place deloc. Defapt in general nu imi place. O fi simpla, clean lines and all, dar e prea colturoasa si boring, dupa mine.

 

Cind sa-mi iau canapele, m-am uitat si la Ikea si nu mi-a placut nici un model. 

 

Cam stilul asta ii caracerizeaza:post-16401-0-55722500-1466693231.jpgpost-16401-0-63526700-1466693238.jpg

 

M-am asezat pe ele si erau si foarte incomode. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi plac mobiele pompoase, sculptate, care mai costa si o avere. Dar Ikea e la cealalta extrema, parerea mea. Pentru mobila de office, Ikea e ok, dar pentru sufragerie/dormitor nu-mi place deloc. Defapt in general nu imi place. O fi simpla, clean lines and all, dar e prea colturoasa si boring, dupa mine.

 

Cind sa-mi iau canapele, m-am uitat si la Ikea si nu mi-a placut nici un model. 

 

Cam stilul asta ii caracerizeaza:http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifikea.jpghttp://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifikea2.jpg

 

M-am asezat pe ele si erau si foarte incomode. 

 

 

nici mie nu imi plac astea, Letitia. dar birouri, rafturi, camere, camerele copiiilor, dormitorul nostru ... am gasit lucruri care sa imi placa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mixed feelings despre Ikea, dar dau vina pe lipsa mea de creativitate.

 

Daca vad asa produsele in poza, nu imi plac ...cel mai tare ma deranjeaza picioarele astea subtiri si inalte ale canapelelelor, ale dulapurilor ...pana si alea de baie au picioare.

 

Totusi, cand le vad in catalog, sau la cineva in casa, montate, mi se pare ca arata foarte contemporan ... Mobila aceea masiva, cu modele este groaznica, de tataitza ...si noua, mi se pare ca miros a vechi ...paturile alea in care te sui cu scara, cu 4 bete la capete ...valeu.

 

Dar nu toate canapelele Ikeei sunt comode. Eu am una in living care este groaznica ...desi se desface, e un chin sa dormi pe ea.

Si mai am una la Alex in camera pe care se bate toata lumea. I s-a rupt husa aia de panza, care este si portocalie ...de fapt nu s-a rupt, s-a destramat asa materialul, am vrut sa o arunc de zeci de ori ...nimeni din casa nu ma lasa sa o fac.

 

Ce ma enerveaza este ca seriile de mobila stau cativa ani, nu multi, apoi dispar si apar altele ...daca as putea, as lua una identică cu aia ...nu mai exista.

 

Nu stiu insa cum poti proba mobila asta ...in 5 min in magazin nu iti faci o idee. Numai timpul poate spune daca e comoda sau nu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata mea perfecta,

 

Nu e soare si s-a racorit …exact cat sa fie bine de stat afara si nu la birou.

 

Azi e ultima zi de scoala si la noi … mvaiii, ce bucurie pe copii. Nu inteleg de ce, ca oricum de 2 saptamani nu au mai facut nimic … sunt foarte mandra si multumita de ei …

 

O sa ma laud putin [il] …Alex, in toata clasa a 5 a a luat doar 2 de A, in rest numai A+ … a luat un 94% la Engleza in primul trimestru si un 93% la Social Studies in ultimul trimestru …in rest, toate notele anului asta sunt peste 95%.

Flavia are 4 de A si in rest numai A+ …are un 91% la Engleza in primul trimiestru, un 90% la matematica in trimestrul 2, un 92% la matematica in ultimul trimestru si un 90% la Science in Trimestrul 3 … trebuie neaparat sa o rog pe mama sa lucreze putin cu ea la matematica. Nu spun ca nu stie, dar are nevoie de mai mult exercitiu ca Alex, asta e clar.

 

Eu sunt cam melancolica …au trecut clasa a 6 a si a 5 a …mi se par asa de mari. Ma uitam la cei din kindergarden, sunt asa de simpatici. Fleur, multi ani inainte lui Eric, dragul de el. 4 ani …ce varsta frumoasa, mai ales pentru tine …

M-am gandit si  nu cred ca imi ajunge melancolia pana la stadiul de bebel …nu as mai vrea sa am de a face cu alaptat, dinti, mers in 4 labe, pasat mancarea …dar asa, de la 3 ani pana la 12 este minunat sa ai copii. Te tin asa alert, atata fericire sa ii vezi crescand, sa poti sa ii modelezi, sa te ocupi de ei, sa te dedici lor … acum ca pleaca in Romania  si mi se goleste programul, nu prea stiu ce sa fac cu mine ...si stiti ca eu si cu mine nu prea ne intelegem. Eu nu ma simt bine "cu mine" …nu mai gatesc, nu mai am sporturi, weekendurile sunt asa de goale si lipsite de griji, ca ma ingrijoreaza. In fine, o sa iesim , de 4 iulie mergem la un mare gratar patriotic, poate pe la plaja …nu este ca nu avem ce face, este doar o ruptura de ritm care ma debusoleaza si panicheaza. Parca prefer sa imi doresc timp liber decat sa il am si sa caut sa-l umplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...